Spolehlivý český mail hosting

Re:Spolehlivý český mail hosting
« Odpověď #15 kdy: 08. 12. 2021, 14:57:43 »
Ony jsou celkem běžně na blacklistech IP adresy Googlu a Microsoftu, kde se za mail platí velké peníze [...] Jsou i blacklisty, kde je celé ASN providera, třeba OVH, které má miliony adres - podobně jsou na tom snad všichni provozovatelé VPS a public cloudů - za delist chtějí nesmyslnou částku.

Co je to proboha za blacklisty? Ty někdo dobrovolně používá? Btw, MTA na VPS u WEDOSu mám a problém s blacklistingem jsem poté, co jsem vše nakonfigurpoval tak, jak je potřeba nikdy neměl. Ale používáme ho jen já a má žena. Co potřebujeme, to chodí.


Re:Spolehlivý český mail hosting
« Odpověď #16 kdy: 08. 12. 2021, 15:08:04 »
Mozna sem to prehledl, ale to vlastni reseni jste zavrhnul?

Vlastní řešení pro více než dva uživatele je náročné na správu i konfiguraci. (Ono i pro ty dva či jednoho, ale tam člověk když vše nakonfiguruje tak, aby byl jeho MTA důvěryhodný a fungoval -- což samo o sobě opravdu není triviální a bez zkušeností to bude trvat klidně půl roku -- alespoň víceméně nemusí do správy sahat.)

Doby, kdy si člověk nakonfiguroval SMTP a POP3 server a když byl důkladný, nastavil IP adrese PTR záznam jsou už bohužel docela dlouho pryč.

Spíš by se to dalo zkrátit na to zda to člověk umí nebo jede metodou pokus omyl. Kdo to umí, tak má za den vyřešeno. Následná konfigurace pro jednoho, dva nebo sto lidí je už bezpředmětná. To jde vyřešit na úvodů a pak už to jen používat.

Jedině snad odladit antispam, ale to je taková klasika nekonečného příběhu  :)

Re:Spolehlivý český mail hosting
« Odpověď #17 kdy: 08. 12. 2021, 18:15:10 »
Mozna sem to prehledl, ale to vlastni reseni jste zavrhnul?

Vlastní řešení pro více než dva uživatele je náročné na správu i konfiguraci. (Ono i pro ty dva či jednoho, ale tam člověk když vše nakonfiguruje tak, aby byl jeho MTA důvěryhodný a fungoval -- což samo o sobě opravdu není triviální a bez zkušeností to bude trvat klidně půl roku -- alespoň víceméně nemusí do správy sahat.)

Doby, kdy si člověk nakonfiguroval SMTP a POP3 server a když byl důkladný, nastavil IP adrese PTR záznam jsou už bohužel docela dlouho pryč.

Spíš by se to dalo zkrátit na to zda to člověk umí nebo jede metodou pokus omyl. Kdo to umí, tak má za den vyřešeno. Následná konfigurace pro jednoho, dva nebo sto lidí je už bezpředmětná. To jde vyřešit na úvodů a pak už to jen používat.

Jedině snad odladit antispam, ale to je taková klasika nekonečného příběhu  :)

Ano, ale právě to "vědět co dělá" je v dnešní době zrovna co se týká MTA dost netriviální. Je tam velmi mnoho skryrých zátočin. Konfigurace je zhruba stejně náročná, ale když jste jeden nebo dva, nemusíte pak permanentně řešit, že si někdo stěžuje, že něco odněkud nepřišlo nebo něco někam nedorazilo, prohrabávat se denně dvě hodiny logy a podobně. Jenomže u šedesáti uživatelů (a nedejbože více) je to tak nějak v jiném řádu.

Re:Spolehlivý český mail hosting
« Odpověď #18 kdy: 08. 12. 2021, 18:36:12 »
Zkuste kouknout na icewarp.com (resp. ceska verze: https://www.icewarp.cz/cloud-order/pricing/), jestli to teda nebude pro Vas prilis drahe - oproti klasicym webhostingum s emailem je to drazsi ale zase kazdy zakaznik ma svoji vlastni IP adresu, a spoustu dalsich souisejicich sluzeb s emailem.

Re:Spolehlivý český mail hosting
« Odpověď #19 kdy: 08. 12. 2021, 19:46:44 »
Zdravím ! Uvažuji pro naší doménu nad změnou poskytovatele mailhostingu, se stávajícím mám stále problém s blacklisty, případně reputací mailserveru.

Nechal jsem si poslat nabídky (potřebuji cca 160GB prostoru na imap schránky, schránek je cca 60 u většiny mě stačí pop3 a 1GB, antivir).

Jde mě o to, abych nespadl z bláta do louže, doporučíte mě u CZ poskytovatele někoho "většího", kdo dbá na blacklisty, reputaci a má solidní podporu ? Jak jsem totiž s překvapením zjistil, někteří nejmenovaní poskytovatelé s tímto mají často problémy - třeba wedos ...

Díky za tipy !
Ono taky záleží na jakých blacklistech. Ne že by to v našem případě mělo reálný dopad, ale když mi monitoring nahlásí, že jsme na jednom blacklistu,(teď z hlavy nevímkterý),  tak je třeba to detailně prozkoumat. Vylezl z toho blacklist level 3 a viník: T-mobile pro firmy. Směšné…