Kde koupit druhotné licence MS Office

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #75 kdy: 19. 11. 2021, 17:57:37 »
Pokud tomu tak je, tak mi ovšem vůbec nedává smysl koupit nějaké multilicenční Windows a rozsekat to na drobno, protože i ten koncák by stejně nějakou podkladovou licenci na Windows musel mít.

Jsou tři důvody, které mě napadají:
1. ujednocení verze napříč celou firmou,
2. software assurance - vždy nejnovější verze, nebo jednotná starší
3. edice enterprise

Malá firma do 100 PC to asi příliš neocení.


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #76 kdy: 22. 11. 2021, 11:19:53 »
Děkuji za objasnění p. Predný. Ještě bych měl dotaz na Windows. Já žiji v domnění, že multilicenční programy jsou vlastně upgrade. Opravte mě prosím, pokud se mýlím. Účelem multilicenčních Windows by nemělo být ani tak poskytnou licenci na Windows, ale ve větším množství zjednodušit správu. Všude mám stejnou edici Windows, všude stejný klíč. Nemusím řešit s čím, jsem ten počítač zrovna koupil. Jediná podmínka by měla být tzv podkladová licence. Pro firemní nasazení libovolné Windows Professional, pro školství i Home, Starter, ... .

Pokud tomu tak je, tak mi ovšem vůbec nedává smysl koupit nějaké multilicenční Windows a rozsekat to na drobno, protože i ten koncák by stejně nějakou podkladovou licenci na Windows musel mít.

U Windows jsou v multilicenčním programu nabízeny opravdu UPG varianty. My máme v nabídce jak tyto UPG, tak i Windows vč. Vámi velmi správně zmíněné podkladové licence.

U ostatních softwarů se v multilicenčním programu zakupují plné licence (nevyvstává potřeba podkladové + upg).

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #77 kdy: 24. 11. 2021, 05:52:58 »
1. Nevím, kdy jsme si potykali, pokud se tak stalo, tak tě zdravím.
2. Pokud zkoumáte OR, jistě neuteklo vaší pozornosti, že jsme částečně vlastnění německou PREO Software a.g. a vznikli jsme v zásadě jako její zastoupení pro region střední a východní Evropy. Prezentovaná čísla jsou kumulovaná za naši skupinu. Je to u nich mimochodem také explicitně uvedeno.

Přeji pěkný večer :)

1) Já ti tykat mohu, protože jsem starší, v době revoluce když ti byli 2 roky já už chodil na základku. Tobě ti tykat ovšem nedovoluji.
2) to mě napadlo, ale webovka není webovkou  německé skupiny ale nového podnikatelského subjektu, který je především vlastněn tebou. Tudíž ty PR fráze nejsou pravdivé, neboť se netýkají daného podnikatelského subjektu. Pokud by se jednalo o webovky daného německého subjektu pak by byli pravdivé.

A těd to hlavní :
 
Klíčový problém potom přichází v té chvíli, kdy je třeba prokázat splnění těchto bodů, protože dle zákona "prokázat vyčerpání práva musí ten, kdo se ho dovolává".

O jakém zákonu mluvíte, prosím číslo, rok vydání, číslo paragrafu a přesnou citaci, protože je v rozporu s presumci nevinny. Protože zatím je toto největší "pohádka", kterou jsem tu četl. Dle mě to vypadá, že hážeš klasickou špínu na stávající prodejce druhotného softwaru(který mimochodem tento trh v česku vytvořily), a vytváříš demagogickou argumentaci výhod proč kupovat od tebe je lepší.

Ne zcela pravdivé PR na tvých webovkách, rozpor s presumci nevinny .... jak říkám, zatím jsi "no name", a ještě navíc ceny máš vyšší než ostatní konkurenti. Podle mě jsi jenom součást německého trendu jak podojit východní trhy.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #78 kdy: 24. 11. 2021, 07:34:11 »
O jakém zákonu mluvíte, prosím číslo, rok vydání, číslo paragrafu a přesnou citaci, protože je v rozporu s presumci nevinny. Protože zatím je toto největší "pohádka", kterou jsem tu četl. Dle mě to vypadá, že hážeš klasickou špínu na stávající prodejce druhotného softwaru(který mimochodem tento trh v česku vytvořily), a vytváříš demagogickou argumentaci výhod proč kupovat od tebe je lepší.

Ne zcela pravdivé PR na tvých webovkách, rozpor s presumci nevinny .... jak říkám, zatím jsi "no name", a ještě navíc ceny máš vyšší než ostatní konkurenti. Podle mě jsi jenom součást německého trendu jak podojit východní trhy.

Pán si tu sice dělá reklamu, ale píše pravdivě.
Trestní právo a tedy ani presumpci neviny do toho netahejde.
Kolem "vyčerpání autorova práva" se točí celý ten slavný rozsudek ESD a v něm najdete i odkazy na příslušná ustanovení evropského práva. Kdyby nenastalo, tak by autor mohl o svém díle rozhodovat víc - např. zakázat druhotný prodej. Nemůže ho zakázat právě díky tomu, že už svoje práva vyčerpal.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #79 kdy: 24. 11. 2021, 10:02:38 »
1) Já ti tykat mohu, protože jsem starší, v době revoluce když ti byli 2 roky já už chodil na základku. Tobě ti tykat ovšem nedovoluji.
2) to mě napadlo, ale webovka není webovkou  německé skupiny ale nového podnikatelského subjektu, který je především vlastněn tebou. Tudíž ty PR fráze nejsou pravdivé, neboť se netýkají daného podnikatelského subjektu. Pokud by se jednalo o webovky daného německého subjektu pak by byli pravdivé.

