Windows 10, nový počítač - instalace a nastavení dětského účtu

Ježíšek byl tak šikovný, že synovci nadělil "stolní" počítač ve formě komponent. Tu snazší část už jsme zvládli dát dohromady, teď nás čeká ta horší část - instalace OS a nejnutnějšího softwaru (rozuměj - Minecraft)

Jak přidat dětský účet do již nainstalovaných Windows (na používaném stroji) samozřejmě vím, ale jak je to v případe úplně čisté instalace?

Musím nejprve vytvořit administrátorský účet (rodiče) a až potom přidat dětský účet? (Vlastně ani moc nepředpokládám, že lze PC s Windows spravovat bez přítomnosti lokálního administrátorského účtu, ale co kdyby... chtěl bych co nejvíce předejít synovcovu brblání, proč na jeho PC v pokojíku nastavují jako první účet jeho táty)


k3dAR

  • *****
  • 2 868
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nevim jak se chova detskej ucet ve windows, ale logicky, pokud detskej ucet ma mit omezeni, tak asi nebude zaroven administratorskej.. a prvni ucet ve windows delas administratorskej abys mel ucet co ma administratorske prava...

pokud by prvni ucet byl neadministratorskej, jak bys chtel vytvorit v jeho prihlaseni jinej administratorskej? ;-)

@k3dAR Windows 10 ma nejen lokalni ucty, ale i ucet pres MSA - u toho si prave nejsem jisty, jak funguje.

Nainstalovat W10 a programy co jsou potřeba a udělat bitovou kopii na externí úložiště - a na nějaký "dětský účty" se vykašlat, naprostá ztráta času.

Nainstalovat W10 a programy co jsou potřeba a udělat bitovou kopii na externí úložiště - a na nějaký "dětský účty" se vykašlat, naprostá ztráta času.

what the f*ck???

Ocividne tu ide o to aby to dieta nemohlo instalovat kadejake dalsie programy, alebo lozit na stranky kde nema. S cim mu konkretne v tomto pomoze tvoja bitova kopia na externom disku??? Bude ju tam raz za mesiac znovu nahravat? Cize dieta bude mat 29/30 dni absolutne volnu ruku v tom co robi s PC, a raz za mesiac precka par hodin formatovania a nahravania bitovej kopie?


To je zcela naivní představa, že nějaká taková "ochrana" může fungovat - nemůže a ani nebude. Akorát k tomu PC budeš furt lítat něco řešit a začne tě to po čase štvát do té míry, že takovou pitomost dobrovolně vypneš. Pokud je dítko skutečně malé, pak nic závadného (vyjma zboření systému, což řeší ta bitová kopie) nenastane a pokud je dítko starší, tak co nenajde doma, to v pohodě najde u kamaráda apod., nebuďme naivní jak to chodí :D
Jediné, co snad může fungovat, je čas od-do připojení k netu, čímž lze do jisté míry zabránit, aby dítko celé noci nehrálo online. Ale i to lze pochopitelně obejít.

Mimochodem nevím co bych u bitové kopie formátoval a ještě cosi dělal hodiny, když ji mám uloženou na SSD a z něho to natáhnu na M.2 :P

Když formátuji a provádím instalaci vždy je první účet administrátorský, jiný ani nejde. Z něj vyrobím druhý účet, a pak jednomu seberu administrátorská oprávnění a zařadím jej do skupiny "Users" a odstraním mu přihlašovací heslo. Nastavím Windows tak aby automaticky se přihlásil. A do admina se pak přihlašuji jak potřebuji. A pokud program není debilně naprogramován, lze jej instalovat i ne admin účtu.

Takže tak to asi musíš udělat. Ještě je vhodné umožnit upravit práva např. právo zápisu do ProgramFiles, apod..