Tichá desktop zostava (do 30-35dB)

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« Odpověď #30 kdy: 05. 12. 2021, 09:36:12 »
Trochu som googloval a zda sa, ze je to len otazka penazi - ako pisal niekto hore. Ked kupim vhodny/tichy zdroj, kvalitny vetrak na procak, procak s rozumnou spotrebou a pasivnu grafiku (alebo rovno integrovanu v CPU), tak by to mal byt tiche ako "šum lístia". Spocitam si, ci sa mi viac oplati hotova krabica, ale si to postavim sam a podla toho sa rozhodnem.

Dakujem vsetkym zucastnenym za namety.


Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« Odpověď #31 kdy: 05. 12. 2021, 19:29:46 »
Pokud chces poradit s low-noise sestavou na miru s dobrym pomerem cena/vykon, poptej se na foru Zive v sekci PC sestavy -- tamni matadori jako Kineczek sleduji dlouha leta aktualni HW jako hobby, maji dlouhe zkusenosti se stavenim low-noise sestav na zakazku a dovedou poradit opravdu fundovane. Coz pri vsi ucte ke kolegum vyse v tomhle threadu moc nevidim (az si tam prectes clanky se zkusenostma s low-noise, bude ti jasnejsi proc davat k vetrakum potenciometr nebo stahnout frekvenci CPU na minimum nebo pouzit malickatou case je spatny napad)... https://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html Jo a drobnost, opravdu dobre si precti pravidla pokladani dotazu na foru, usetris si dost casu. A pokud se rozhodnes od nich navrzenou sestavu menit, prober to s nima - i zdanlive nevinna zmena muze vest na zbytecne hlucnou komponentu, ktera znehodnoti nehlucny zbytek (a pokud na ni trvas, tak by treba stacil vybrat zbytek komponent z hlucnejsiho ale levnejsiho segmentu).
« Poslední změna: 05. 12. 2021, 19:35:55 od sarimak »

Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« Odpověď #32 kdy: 05. 12. 2021, 20:42:59 »
Toto je moje. Ticha sestava. Leta hledam nejlepsi. Zjistil jsem ze to musi mit pasivni chladic a nic se nesmi tocit. Doporucuji neco s rady NUC od Intelu. Tam to maji fakt dobre odladene. Das do toho SSD a zdroj je klasicky z notebooku. Garantuji ze nic nebudes slyset. Musis ale ozelet vykon.

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« Odpověď #33 kdy: 06. 12. 2021, 08:49:55 »
Pokud chces poradit s low-noise sestavou na miru s dobrym pomerem cena/vykon, poptej se na foru Zive v sekci PC sestavy -- tamni matadori jako Kineczek sleduji dlouha leta aktualni HW jako hobby, maji dlouhe zkusenosti se stavenim low-noise sestav na zakazku a dovedou poradit opravdu fundovane.

Dik za to forum, tam sa popytam.

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« Odpověď #34 kdy: 06. 12. 2021, 08:53:52 »
...Musis ale ozelet vykon.
Pokial by som chcel ozeliet vykon, tak nebudem vobec spekulovat s novym strojom a zostanem s tym Latitude az kym neodide do kremikoveho neba.


Re:Tichá desktop zostava (do 30-35dB)
« Odpověď #35 kdy: 06. 12. 2021, 11:40:59 »
A co sestavy jako Dell Precision T5820 nebo T7820? Pokud jsem něco nepřehlédl, původní tazatel nelpí na miniPC...