Poradte navigáciu do ~300€

Mlocik97

  • *****
  • 837
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Poradte navigáciu do ~300€
« kdy: 01. 11. 2021, 19:33:58 »
Zdravím,

potreboval by som poradiť s výberom samostatnej navigácie do auta do ~300€, pre celú Európu. Poprosím ideálne z alzy.

Ďakujem za rady.
« Poslední změna: 01. 11. 2021, 19:36:57 od Mlocik97 »


Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #1 kdy: 01. 11. 2021, 20:16:49 »
Pokud to může být i software pro Android, pak Sygic. Připadá mi to lepší, než hardwarová navigace, která zastarává, musí se složitě aktualizovat – a levné modely asi nebudou mít aktuální dopravní situaci a uzavírky.

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #2 kdy: 01. 11. 2021, 20:40:25 »
Soustředil bych se na LifeTime Map Update. Na alza.cz to mají jako "Doživotní aktualizace map". Dřív bylo potřeba mapy u TomTom vždycky znova kupovat a Garmin měl u některých modelů LifeTime. Pořád mi to funguje, jenom je potřeba Windows  :o

Teď koukám, že TomTom i jiné značky mají taky LifeTime.

_Jenda

  • *****
  • 1 554
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #3 kdy: 01. 11. 2021, 21:44:58 »
Soustředil bych se na LifeTime Map Update.
Soustředil bych se na navigaci, do které jdou nahrát OpenStreetMap. Já mám zkušenosti jenom s cyklistickými Garminy (eTrex) a tam to jde.

Ale pokud chce velkej displej, aktuální dopravní situaci a tak, tak by to asi fakt chtělo smartphone a Mapy.cz / Waze / OsmAnd. Je nutné vybrat smartphone, který bude nejmenší utrpení, tj. čistý Android / Lineage.

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #4 kdy: 01. 11. 2021, 22:58:10 »
Predne bys mel specifikovat, co ocekavas, tzn vzdy aktualni traffic info, auto/kocar/trolejbus/24tmonstrum nebo "jen tak jezdeni", ono to dost dela rozdil.

Padlo tu par navrhu, ale jestli je nakej z nich pro tebe relevantni, je treba nejdriv objasnit.


Rhinox

  • ***
  • 108
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #5 kdy: 01. 11. 2021, 23:24:45 »
Mam sice Sygic, ale uprimne receno, uz bych za nej ty prachy nedaval. Neni o nic lepsi nez konkurence co je zdarma, navic za kazdou blbost chteji dalsi penize. Takze bych bral treba mapy.cz, here, waze, atd. Pokud je podminkou ze to musi byt samostatne a jen pro auto, pak staci koupit nakej 7-8 palcovej tablet a drzak.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #6 kdy: 02. 11. 2021, 07:05:20 »
Ahoj, jedině TomTom.
Garmina jsem měl asi 2x na motorce a jednou v autě po každé to samé, naprosto nesmyslné navigování, zvláštní prioritizování průjezdů cestiček mezi hlavníma atd. Pro porovnání Garmin mi udělá tak jeden kix za 50-100km TomTom jednou za 1500km (tedy cca 15x-30x méně).
Mrkni po nějakém modelu se SIMkou ať si tahá aktuální dopravní info přes net - v této cenové kategorii by to neměl být problém.

em.ve

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #7 kdy: 02. 11. 2021, 08:02:13 »
Zdravím,

potreboval by som poradiť s výberom samostatnej navigácie do auta do ~300€, pre celú Európu. Poprosím ideálne z alzy.

Ďakujem za rady.

waze

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #8 kdy: 02. 11. 2021, 08:28:16 »
Zdravím,

potreboval by som poradiť s výberom samostatnej navigácie do auta do ~300€, pre celú Európu. Poprosím ideálne z alzy.

Ďakujem za rady.

waze



1) Píše samostatnou navigaci.
2) On Waze není všemocný a např. plánování cesty 1000km k moři není vhodný (přehřívání telefonu, dlouhé přepočítávání, zamrzání i na vlajkovém telefonu atd). Naopak je velmi vhodný na 10-250km trasy po Čechách či i v cizině.

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #9 kdy: 02. 11. 2021, 08:40:44 »
Pridal by som sa k hlasom pre TomTom.

