Windows 11 - nejde externy monitor

gleng

Windows 11 - nejde externy monitor
« kdy: 22. 12. 2021, 15:02:25 »
Mate niekto riesenie pre win 11 kedy nejde externy monitor? Skusal som preinstalovat ovladace na grafiku, aj nudzovy rezim ale skratka ked pripojim externy monitor tak nema ziaden signal a na na notebooku mi zhasne displej takze nic nevidim. Uz sa s tym babrem dve hodiny a naozaj sa mi nechce preinstalovat windows 10 nanovo kvoli stovkam GB dat.


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #1 kdy: 22. 12. 2021, 15:15:53 »
Mas tam obraz behem bootu? spis me to prijde jako vadnej kabel/port.

gleng

Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #2 kdy: 22. 12. 2021, 15:17:59 »
nie, externy nejde vobec a ked nabootuje windows tak vypadnu oba obrazy(ratam ze vezme externy ako primarny a zabudovany preto vypne). mozem pustit win iba bez externeho monitoru. a ono externy monitor svieti cize je akoby pripojeny ale nejde mu ziaden signal.

gleng

Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #3 kdy: 22. 12. 2021, 16:38:31 »
tak uz som preinstaloval na win 10 zase. paradoxne ani tam mi neisiel najprv externy monitor. uz som panikaril trosku. jedine co ma napadlo bolo ze pri win 11 mi to stiahlo nejaku aktualizaciu  firmware notebooku tak ze problem bol tam. na koniec pomohlo odpojit monitor z elektriky a znovu zapnut. zatial sa mi nieco take nestalo, mozno by to fungovalo aj na tej 11tke. ale to je mi uz teraz jedno kedze to sposobila prave ona.

ak opominiem tento masivny pruser tak ta win 11 mi na pc urcite nepojde. tie zaoblene rohy okien vyzeraju detsky a celkovo to strasne chce byt mac. nastavenia su ale podla mna lepsie oproti win 10. start moze byt iba dolu, ja ho mam vlavo lebo monitory su na sirku takze si nechcem kratit vertikalne zobrazenie. to je pre mna dealbreaker. navyse mi neslo menit farby okna/startu. start sam o sebe mi prisiel horsi oproti win 10. ikony exploreru take linuxacke. co nepripominalo mac to pripominalo lnuxacke gnome. kontextove menu znacne upravene. clovek nevie lahko hned vsetko najst. az na par vynimiek, celkovo zmena k horsiemu pre skusenych uzivatelov. ale BFU to asi bude zrat.

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #4 kdy: 22. 12. 2021, 19:15:41 »
... celkovo zmena k horsiemu ...
to sa dalo cakat


Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #5 kdy: 22. 12. 2021, 20:11:24 »
gleng imho toto nebude problem Windowsu, ale firmware monitora občas sa stane že si to prepne vstupy (VGA / HDMI / DisplayPort). Podobné problémy som občas mával pri HDMI pri niektorých značkách monitorov a bolo to aj vo Windowse aj v BSD aj v linuxe. No odkedy som všade prešiel na DisplayPort tak už som na podobné problémy nenarazil.

Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #6 kdy: 22. 12. 2021, 21:19:28 »
tak moment, neco velmi podobneho ted resim na win10 (co jsem koupil TV jako druhej monitor).

naopak ja planuju zkusit win11, protoze to multimonitor scenare ma lepe zvladat (pamatovat si pozice pro situaci s obema i jen jednim monitorem, atd)

nie, externy nejde vobec a ked nabootuje windows tak vypadnu oba obrazy(ratam ze vezme externy ako primarny a zabudovany preto vypne). mozem pustit win iba bez externeho monitoru. a ono externy monitor svieti cize je akoby pripojeny ale nejde mu ziaden signal.

Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #7 kdy: 22. 12. 2021, 22:56:54 »
Jako podělaný tam může být kde co:
Za prvé není úplně jasný, zda ten monitor ty wokna detekujou.
Pak je potřeba ověřit jestli to máte vůbec povolené v biosu, možná je to někde zakázaný ve woknech, občas některé monitory potřebují speciální ovladač od výrobce monitoru, nebo nastavení v ovladačích grafiky, možná mu posíláte mu špatnou frekvenci nebo jen špatny rozlišení možná máte na monitoru jenom přepnutý špatný vstup... možná je monitor v nebo kábl  v háji, nebo mu někdo ze srandy stahnul brightness..... taky může být v háji redukce dp-hdmi apod.

Bych prověřil výše a pak se pokusil nastavit nějaké normalni rozlišení co ten monitor má zvládat na tom notasu, pak teprve pripojil externi. 

Jinak přepinat obrazový výstup se dá většinou pomocí fn kláves = měl byste se několikerým zmačknutím dostat do stavu kdy bude na notebooku vidět obraz. pozor trva to někdy i pár vteřin.
Gréta je nejlepší.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #8 kdy: 22. 12. 2021, 23:24:05 »
+ nastavit RDP ci nainstalovat/nastavit VNC a v pripade ze po pripojeni ext.LCD bude mit oba bez obrazu, pripojit se RDP/VNC klientem z jineho PC a zjisit co Windows vidi a jak to maji nastavene a pripadne prepnout rucne...

Re:Windows 11 - nejde externy monitor
« Odpověď #9 kdy: 23. 12. 2021, 11:29:27 »
Mate niekto riesenie pre win 11 kedy nejde externy monitor?

Mám Win11 64bit ENG Pro, na NTB HP. Monitor mám Philps FullHD a přes HDMI kabel mě to funguje.

Ověř si funkčnost kabelu, konektoru v monitoru(input) a konektoru z grafiky(output).