Firemní připojení od Internext

pkoci

Firemní připojení od Internext
« kdy: 26. 10. 2021, 13:17:40 »
Dobrý den,

v jakých částkách se zhruba pohybuje připojení pro malou firmu? Jedná se o budovu v centru města, kde v současné době jsou pouze telefonní dráty. Přivedení podzemní optiky od jiného ISP by představovalo velké náklady.

Zmiňovaný Internext dokáže přivést optiku bez kopání (nadzemně).

Jejich cenová nabídka:
zřizovací náklady 4 500,- (při smlouvě na dva roky lze uplatnit 100% slevu)
300 mbit/s (poměr down/up lze upravit), agregace 1:1, garantovaná a oddělená linka, cena 3 250,-/měsíc
200 mbit/s 2 450,-.

Umí internext vůbec ipv6? Na webu jsem nic nenašel.

Jako nepodnikatel jsem zvyklý na služby Vodafone (exUPC), kde mám agregaci 1:1 s minimálními výpadky a omezeným uploadem.

Připojení nabízené VF pro IČO by bylo dostačující, zřizovací náklady by byly cca 60 000,-. Firma nepotřebuje připojení 24/7.

Děkuji


McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #1 kdy: 26. 10. 2021, 13:44:33 »
Ta cena je velmi dobrá, řekl bych. Mám dobré zkušenosti s Internextem napříč firmami. A doma od nich mám Internet (100Mbps/30Mbps) včetně jedné veřejné IPv4 a bloku /48 IPv6 - naprosto bez problémů. Za sebe mohu doporučit.  8)

pkoci

Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #2 kdy: 26. 10. 2021, 17:24:41 »
Možná jsem zapomněl připsat, že těch 300 a 200 je společná rychlost pro down i up (např. 150 up a 150 down).

Jinými slovy je normální připlácet čtyřnásobek za garantovanou a oddělenou linku?

Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #3 kdy: 26. 10. 2021, 19:49:31 »
V siti exUPC neni agregace 1:1. (Agregaci by uz nikdo realne nemel pouzivat, nove by operatori meli udavat rychlost maximalni, bezne dostupnou a minimalni - viz napr. https://www.lupa.cz/clanky/uz-zadne-podfuky-s-inzerovanymi-a-realnymi-rychlostmi-pripojeni-slibuje-od-noveho-roku-ctu/)

3k za firemni linku 150/150 je takova OK cena. Od nejvetsich ISP (O2, VF, TM) byste ji mel nejspis za mnohem vic.
Pohlidal bych si, jaka ve smlouve bude dostupnost (casova), obvykla rychlost, pocet verejnych IPv4 adres, velikost IPv6 prefixu (story s Vodafonem: do smlouvy napisou /48 a pak nabizeji /59... 🤦🏻‍♂️).

Jakou sluzbu nabizi VF po zaplaceni toho zrizovaciho poplatku 60k?

pkoci

Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #4 kdy: 26. 10. 2021, 22:27:12 »
Smyslem bylo získat připojení i pro nájemníky v budově (nepodnikatelé, IČO, případně malé firmy). Nejedná se tedy o nic speciálního.

Těch 60 tisíc je myšleno jako dotáhnutí optiky až k budově (rozkopání chodníku apod.)


Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #5 kdy: 27. 10. 2021, 00:39:06 »
OK, a po tom dotahnuti optiky by VF poskytoval jakou sluzbu? Protoze optiku bezne neprovozuje (az na jeden velmi omezeny trial) a bud jde o business sluzbu (kde ta cena bude vyssi nez od internextu a o rozvedeni se nepostara VF, ale musi to zajistit pronajimatel/vlastnik budovy) nebo to bude kabelovka (HFC, v suterenu domu prevodnik/zesilovac, u zakazniku doma kabelove modemy se vsemi nevyhodami z toho plynoucimi).

pkoci

Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #6 kdy: 27. 10. 2021, 15:38:41 »
Ano, bylo to myšleno jako optika k budově a následně kabel po budově.

Když zmiňuješ ty nevýhody, má kabel nějaké výhody oproti optice?

Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #7 kdy: 27. 10. 2021, 20:05:42 »
Kabel ma sve vyhody (linearni TV po jednom dratu) i nevyhody (vyrazna asymetrie, kterou se jen tak nepodari zlepsit, pokud VF neprekope celou exUPC sit; silena koncova zarizeni dostupna jen formou pronajmu).

Re:Firemní připojení od Internext
« Odpověď #8 kdy: 29. 10. 2021, 15:13:43 »
Internext ipv6 umí, ale moc se tím nechlubí. Když si ale řeknete tak dá prefix /48. To platí do paneláku na home přípojku. Ale nevím jak firmě, ale prostě musíte si říct a nevím jestli se nevyhnete obvyklé otázce k čemu ipv6 potřebujete. ;D