Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?

Zdravím vespolek,

neporadili byste mi, kde sehnat nějaký bezpečnostní kamerový systém (něco jako toto: https://www.alza.cz/iget-homeguard-hgnvk84904-4x-hgnvk936cam-d6326701.htm), který není vyroben v Číně?

Když jsem zkoumal značky na Alze (Amiko, Evolveo, Hikvision, iGet, Uniview), tak kromě značky Aipa, která je z Indie, jsou všechny ve skutečnosti rebrandovaný čínský import.

Svěřit snímání obrazu bezpečnostní kamerou čínské firmě se mi tedy nechce. Nemáte tip na jiné řešení, které si ideálně nebudu muset zbastlit sám?





Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2021, 00:54:19 »
ubiquity protect

ty g3 flex jsou docela levny a vicemene OK.

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #2 kdy: 20. 12. 2021, 05:51:56 »
axis pokud jses jen bohatej, avigilon pokud jses hodne bohatej

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #3 kdy: 20. 12. 2021, 05:56:27 »
Axis byl založen ve Švédsku, nyní je vlastněn Canonem což se tváří jako Japonci.
Avigilon by měl být USA, vlastníci jsou Motorola Solutions.
Bosch by měl být německej.

Pokud nechceš čínu, je z čeho vybírat. Žádnou z těchto značek ale nenajdeš na Alze (proč asi).

tap

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #4 kdy: 20. 12. 2021, 08:08:47 »
Mobotix sa tvári ako nemecká firma.


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #5 kdy: 20. 12. 2021, 10:49:12 »
Light off-top
V zasade je mi u pr.dele, ze je to z ciny, lebo mi to LANku neopusti bez mojho vedomia. Moze komunikovat len s tym, co chcem ja, vsetko ostatne je zarezane ... Z tohoto ta hlava boli zbytocne ...

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #6 kdy: 20. 12. 2021, 16:14:19 »
Přesné! Dnes je vyrobeno v Číně skoro vše a bazírovat na tom, tak člověk nic nekoupí. Důležitá je podpora a funkčnost produktu. Sám jsem objednal za 260 éček ve vánoční akci set 4 Mpix IP kamer s NVR od Reolinku, jako náhradu za tragický dosluhující zmodo set.

Ymzk

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #7 kdy: 20. 12. 2021, 16:44:44 »
Light off-top
V zasade je mi u pr.dele, ze je to z ciny, lebo mi to LANku neopusti bez mojho vedomia. Moze komunikovat len s tym, co chcem ja, vsetko ostatne je zarezane ... Z tohoto ta hlava boli zbytocne ...

Toto je nejaka odpoved na otazku ktoru daval autor?

Ymzk

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #8 kdy: 20. 12. 2021, 16:45:08 »
Přesné! Dnes je vyrobeno v Číně skoro vše a bazírovat na tom, tak člověk nic nekoupí. Důležitá je podpora a funkčnost produktu. Sám jsem objednal za 260 éček ve vánoční akci set 4 Mpix IP kamer s NVR od Reolinku, jako náhradu za tragický dosluhující zmodo set.

Toto je nejaka odpoved na otazku ktoru daval autor?

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #9 kdy: 20. 12. 2021, 17:31:37 »
Vivotek by snad měl být Taiwanský.
Prodávají ho i v Alze.

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #10 kdy: 20. 12. 2021, 17:47:18 »
Toto je nejaka odpoved na otazku ktoru daval autor?
V sirsim smyslu ano. Je to mozna odpoved na problem autora.
Jenze to vytvari jinou stejne neprijemnou otazku. Kamera, ktera ma dostupny stream primo (treba pres ONVIF), bez pripojeni do nejakeho trapneho (a casto cinskeho) cloudu.

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #11 kdy: 20. 12. 2021, 17:51:33 »
Mobotix nebo Honeywell - v obojim lze najit specialni edici bez cinskych cipu, garantovano  ;D

nameLoginUserWhatever

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #12 kdy: 20. 12. 2021, 18:11:47 »
Jenze to vytvari jinou stejne neprijemnou otazku. Kamera, ktera ma dostupny stream primo (treba pres ONVIF), bez pripojeni do nejakeho trapneho (a casto cinskeho) cloudu.
Napriklad Dahua: cez RTSP priamo dostupny hlavny stream a 2 substreamy. Pri kazdom streame je moznost zmeny parametrov (rozlisenie, fps, codec, bitrate...)
A to ze je to cinsky vyrobca neni problem - oddelena LAN bez pristupu na internet + open source NVR a problem vyrieseny.

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #13 kdy: 20. 12. 2021, 18:20:10 »
hikvision bych asi nemenil, staci tomu zakazat traffic ven z LAN, stream pak frci jenom pres lokalni homeassistant na rpi4 (na rpi3 to taky jelo vpohode),
ten hikvision uklada jenom na sdkartu defaultne bych rekl, tam neni v cene zadny cloud zdarma, xiaomi to taky cpe na sd a pak to posila do cloudu, ale na bordel v garazi at se klidne kouka cela cina i azerbajdzan

Re:Kamerový bezpečnostní systém, který není z Číny?
« Odpověď #14 kdy: 20. 12. 2021, 19:03:18 »
Taky si myslím, že problém není v tom, jestli kamera je z Číny - jakékoliv IP kameře bych zařezal přístup kamkoliv na internet, jako už tu bylo napsáno. U čínské kamery je sice větší pravděpodobnost, že bude cosi kamsi odesílat, ale v dnešní době to stejně tak může být i u kamer jiných, hlavně pak pokud jsou připojené kamsi do čmoudu. Takže bych si dovolil říct, že otázka by spíš mohla znít "jaká kamera, ze které dostanu stream tak, jak potřebuju a nebude mi házet klacky pod nohy".