Emailový klient pre KDE

Emailový klient pre KDE
« kdy: 11. 11. 2021, 19:47:24 »
Ahojte aký emailový klient pre KDE by ste mi doporučili? používal som KMail ten mi vyhovuje užívateľským interfacom, žiaľ v emailových účtoch mám cca 50tisíc mailov a KMail spolu s Akonadi mi kôli tomu začali žrať strašne veľa výkonu, počítač mi po spustení KMail začal lagovať (a to pritom vôbec nemám pomalý PC). Všetky KDE aplikácie mi fungujú normálne rýchlo, okrem KMail. Takže som to odinštaloval a teraz hľadám nejaký iný klient.
« Poslední změna: 11. 11. 2021, 22:59:51 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Emailový klient pre linux / freebsd
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2021, 20:23:12 »
Mas neco proti Thunderbirdu? (202K mejlu na jednom ucte)

Re:Emailový klient pre linux / freebsd
« Odpověď #2 kdy: 11. 11. 2021, 23:02:45 »
Mas neco proti Thunderbirdu? (202K mejlu na jednom ucte)

Priznám sa, že voči thunderbirdu som mal dlho predsudky, už len preto že je to mainstream, ale teraz som ho vyskúšal a vyzerá byť fajn. Takže klienta už mám vybratého, ďakujem za tip.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Emailový klient pre KDE
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2021, 23:35:55 »
Nemas zac. Ja tam mam zapnuty quick-filter a pouzivam vyhradne ten - na hledani jen podle subject ci odesilatele/prijemce, v aktualni slozce. V poslednich verzich udelali konecne tray ikonku, takze jsem rad ze me vlastne nic nechybi.

Jedu tedy na KDE3.. co mas ty za verzi/distro? (u kde4 podelali ty virtualni plochy na ctrl+f1..f8, ale treba na to znas trik, nebo se to zas spravilo?)

Re:Emailový klient pre linux / freebsd
« Odpověď #4 kdy: 12. 11. 2021, 05:39:26 »
Mas neco proti Thunderbirdu? (202K mejlu na jednom ucte)

Mam pár dotazů, protože nechci ztrácet čas jeho instalováním na Windows, a zeptat lidí co ho používaj je rychlejší než to sám pracně zjištovat.

1) Umožnuje jako Outlook mít připojenových více kontejnerů(soubory kde jsou uloženy maily) najednou?
2) Umožnuje kontejnery s poštou připojovat a odpojovat(mount/unmount) podle potřeby ?
3) Podporuje import a export(ten je velmi důležitý) do Outlookových kontejnerů *.pst ?


Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Emailový klient pre KDE
« Odpověď #5 kdy: 12. 11. 2021, 06:56:52 »
1-3: ne

Docela zvláštní potřeby. Mohu se zeptat, k čemu? Upřímně mne to zajímá, protože o takovém použití jsem nikdy neslyšel.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Emailový klient pre linux / freebsd
« Odpověď #6 kdy: 12. 11. 2021, 09:45:38 »
Mas neco proti Thunderbirdu? (202K mejlu na jednom ucte)

Mam pár dotazů, protože nechci ztrácet čas jeho instalováním na Windows, a zeptat lidí co ho používaj je rychlejší než to sám pracně zjištovat.

1) Umožnuje jako Outlook mít připojenových více kontejnerů(soubory kde jsou uloženy maily) najednou?
2) Umožnuje kontejnery s poštou připojovat a odpojovat(mount/unmount) podle potřeby ?
3) Podporuje import a export(ten je velmi důležitý) do Outlookových kontejnerů *.pst ?

1) umoznuje vicero uctu
2) ucty muzete hodit do offline rezimu
3) umi to stejne jako outlook s MBOX formatem

Nechapu tyhle dotazy, ale nedivim se ze pouzivanim MS produktu jste pochytil takove deviace. Normalni clovek ma mail skrze IMAP s moznosti offline rezimu. Ono jaksi nedava smysl mit email v ciste odpojenem rezimu. Nebo si ty PST posilate na cedeckach?

Co ma byt jako use case?? Kdyz neco chcete pouzivat jako Outlook, tak proc tam nepouzijete Outlook boha jeho?

Re:Emailový klient pre linux / freebsd
« Odpověď #7 kdy: 12. 11. 2021, 12:49:57 »
Mas neco proti Thunderbirdu? (202K mejlu na jednom ucte)

Mam pár dotazů, protože nechci ztrácet čas jeho instalováním na Windows, a zeptat lidí co ho používaj je rychlejší než to sám pracně zjištovat.