A těd to hlavní :
 
Klíčový problém potom přichází v té chvíli, kdy je třeba prokázat splnění těchto bodů, protože dle zákona "prokázat vyčerpání práva musí ten, kdo se ho dovolává".

O jakém zákonu mluvíte, prosím číslo, rok vydání, číslo paragrafu a přesnou citaci, protože je v rozporu s presumci nevinny. Protože zatím je toto největší "pohádka", kterou jsem tu četl. Dle mě to vypadá, že hážeš klasickou špínu na stávající prodejce druhotného softwaru(který mimochodem tento trh v česku vytvořily), a vytváříš demagogickou argumentaci výhod proč kupovat od tebe je lepší.

Ne zcela pravdivé PR na tvých webovkách, rozpor s presumci nevinny .... jak říkám, zatím jsi "no name", a ještě navíc ceny máš vyšší než ostatní konkurenti. Podle mě jsi jenom součást německého trendu jak podojit východní trhy.

Dobrý den,

osobní invektivy nechám stranou, k relevantnímu dotazu se prosím podívejte na ust. § 40, z. č. 121/2000 Sb., Autorského zákona, odst. 1, písm. c), body 1) a 2).

Pěkný den.


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #80 kdy: 24. 11. 2021, 12:38:19 »
1. Nevím, kdy jsme si potykali, pokud se tak stalo, tak tě zdravím.
2. Pokud zkoumáte OR, jistě neuteklo vaší pozornosti, že jsme částečně vlastnění německou PREO Software a.g. a vznikli jsme v zásadě jako její zastoupení pro region střední a východní Evropy. Prezentovaná čísla jsou kumulovaná za naši skupinu. Je to u nich mimochodem také explicitně uvedeno.

Přeji pěkný večer :)

1) Já ti tykat mohu, protože jsem starší, v době revoluce když ti byli 2 roky já už chodil na základku. Tobě ti tykat ovšem nedovoluji.
2) to mě napadlo, ale webovka není webovkou  německé skupiny ale nového podnikatelského subjektu, který je především vlastněn tebou. Tudíž ty PR fráze nejsou pravdivé, neboť se netýkají daného podnikatelského subjektu. Pokud by se jednalo o webovky daného německého subjektu pak by byli pravdivé.

A těd to hlavní :
 
Klíčový problém potom přichází v té chvíli, kdy je třeba prokázat splnění těchto bodů, protože dle zákona "prokázat vyčerpání práva musí ten, kdo se ho dovolává".

O jakém zákonu mluvíte, prosím číslo, rok vydání, číslo paragrafu a přesnou citaci, protože je v rozporu s presumci nevinny. Protože zatím je toto největší "pohádka", kterou jsem tu četl. Dle mě to vypadá, že hážeš klasickou špínu na stávající prodejce druhotného softwaru(který mimochodem tento trh v česku vytvořily), a vytváříš demagogickou argumentaci výhod proč kupovat od tebe je lepší.

Ne zcela pravdivé PR na tvých webovkách, rozpor s presumci nevinny .... jak říkám, zatím jsi "no name", a ještě navíc ceny máš vyšší než ostatní konkurenti. Podle mě jsi jenom součást německého trendu jak podojit východní trhy.

ROZSUDEK SOUDNÍHO DVORA (třetího senátu)

12. října 2016(*)

„Řízení o předběžné otázce – Duševní vlastnictví – Autorské právo a práva s ním související – Směrnice 91/250/EHS – Článek 4 písm. a) a c) – Článek 5 odst. 1 a 2 – Směrnice 2009/24/ES – Článek 4 odst. 1 a 2 – Článek 5 odst. 1 a 2 – Právní ochrana počítačových programů – Další prodej použitých rozmnoženin počítačových programů s licencí na nepůvodních fyzických nosičích – Vyčerpání práva na rozšiřování – Výlučné právo na rozmnožování“

Ve věci C‑166/15, odst. 56, "Dále je třeba poznamenat, že nabyvatel licence k neomezenému užívání použité rozmnoženiny počítačového programu, který za využití pravidla vyčerpání práva na rozšiřování stáhne rozmnoženinu tohoto programu do svého počítače z internetové stránky nositele práv, musí na základě jakýchkoli důkazních prostředků prokázat, že tuto licenci nabyl oprávněně."

Dále, ve věci C-244/00 (Van Doren and Q.GmbH vs. Lifestyle sports and sportswear Handelsgesellschaft mbH), bylo stanoveno že „vyčerpání musí zpravidla prokázat třetí osoba, která se na něj spoléhá“

Podle autorského zákona je uživatel povinen na vyžádání autora (jím pověřeného zástupce) věrohodně prokázat, že dodržuje veškeré podmínky, za nichž byla udělena licence. V každé multilicenční smlouvě (nejen společnosti Microsoft) jsou popsány podmínky možného ověření souladu se smlouvou. Tyto podmínky zákazníkovi ukládají povinnost uchovávat veškeré běžné a řádné záznamy týkající se produktů, které provozuje.

Je důležité si uvědomit, že je na uživateli, aby uměl prokázat, že podmínky použití dodržuje. Autor mu nemusí prokazovat opak na to, aby se dostal k náhradě škod a postihům za nerespektování práva.