Kde koupit druhotné licence MS Office

leten

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #30 kdy: 14. 11. 2021, 15:10:56 »
www.instaluj.cz - v minulosti jsem tam koupil Windows 7 - licenční štítek byl nepoužitý, byla nutná otravná aktivace po telefonu, funguje to bez problému do teď.


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #31 kdy: 14. 11. 2021, 15:14:54 »
Mir. Silhavy a muj komentar k autu: zjednodusil jsem to, nechtel jsem az tak velky offtopic.

ostatni: bylo by mozne tady konkretne napsat co prislo, jaka byla faktura, atd. ? Celkem by mne to zajimalo. Prijde mi dost neuveritelne, ze by treba nekdo prodaval za cenu okolo 1000 Kc pouhy Windows klic z nejakeho warez fora, ale mozne je asi vsechno. Proto se tady ptam. Idealni by bylo napsat tedy jak probehl obchod, za ramcove jakou cenu, kdy, co a jak bylo doruceno (klic-ele nebo pap, faktura, neco dalsiho?), a jak slozita byla aktivace a zda stale funguje.

TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #32 kdy: 14. 11. 2021, 16:39:31 »
www.instaluj.cz - v minulosti jsem tam koupil Windows 7 - licenční štítek byl nepoužitý, byla nutná otravná aktivace po telefonu, funguje to bez problému do teď.
Nepoužitý COA štítek? A co to bylo typ licence? To, že není nalepeno neznamená, že PK se již nepoužívá. O licenci platnosti licence to opět nic nesděluje.

Nepoužitý kód PK nevyžaduje aktivaci po telefonu. Aktivace po telefonu je vyžadována pokud je počítač offline, nebo nebo pokud je aktivace mimo toleranci - něco není úplně v pořádku.

BTW, na aktivaci po telefonu není nic otravného. Zadáte čísla, dostanete čísla zpět. Na operátora jste přepojeni jen pokud něco nesedí, což vždy ukazuje na problém.
« Poslední změna: 14. 11. 2021, 16:43:21 od Рatrik »

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #33 kdy: 14. 11. 2021, 17:21:53 »
Osvědčený eshop, celkem pravidelně tam nakupuji: https://www.goodoffer24.com/microsoft-office-2019-home-and-student-1-user.html (na webu se dají vyhledat ještě kupóny na slevu v hodnotě pár dolarů).

Nechcete napsat víc, v čem je ten postup osvědčený? Třeba jaké doklady Vám k licenci dávají, aby byla přiměřená jistota, že licence k užívání software přešla na kupujícího?
Mně úplně stačí, že

1) dostanu klíč
2) dostanu doklad o koupi
3) soft po nainstalování s použitím obdrženého klíče funguje (tedy MS proti klíči zjevně nic nenamítá)

Nic dalšího nepotřebuji, podobně jako když si někde v obchodě koupím CD s Karlem Gottem, tak se taky nezajímám o to, jestli má vydavatel vypořádaná práva a další omáčka okolo. Prostě mám CD, mám doklad o koupi, poslouchám.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #34 kdy: 14. 11. 2021, 17:36:49 »
Osvědčený eshop, celkem pravidelně tam nakupuji: https://www.goodoffer24.com/microsoft-office-2019-home-and-student-1-user.html (na webu se dají vyhledat ještě kupóny na slevu v hodnotě pár dolarů).

Nechcete napsat víc, v čem je ten postup osvědčený? Třeba jaké doklady Vám k licenci dávají, aby byla přiměřená jistota, že licence k užívání software přešla na kupujícího?
Mně úplně stačí, že

1) dostanu klíč
2) dostanu doklad o koupi
3) soft po nainstalování s použitím obdrženého klíče funguje (tedy MS proti klíči zjevně nic nenamítá)

Nic dalšího nepotřebuji, podobně jako když si někde v obchodě koupím CD s Karlem Gottem, tak se taky nezajímám o to, jestli má vydavatel vypořádaná práva a další omáčka okolo. Prostě mám CD, mám doklad o koupi, poslouchám.

krom toho jsou to prvolicence tusim. ne z druhe ruky. i ta cena tomu odpovida proti ebay.


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #35 kdy: 14. 11. 2021, 17:43:46 »
Aha, je to možný. Ale vzpomínám si, že před pár lety tam měli nějaký upozornění co dělat, kdyby náhodou klíč nešel použít (z toho jsem tedy usoudil, že to nebude prvolicence - jestli dneska je, tím líp).