1) Umožnuje jako Outlook mít připojenových více kontejnerů(soubory kde jsou uloženy maily) najednou?
2) Umožnuje kontejnery s poštou připojovat a odpojovat(mount/unmount) podle potřeby ?
3) Podporuje import a export(ten je velmi důležitý) do Outlookových kontejnerů *.pst ?

1) umoznuje vicero uctu
2) ucty muzete hodit do offline rezimu
3) umi to stejne jako outlook s MBOX formatem

Nechapu tyhle dotazy, ale nedivim se ze pouzivanim MS produktu jste pochytil takove deviace. Normalni clovek ma mail skrze IMAP s moznosti offline rezimu. Ono jaksi nedava smysl mit email v ciste odpojenem rezimu. Nebo si ty PST posilate na cedeckach?

Co ma byt jako use case?? Kdyz neco chcete pouzivat jako Outlook, tak proc tam nepouzijete Outlook boha jeho?

1-3: ne

Docela zvláštní potřeby. Mohu se zeptat, k čemu? Upřímně mne to zajímá, protože o takovém použití jsem nikdy neslyšel.

Já nemluvil o účtech, já mluvil o kontejnerech k uložení pošty. Tvz. soubory ve kterých jsou maily s přílohami apod... User case je zhruba podobný jako když používáš truecrypt(veracrypt). Buď můžeš mít jeden truecryptový kontejner ve kterém máš své data nebo máš více kontejnerů(ne každému to může vyhovovat). Stejně tak i truecrypt umožnuje i najednou i více připojenýc kontejnerů tak Outlook toto umožnuje taky, mít připojených(mountlých) desítky kontejnerových souborů s maily. Mimochodem, podporu více více mailových účtů považuji za samozřejmost.

Pozitiv je spousta ale nemusí to každému vyhovovat (např. výše zmíněné snadné přenášení pst kontejneru mezi různými Outlooky, apod.. ). Neexistence podpory více souborových kontenerů, to byl pro mě klíčový faktor proč jsem Thunderbird v roce +- 2006 nepoužil a rozhodl jsem se pro Outlook. Škoda, že ještě stále po 15 letech to nepodporuje. Maily jsou pro mě důležité a představa, že by byli pouze v 1 souboru(kontejneru) a zabíral by mě desítky GB nepoužitelná.

Díky za info.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Emailový klient pre KDE
« Odpověď #8 kdy: 12. 11. 2021, 14:20:11 »
Nerozumím tomu, čím klávesové zkratky, které jdou jednoduše změnit, mohly způsobit takovou katastrofu, že raději zůstáváš na KDE3? Kolik je to let?

Jedu tedy na KDE3.. co mas ty za verzi/distro? (u kde4 podelali ty virtualni plochy na ctrl+f1..f8, ale treba na to znas trik, nebo se to zas spravilo?)

Re:Emailový klient pre linux / freebsd
« Odpověď #9 kdy: 12. 11. 2021, 17:20:15 »
Pozitiv je spousta ale nemusí to každému vyhovovat (např. výše zmíněné snadné přenášení pst kontejneru mezi různými Outlooky, apod.. ). Neexistence podpory více souborových kontenerů, to byl pro mě klíčový faktor proč jsem Thunderbird v roce +- 2006 nepoužil a rozhodl jsem se pro Outlook. Škoda, že ještě stále po 15 letech to nepodporuje. Maily jsou pro mě důležité a představa, že by byli pouze v 1 souboru(kontejneru) a zabíral by mě desítky GB nepoužitelná.
Díky za info.

Thunderbird má možnost více profilů, mezi kterými lze přepínat, aktivní je vždy jeden. V rámci profilu lze mít více mailových účtů, přičemž co mailový účet to adresář na disku. V rámci účtu pak lze mít libovolný počet mailových složek kde co složka to soubor na disku (zda Thunderbird umí umí i maildir, to nevím, možná ano). Používám nicméně IMAP takže lokální úložiště je druhotné (maily lze stahovat i pro offline použití, ale není potřeba se soubory manipulovat - jsou dostupné online na serveru).

Re:Emailový klient pre KDE
« Odpověď #10 kdy: 14. 11. 2021, 18:18:49 »
Ajaj no Thunderbird je fajn, ale nechce mi zobrať zložitejšie heslo, obsahujúce nejaké unicode znaky. Možno je to heslo neštandartné, ale protonmail mi ho zobral, thunderbird nie :/ som zvedavý či mi to zobere iný email klient.