MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG

MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« kdy: 11. 11. 2021, 17:22:57 »
Dobry den, chcel by som poprosit o pomoc, v nastavovani mikrotikov som v podstate zaciatocnik, pouzivam lhgg lte a v ocakavani na optiku som kupil RB5009UG, snazim sa prist na sposob ako nastavit lhgg do bridge s tym ze ip od isp pojde do ineho routra, neviem kde robim chybu

-takze lhgg a RB5009UG mam napojene do switchu cez ktory su zaroven napajane, kabel z pc ide rovno do RB5009UG
-lhgg som resetol s tym ze v dhcp server nie je nic, na eth1 som vytvoril van1 a v lte apn som zapol passthrough cez van1, v podstate som isiel podla posledneho prispevku v tych 4.och bodoch tu
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=154231
-v RB5009UG na eth1 som vytvoril van1 a v dhcp client som pridal van1, v tom v dhcp client sa objavila ip adresa isp, dalej sa ale neviem pohnut, skratka neviem co nastavit aby som tuto adresu videl v quick setup v casti internet, neviete co s tym??
« Poslední změna: 11. 11. 2021, 17:34:41 od Petr Krčmář »


Re:MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2021, 08:30:34 »
To byste na tom LHG musel nastavit LTE passthrough.
Kód: [Vybrat]
/interface lte apn add apn=apn1 passthrough-interface=ether1 passthrough-mac=(MAC adresa toho RB)Nemám s tím zkušenosti, ale jednoduší by mi přišlo aby WAN routoval LHG a LAN ten RB.

Re:MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2021, 08:53:38 »
ano, to som spravil, do dhcp client v RB som dostal takto ip od isp ale dalej uz neviem co a ako, skratka spojenie nic, v quick setup sa ta ipcka nezobrazi

Re:MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« Odpověď #3 kdy: 06. 01. 2022, 13:31:23 »
po case sa chcem iba vratit k teme - problem som teda vyriesil, bolo to mojou neznalostou mikrotiku, trebalo vo firewall NAT zadat pravidlo aby router pracoval s ip cez vlan

 - este sa chcem spytat, - RB5009UG mam napajany cez poe switch v porte eth1, ked chcem dostat data do switchu tak myslel som ze router pouzije tento port ale nie je to tak, skratka treba kablom prepojit napr eth2 a switch a ide to, je sposob aby isli data cez eth1?, ked eth1 pridam do mosta tak to ide ale uz nemam jasno o co potom ide, tym padom sa router prepne do bridge a obmedzi to nieco?

Re:MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« Odpověď #4 kdy: 07. 01. 2022, 07:28:00 »
po case sa chcem iba vratit k teme - problem som teda vyriesil, bolo to mojou neznalostou mikrotiku, trebalo vo firewall NAT zadat pravidlo aby router pracoval s ip cez vlan

 - este sa chcem spytat, - RB5009UG mam napajany cez poe switch v porte eth1, ked chcem dostat data do switchu tak myslel som ze router pouzije tento port ale nie je to tak, skratka treba kablom prepojit napr eth2 a switch a ide to, je sposob aby isli data cez eth1?, ked eth1 pridam do mosta tak to ide ale uz nemam jasno o co potom ide, tym padom sa router prepne do bridge a obmedzi to nieco?

Bohuzel, budete muset zachovat eth1 jako WAN a druhy port jako LAN
Když chceš, dokážeš vše!


Re:MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« Odpověď #5 kdy: 07. 01. 2022, 08:22:31 »
po case sa chcem iba vratit k teme - problem som teda vyriesil, bolo to mojou neznalostou mikrotiku, trebalo vo firewall NAT zadat pravidlo aby router pracoval s ip cez vlan

 - este sa chcem spytat, - RB5009UG mam napajany cez poe switch v porte eth1, ked chcem dostat data do switchu tak myslel som ze router pouzije tento port ale nie je to tak, skratka treba kablom prepojit napr eth2 a switch a ide to, je sposob aby isli data cez eth1?, ked eth1 pridam do mosta tak to ide ale uz nemam jasno o co potom ide, tym padom sa router prepne do bridge a obmedzi to nieco?

Bohuzel, budete muset zachovat eth1 jako WAN a druhy port jako LAN
dakujem za objasnenie, este vas poprosim, nemam az tak nacitane veci okolo firewall pravidiel v mikrotikoch, zaujma ma ci uplne stacia tie pravidla ktore su tam v defaulte alebo nie a ci treba mat zap alebo vyp allow remote requests, ak som to pochopil spravne tak ak je zapnute tak vo firewalle treba zakazat port53-udp,tcp, je to tak?, staci teda default pravidla plus zakaz port53?

Re:MikroTik LHGG LTE bridge a ako router RB5009UG
« Odpověď #6 kdy: 07. 01. 2022, 10:50:32 »
Na doma vesmes staci ... kdyz nejsi moc narocny ...

na firmu urcite ne :)
Když chceš, dokážeš vše!