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #36 kdy: 14. 11. 2021, 18:17:23 »
Třeba licence Windows Server za 25 USD, to už bych se dost bál a aspoň bych nekupoval Datacenter, ale jen Standard, abych pak měl na doplacení opravdové licence. Je to hrozný, jak to oni nabízí, ale nikdo nemá jistotu, že to bude v pořádku. A logicky nebude.

https://www.onlinethreatalerts.com/article/2019/4/16/is-goodoffer24-com-microsoft-windows-license-key-legit/

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-10-pro-license/a872882e-db7d-448b-9a05-5b5afcd8dfae?auth=1

https://win10.guru/windows-10-pro-10-you-know-of-course-its-not-legit/
« Poslední změna: 14. 11. 2021, 18:24:25 od David »

TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #37 kdy: 14. 11. 2021, 18:38:32 »
Licence bude v pořádku těžko, ale třeba se získaným PK bez problému aktivuješ svou instalaci. Často se jedná klíče získané v rámci předplatného MSDN a či programů proč školy/studenty (Education) nebo o kradené firemní licence. Nějakou dobu to fungovat může, pak pravděpodobně dojde na blokaci pro Abuse.

Je potřeba rozlišovat, zda člověk chce mít v pořádku licenci (právo SW používat) nebo mu jde jen o to získat funkční PK (aktivovat SW).

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #38 kdy: 14. 11. 2021, 19:24:25 »
mam ted jedny w10pro z goodoffer24.com

jak doporucujete postupovat abych dostal penize zpet?

klic se aktivoval v poradku a je ted mnou pouzity takze tak.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #39 kdy: 14. 11. 2021, 19:43:49 »
pise mi to ze mam digitalni licenci svazanou se svym microsoftim uctem. coz by asi tak nejak odpovidalo. o tom jestli je to msdn licence se nic v aktivaci nepise.

TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #40 kdy: 14. 11. 2021, 20:13:19 »
A co chceš řešit (jaký máš problém)? Nemáš žádnou možnost si ověřit, jaký PK si vlastně dostal - MS tuto službu neposkytuje. Pokud bude jednou PK zablokován pro abuse, těžko budeš dokazovat, že to není tvoje vina. Nikdo se s tebou bavit nebude, prodejce už vůbec ne. Možná ti dá prodejce náhradní PK, aby ti "zavřel pusu" a tys o něm šířil dobré reference.

Paradoxně nejlíp se k tomu staví MS, který vám rovněž, za určité situace, může poskytnou náhradní kód PK. Je ale vždy třeba dokázat, že jste v právu.

Těžko se lze něčeho domáhat, když koupíte PK na Windows 10 na ebay za zlomek ceny...

Z klíče ani PID nepoznáš, zda je jedná o MSDN nebo Education. Už z principu se takto aktivovaný systém tváří jako retail. Všechny tyhle informace pozná jen MS, buď podle IID, PID nebo PK.

I na kradeném kole se dá jezdit...
« Poslední změna: 14. 11. 2021, 20:21:00 od Рatrik »


TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #42 kdy: 14. 11. 2021, 21:21:28 »
Však je to jedno, jestli to koupíš na aukru, ebay, vyhodny software, nebo na nějakém z tebou odkazovaných webů. Je jedno, jestli to koupíš za 100, 200, 500. Všichni tihle šmejdi prodávají to samé, liší se jen způsob prodeje a jejich marže.

Třeba na Alze stojí Windows 10 Pro FPP téměř 6000, takže nákup za, v tém případě, dvacetinu ceny musí být logicky pochybný.

Recenze zákazníků SH marketu jsou celkem výživné...

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #43 kdy: 14. 11. 2021, 21:24:03 »
tak ale kdyz je to v EU legalni to koupit z druhe ruky a provozovat tak co pak s tim? je pak blbost kupovat za plnou cenu.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #44 kdy: 14. 11. 2021, 21:29:02 »
Třeba licence Windows Server za 25 USD, to už bych se dost bál a aspoň bych nekupoval Datacenter, ale jen Standard, abych pak měl na doplacení opravdové licence. Je to hrozný, jak to oni nabízí, ale nikdo nemá jistotu, že to bude v pořádku. A logicky nebude.

https://www.onlinethreatalerts.com/article/2019/4/16/is-goodoffer24-com-microsoft-windows-license-key-legit/

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-10-pro-license/a872882e-db7d-448b-9a05-5b5afcd8dfae?auth=1

https://win10.guru/windows-10-pro-10-you-know-of-course-its-not-legit/

tohle vypada vyzivne sak me to na prvni pohled vydesilo ale pri blizsim ohledani jsou to nejaky lamy chatujici na ms chatu. nikdo oficialni.