Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #15 kdy: 18. 12. 2021, 11:28:42 »
JJ, podstatna vec na ktoru som zabudol, nedavat v aktualnej praci vypoved skor ako mas podpisanu zmluvu s novou firmou.

Ako je v jednej metafore: sluby sa slubuju a blazni sa raduju.
Co je ustne dohodnute je podla zakona sice tiez zavezne, ale skus to dokazat. Co je na papiery je uz ale o dost lahsie vymahatelne. Preto treba mat najskor podpisanu zmluvu a az potom dat vypoved. Ludia a teda firmy su vselijaky/e, aby s tebou niekto nevy.ebal.

Co v situacii ak rozmyslas nad tym ze skusis dosiahnut zvysenie platu v sucastnej firme? Ja by som to urobil tak, ze ked uz mas ponuku z inej firmy, zasiel by som za sefom a povedal mu dovody preco chces zvysit plat a povedal mu o tej ponuke z inej firmy. Firma (ta druha teraz myslim kam rozmyslas ze odides) ti isto necha cas na premyslenie si, ci to beries ci nie, par dni az cely tyzden. V tomto case (ak sa rozhodnes teda ziskat vyssi plat v aktualnej firme) musis bud ten vyssi plat ziskat, alebo dostat jednoznacnu odpoved NIE. Ak ta budu natahovat ze to nemozu tak rychlo rozhodnut, alebo teraz na to nie je spravny cas, pozriete sa na to o par mesiacov, alebo podobne dristy tak velky POZOR!
Su to len manazerske kecy/natahovacky, kedy chcu aby si prepasol ponuku inde a teda zostal kde si. Ak ta budu natahovat, tak sa na aktualnu firmu vykasli, uzavri zmluvu s novou a daj vypoved v aktualnej.
Co v principe moze nastat aj ked ti povedia narovinu ze nie. Rozhodnutie je na tebe, ale aspon uvidis ze ti to povedali ferovo, bez natahovania a hrania vselijakych psychologickych hier.
« Poslední změna: 18. 12. 2021, 11:30:16 od kanoe22 »


Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #16 kdy: 18. 12. 2021, 12:43:11 »
JJ, podstatna vec na ktoru som zabudol, nedavat v aktualnej praci vypoved skor ako mas podpisanu zmluvu s novou firmou.
Tohle je o duvere se smlouvou, nebo bez ni.
Protoze trvat na smlouve je prd platne, kdyz vas ve zkusebni dobe muzou propustit v prvni minute po nastupu.
Navic nekde bez duvery stejne pracovat nechcete.

Za me je to i napln prace. Jesli je to dost zajimave, aby to cloveka bavilo, nebo alespon udrzelo pozornost. Nastoupit za vice penez do prace, ktera me nenaplnovala jsem zkusil. Skoncilo to oboustranou nespokojenosti po par mesicich.

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #17 kdy: 18. 12. 2021, 13:04:48 »
co je to zkusebni doba pro kontrakt?

uz jsem podstoupil kontrakty (vzdycky vypecenej nemeckej recruiter pro nemeckyho zakaznika), kde byl nulova vypovedni lhuta pr one a prakticky nekonecna pro mne.

Ale v naproste vetsine pripadu je tam 2+ tydny vypovedni lhuta, nekdy nejdrive 2 tydny a potom 3 mesice pro obe strany (pro architektonicke pozice).


JJ, podstatna vec na ktoru som zabudol, nedavat v aktualnej praci vypoved skor ako mas podpisanu zmluvu s novou firmou.
Tohle je o duvere se smlouvou, nebo bez ni.
Protoze trvat na smlouve je prd platne, kdyz vas ve zkusebni dobe muzou propustit v prvni minute po nastupu.
Navic nekde bez duvery stejne pracovat nechcete.

Za me je to i napln prace. Jesli je to dost zajimave, aby to cloveka bavilo, nebo alespon udrzelo pozornost. Nastoupit za vice penez do prace, ktera me nenaplnovala jsem zkusil. Skoncilo to oboustranou nespokojenosti po par mesicich.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #18 kdy: 18. 12. 2021, 23:55:16 »
Je to tazka volba, neviem. Myslim ale, ze ak teraz som dokazal niekde dostat tolko, tak dokazem dostat aj o rok. Mozno aj ta ista spolocnost ak by som sa ozval.

Re:Ake su vase kriteria na zmenu prace?
« Odpověď #19 kdy: 19. 12. 2021, 10:09:19 »
po vsem co si rekl, a pokud si aspon trochu nasetril (coz si mohl)..
a pokud uz si contractor a nejsi zvykly byt hyckany mamestnanim...

tak ja rikam, akceptuj a priprav se na zapory, co tady padly. Ale do toho jdi.
Odkladat to nema smysl. But nikdy nebo ted.

Je to tazka volba, neviem. Myslim ale, ze ak teraz som dokazal niekde dostat tolko, tak dokazem dostat aj o rok. Mozno aj ta ista spolocnost ak by som sa ozval.


anonacct

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #20 kdy: 19. 12. 2021, 17:15:12 »
Ještě jiná možnost - vem si na 14 dní v současné práci volno a zkus ten nový kontrakt. Uvidíš, jestli tě to bude bavit a tak. Jako kontraktor toto můžeš udělat a nikdo ti nemá co říct. Já měl dřív dokonce 2 kontrakty zcela běžně.

