Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor

Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« kdy: 08. 07. 2011, 00:30:35 »
Zdravím,

jelikož se mi ubuntu osvědčilo na hlavním kompu tak sem se rozhodl dát ho i na netbook asus eeepc 1201NL.
Po skončení isntalace a zpětného nastavení bootování, naběhne bios a pak už je černá obrazovka s blikajícím textovým kursorem. Už sem zkoušel všechno možný ale nic nepomáhá. Nejzvláštnější je že už to nejde ani spustit z toho flashdisku, ze kterého se instalovalo..(na displeji se potom objeví jen změť barevných teček a čar jako při poruše GK)
Nevěděl by někdo co s tím? předem děkuji
« Poslední změna: 08. 07. 2011, 11:50:54 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: First boot Asus Eee PC- blinking text cursor
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2011, 05:57:56 »
A ctrl-alt-f1 chodi? Pokud ano, zalogovat do konzole a vyhodit z boot scriptu login manager (gdm, kdm, xdm....). Pak byste mel byt schopen zabootovat a zalogovat se normalne do konzole. Muzete si pustit X pomoci startx a nasledne hledat v logu X, co se tam stalo.

Pokud ctrl-alt-f1 nechodi, tak by se melo dat zabootovat do recovery modu nebo jak se to, eventuelne si zeditovat radek grubu a zabootovat do single a odtamtud zrusit login manager (napr. pokud mate gdm, tak pomoci update-rc.d -f gdm remove).

jadd

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2011, 16:36:39 »
Nejzvláštnější je že už to nejde ani spustit z toho flashdisku, ze kterého se instalovalo..
A není to tím, že se nespouští flash disk ale rovnou se začne bootovat hard disk ?
Já, když potřebuju bootovat něco jiného než hard disk, hned po zapnutí, jak se začnou načítat zařízení a než se ještě začne spouštět zavaděč OS, stisknu ESC. Nabídne mi to výběr bootovatelných zařízení.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #3 kdy: 08. 07. 2011, 19:46:35 »
Z popisu som presvedceny ze sa nespusti boot loader.
Bootuje zo spravneho zariadenia? Je dana particia prva? Je primarna? Ma boot flag? MBR format? Kde je bootloader? V prvej particii alebo v mbr alebo?

Skusil by som bootnut nejaku recovery utilitu, chroot do butu a nanovo grup setup.

Predtym bootoval z tej flash normalne? A teraz iba graficky chyby? Moze to byt fakticky aj HW chyba.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #4 kdy: 08. 07. 2011, 21:44:45 »
Mozna, ze bootloader nabehne, ale v nejakem dementnim grafickem modu, ktery nefunguje. Nedavno jsem tohle mel na jedne stare plecce, kdy to nabehlo s fialovym obdelnikem ujetym mimo obrazovku a na nem nic. Musel jsem to donutit, aby to nabehlo v textovem modu.


Trident

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #5 kdy: 08. 07. 2011, 23:55:25 »
To same se mi stalo na pomerne nove grafarne od nvidie s defaultnim nuveau ovladacem. Ten je jenom pro hipiky co si potrebuji honit sve svobodne triko. Je na tom tak spatne ze kolikrat nechodi ani zakladni graficke funkce. Pro funkci a dobre fungujici power management(u netbooku s ionem vec klicova) je dulezity uzavreny ovladac ktery funguje velice dobre.

Pokud ti nenaskoci bootloader zkus v biosu zakazat quiet/fast boot a hlavne a to predevsim si vzpomen jestli jsi instaloval v SATA modu Compatible(IDE/ATA) nebo AHCI.
Pokud se to hryzne na grafice zkus zmacknout c coz te myslim hodi do command modu a klidne naslepo zadej nejaky z rezimu uvedenych zde: http://pierre.baudu.in/other/grub.vga.modes.html

Predpokladam nejnovejsi bios. S nim se v notasich casto updatuje i bios grafarny kde muze byt napr fix VESA video rezimu.

Predpokladam take nejnovejsi medium ci zdroj pro instalaci. Miluju lidi co instaluji z 3 roky stareho cd a pak se divi ze jim to nejde.

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #6 kdy: 09. 07. 2011, 09:14:18 »
Při startru ihned po úvodní obrazovce biosu zkuste stisknout Esc, měl byste se dostat do nabídky zavaděče systému, kde by mělo být něco jako recovery mode. Pokud vám to v něm naběhne, jde o problém s ovladačem grafiky a buď to půjde rovnou automaticky opravit, nebo vám někdo tady určitě poradí, jak postupovat dál. Pokud se vám nepodaří tuto nabídku zobrazit, je buď poškozený zavaděč, nebo startujte ze špatného disku.

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #7 kdy: 11. 07. 2011, 10:23:59 »
tak sem zkusil tady podle pár instrukcí....

po stisku  Esc naběhne tabulka s možností bootu ale nikde tam není možnost recovery modu.

po vypnuti quiet modu se taky nic nezmeni

do command modu se mi nedaří dostat, po mačkání C se nic neděje


ctrl-alt-F1 nechodí
""
Bootuje zo spravneho zariadenia? Je dana particia prva? Je primarna? Ma boot flag? MBR format? Kde je bootloader? V prvej particii alebo v mbr alebo?

Skusil by som bootnut nejaku recovery utilitu, chroot do butu a nanovo grup setup.
""
s touhle radou si moc nevím rady, ale zkusim to

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #8 kdy: 11. 07. 2011, 12:58:59 »
Kdyz vam chybi recovery radka v menu, tak si pri bootu zeditujte to, co tam je k dispozici a pridejte tam slovo single. Editace zde: https://help.ubuntu.com/community/Grub2#Editing%20the%20GRUB%202%20Menu%20During%20Boot

jimi

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #9 kdy: 11. 07. 2011, 13:15:24 »
moj asus toto obcas urobi, musim vybrat na chvilku bateriu, potom zase ide tyzden. strasny carach

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #10 kdy: 01. 08. 2011, 18:06:42 »

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #11 kdy: 13. 08. 2011, 10:48:13 »
Mno, ubuntu už jsem nějaký čas neviděl, ale jestli se dobře pamatuji, tak onen záchranný mód byl na instalačním médiu a ne na disku. Mimochodem, nemáš přeplněný disk?

PEE

Re: Ubuntu nestartuje, jen bliká kurzor
« Odpověď #12 kdy: 23. 08. 2011, 14:17:44 »
nabidka grubu se zobrazi, kdyz budete drzet shift pri nabihani pc... pak vyberte recovery a opravu disku