Na druhej strane, výber navigácie je z veľkej časti otázkou osobných preferencií. Ja som tiež skúšal Sygic, Garmin, Waze a nakoniec som skončil pri TomTom (Go), pretože mi najviac vyhovovali trasy, ktorými ma navigácia viedla a s UI sa mi pracovalo najlepšie.

U ostatných sa mi občas stalo, že ma poslali na nejakú úplne nezmyselnú cestu (napríklad po schodoch), alebo sa mi s UI nepracovalo dobre. Ale nevylučujem, že niečo podobné sa niekomu inému nemohlo stať aj s TomTomom.

Takže asi najlepšie by bolo si nejakých kandidátov požičať a skúsiť (napr v 14-dňovej lehote), ako sa ti z nimi jazdí.

em.ve

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #10 kdy: 02. 11. 2021, 09:55:02 »
Zdravím,

potreboval by som poradiť s výberom samostatnej navigácie do auta do ~300€, pre celú Európu. Poprosím ideálne z alzy.

Ďakujem za rady.

waze



1) Píše samostatnou navigaci.
2) On Waze není všemocný a např. plánování cesty 1000km k moři není vhodný (přehřívání telefonu, dlouhé přepočítávání, zamrzání i na vlajkovém telefonu atd). Naopak je velmi vhodný na 10-250km trasy po Čechách či i v cizině.

S tim prehrivanim je to pravda - u nas cim drazsi telefon, tim kratsi waze :))) a to zejmena kdyz sviti slunicko.
Nejlepsi zkusenost je s obycejnym Xiaomi Redmi 4, ten vydrzel wazovat do Chorvatska a zpet bez ztraty kyticky.
Mame aktualni prehled o radarech, policajtech, pracich na silnici a dokonce nas pri posledni ceste zpet
kvuli dopravni zacpe odklonil - sice jsme jeli chvili kotehulkama, ale bylo to lepsi, nez popojizdet dve hodiny v kolone...


TakyPatrik

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #11 kdy: 02. 11. 2021, 11:34:26 »
Manželka 2.0, nejlépe pořídit v nějakém zájmové skupině pro cestovatele.

Bohužel má jen omezenou nabídku hlasů a zvuk nejde ztlumit. Výhodou je hlasové ovládání, široká nabídka funkcí a bohaté příslušenství.

Těch 300€ je tak cena předplatného na měsíc. Když člověk nepořídí rovnou hi-end model, dá se něco ušetřit, ale člověk nesmí očekávat nejnovější design.

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #12 kdy: 02. 11. 2021, 17:51:48 »
Tohle musi byt placena recenze.

Podle mych zkusenosti to prislusenstvi v zadnym pripade neni v zakladni cene.

a tech funkci s casem strasne ubyva.


Manželka 2.0, nejlépe pořídit v nějakém zájmové skupině pro cestovatele.

Bohužel má jen omezenou nabídku hlasů a zvuk nejde ztlumit. Výhodou je hlasové ovládání, široká nabídka funkcí a bohaté příslušenství.

Těch 300€ je tak cena předplatného na měsíc. Když člověk nepořídí rovnou hi-end model, dá se něco ušetřit, ale člověk nesmí očekávat nejnovější design.

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #13 kdy: 02. 11. 2021, 20:58:31 »
Můžu doporučit Tomtom. Důležité funkce jsou: doživotní aktualizace map
Doživotní tomtom traffic (dopravní informace)
Aktualizace map přes wifi

Pokud člověk jezdí hodně v zahraničí, tak nejlepší jsou modely se zabudovanou simkartou, pak člověk nemusí řešit cenu roamingu ve Švýcarsku a podobné věci.
Osobně mám Tomtom GO 5200.

Z aktuálních modelů se simkou lze doporučit Tomtom GO Expert, ten je ale přes rozpočet.

Tomtom GO 520 co mají na Alze by mělo být vhodné řešení pokud nevadí tahání dat přes mobil

Re:Poradte navigáciu do ~300€
« Odpověď #14 kdy: 02. 11. 2021, 21:23:26 »
Tomtoma jsem leta pouzival a v te dobe to bylo jednoznacne to nejlepsi, ale mechanicky to odchazelo (jako spouste dalsi lidi) a opravit se to poradne nedalo.. (leta = nekolik kusu, ne ze jeden vydrzel).

A navic si to clovek netroufne nechat pod sklem, zbytecne to provokuje, takze to porad musi sundavat.