Jinak nevím jaký kontrakt podepisuješ, ale u kontraktorů jsou nějaké výpovědní lhůty celkem malé (týden, 2 týdny, atd...), takže to, že podepíšeš nový kontrakt nemusí moc znamenat. Já jdu vždy cestou 2 kontraktů - nemáš co ztratit a budeš mít mnohem víc informací pro rozhodování.
« Poslední změna: 19. 12. 2021, 17:16:59 od anonacct »

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #21 kdy: 19. 12. 2021, 17:39:04 »
Ještě jiná možnost - vem si na 14 dní v současné práci volno a zkus ten nový kontrakt. Uvidíš, jestli tě to bude bavit a tak. Jako kontraktor toto můžeš udělat a nikdo ti nemá co říct. Já měl dřív dokonce 2 kontrakty zcela běžně.

Jinak nevím jaký kontrakt podepisuješ, ale u kontraktorů jsou nějaké výpovědní lhůty celkem malé (týden, 2 týdny, atd...), takže to, že podepíšeš nový kontrakt nemusí moc znamenat. Já jdu vždy cestou 2 kontraktů - nemáš co ztratit a budeš mít mnohem víc informací pro rozhodování.

A ak sa rozhodne ostat v novej praci, bude musiet dat pravdaze v starej vypoved, tj dva dalsie mesiace ak sa nedohodnu inak tam pracovat. Potom si dva mesiace dovolenky vycaruje odkial?

anonacct

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #22 kdy: 19. 12. 2021, 18:35:54 »
Já ještě nikdy nepodepsal kontrakt co by měl 2 měsíce výpovědní lhůtu. Většinou to byl týden, v jednom případě 3 dny. Je potřeba si uvědomit, že kontraktor má jíné podmínky než zaměstnanec - pro někoho to může být výhoda, pro jiného nevýhoda.

Takže žádné 2 měsíce. To samé dovolená - si klidně člověk může vzít 3 měsíce ročně, jen to nedostane zaplacené. Asi záleží na dohodě, ale je to celkem běžné.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #23 kdy: 19. 12. 2021, 19:21:18 »
tak dva mesice jsou standard na hlavni pracovni uvazek, ale vzdycky jsem se dokazal domluvit na konec mesice.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #24 kdy: 19. 12. 2021, 21:25:36 »
V sucasnom kontrakte mam 2 mesiace vypovednu lehotu a zacina platit az od dalsieho mesiaca. Samozrejme nebol by problem skoncit aj skor, ale urcite nie za tyzden. Ja to beriem aj ako vyhodu, ak sa rozhodne objednavatel so mnou ukoncit kontrakt, tak mam este 2 mesiace v podstate zaplatene a cas na novu pracu.
Firma, ktora mi ponuka novu ponuku je vypovedna doba 1 mesiac s okamzitou platnostou

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #25 kdy: 20. 12. 2021, 20:17:14 »
Potom napis ako sisa rozhodol a osispravil.Zaujima ma to. Diky

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #26 kdy: 22. 12. 2021, 11:24:32 »
Rozhodol som tak, ze nateraz zostavam u aktualnej spolocnosti, hlavne z dovodu loajality (nepridem a nepoviem po Novom roku, ze koncim) a v priebehu roka sa mozme znova spojit a od maja, juna zacat spolupracu

anonacct

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #27 kdy: 22. 12. 2021, 18:11:50 »
Kontraktor a loajalita, to nedává smysl :)

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #28 kdy: 22. 12. 2021, 18:58:16 »
Rozhodol som tak, ze nateraz zostavam u aktualnej spolocnosti, hlavne z dovodu loajality (nepridem a nepoviem po Novom roku, ze koncim) a v priebehu roka sa mozme znova spojit a od maja, juna zacat spolupracu
Tomu ani sam neveris a jen nam to tu pises abys uzavrel diskusi. Priznej se. Pred vanocemi se ti to nechce resit ze? Validni duvod tez.

Hlavne jako konkraktor s dvoumesicni vypovedni dobou (alias smrdici svarc system). Asi nejstupidnejsi duvod ze vsech.
Jediny duvod kdy bych ho bral kdyby to byla tvoje / rodinna firma. To jsi zde ale nenapsal.

Jinak plati zlate pravidlo:"Za loajalitu si nic nekoupis". A to plati i pro nehmotne vyhody ze zamestnani vcetne dobrych vztahu mezi byvalymi kolegy a dusevniho zdravi. Dobre vztahy vetsinou zustavaji i po opusteni firmy a ty spatne tech ti lito nebude. No a co se sefu tyce tak budou nejakou chvilku nastvani - to je takova poza. Na to je treba si zvyknout. Neni ten kdo by se libil vsem.

anonacct

Re:Jaká jsou vaše kritéria pro změnu práce?
« Odpověď #29 kdy: 23. 12. 2021, 00:03:52 »
Tak hlavně práce je nabídka a poptávka. Já jsem se ještě nesetkal s tím, že by mě někdo nenáviděl za to, že jsem šel za lepším. Většinou to vedení chápe a nejsem ani první ani poslední. Navíc není problém jít za šéfem a říct, že jiná firma mi nabídka víc, jestli to dorovnají nebo ne.

Vyčítání toho, že člověk odchází, to je o důvod víc odejít, protože to už může zavánět psychickým vydíráním. A to většinou znamená, že člověk pracuje za málo a měli by problém někoho dalšího za stejné peníze sehnat.