Kvalitní elektrokoloběžka

Kvalitní elektrokoloběžka
« kdy: 25. 10. 2021, 10:31:02 »
Ahoj vsem!

Je to trochu mimo tema rootu, nicmene mate nekdo dlouhodobe zkusenosti s kvalitni elektrokolobezkou?

Hledam neco na obcasnou prepravu, kazdopadne co ctu recenze, tak to je vsechno cinskej krap. Odpadavaji kusy, po par kilometrech odejde motor jako u vrtacky za tri stovky, coz mi prijde neuveritelne v dobe, kdy jsme schopni vyrobit daleko komplikovanejsi vozidla, ktera najedou stovky tisic s minimalnim servisem.

Doporucili byste nejakou? O cenu moc nejde, nicmene 100k za ni nedam :)

Diky moc!
« Poslední změna: 25. 10. 2021, 11:06:24 od Petr Krčmář »


PanVP

Re:Kvalitni elektrokolobezka
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2021, 11:03:41 »
Takové plácnutí do vody, jestli nemáš gumové zuby, tak bych volil něco s většími kolečky.
Hodně lidí si to neuvědomuje, ale malé kolečka + díra = rozsypané zuby.
Je to i o skladnosti, chápu, ale podmínky u nás jsou o poznání horší.
Jako bys chtěl nost sukýnku z rákosí, protože jí v řadě zemí nosit mohou....ty naše chodníky/silnice nejsou úplně bezpečné.

Tady cituji, co píčou v jednom chytrém článku:
"V okamžiku nehody při rychlosti 50 km/h se lidské tělo vymrští ze silou 2,5 tuny"

Pokud dáš 2,5 tuny na bench, tak bych se ničeho neobával, ale pokud nedáš, tak bych si dal pozor na kolečka.
Malá kolečka + díra = rozsypané zuby.

Jinak, já samozřejmě na koloběžce nejezdím, ale viděl jsem pár lidí, co si na tom rozjebali čelist, že vypadali jako rozvášněný mladý Klaus ;D Prostě názorné poučení o stavu našich silnic a chodníků bych ti nepřál.
Nicméně, abych sundal nějaký ten špekáček, už jsem o kolobrndě s vetšími kolečky uvažoval....

PS: A jen tak pro odlehčení, tento kanál s v některých zemích přezdívá "Víla zubnička", což potvrzuji.

PanVP

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2021, 11:11:31 »
Tady je příklad nehody, která se stala z důvodu malých koleček:
https://youtu.be/ik4fD6X9vgA?t=91

Ale je fajn je pozorovat.
Je přeci jasné, že když je kolečko malé a díra velká, že tam zapadne a majitel letí - navíc má kola u pasu, takže padá přímo na hubu ;D Někdo to přirovnal k tomu dát si ruce za záda a skočit v paneláku patro po hubě ze schodů.

...takže...velká kolečka + samozřejmě GoPro, abys měl svůj držkopád natočený a dalo se to plácnout na YT

Sorry za částečné OT.
Také bych se možná měl omluvit tvému zubaři, pokud jsem ho právě připravil o tučný výdělek...

EDIT:
PS, ale nejde se nesmát :-D
https://www.youtube.com/watch?v=FUjXjaBeBFw
« Poslední změna: 25. 10. 2021, 11:13:17 od PanVP »

dr_ak

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2021, 11:32:15 »
Pokud záleží víc na kvalitě a pohodlí než na ceně, určitě stojí za pozornost Kostka: https://www.kostkakolobezky.cz/125-elektricke

PanVP

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2021, 11:59:22 »

Vypadají skutečně dobře a "Relativně bezpečně".
Rozbít hubu si lze i na kole, ale množství iniciační demence nebo smůly potřebné ke způsobení bolesti je na kole/takové kolobrndě asi řádově větší. Kua, vypadají fakt super. Ale tazatele asi bude štvát, že to není skladné  ::) Už to vidím.
Nakonec koupí něco s kolečky jako od kufru a na konci příštího léta tu bude post "jakou celohubovou zubní náhradu" nebo čím si přilepit protézu a jestli jsme spokojení s Koregou.  ;D


Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2021, 12:35:47 »
Pokud záleží víc na kvalitě a pohodlí než na ceně, určitě stojí za pozornost Kostka: https://www.kostkakolobezky.cz/125-elektricke

Díky moc, vypadá skvěle. Obávám se ale 250W motoru, při mých 190cm/120kg se bojím, že to vzdá při prvním kopečku, které jsou všude okolo.  :-\

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #6 kdy: 25. 10. 2021, 12:35:55 »
Pri nejakem padu/narazu se toho muze stat hodne, hlavne sedicim "ajtakum". Dopoucuji ctvrty - chmelovy odstavec https://artax.karlin.mff.cuni.cz/~mper7437/MATFYZAK.HTML :)

Jel jsem takhle jednou na kole lesem, opravdu pomalu. Najel jsem na malou vetev, mezi draty mi skocila jeji cast, kolo se celkem prudce zastavilo. Nespadnul jsem, jen mne to hodilo podivne az nekam nad riditka. Najednou citim hroznou bolest, prava ruka mi planda. Jak jsem nechapal co se deje, zkusil jsem s ni druhou rukou pohnout abych videl co se deje. Lup, a naskocila v rameni zpatky. Celkem dlouho to bolelo, ale lepsilo se to, tak jsem se obesel bez doktora.

Chyba.

Predloni jsem zacal novy sport a natrhnul jsem si triceps u lokte. Nejak se to spojilo a pri cvicich na ten loket jsem si zase vyhodil to rameno, nastesti v poloze kdy naskocilo jinym pohybem zpet samo.

Navstivil jsem tedy na doporuceni fyzioterapeutky ortopeda. Prohlasil o mne, ze jsem jak anatomicka pomucka. Trikrat mi sahnul bolestive na ruku a rekl: tak toto je ten triceps, toto mate z luxace ramene, a toto je navic tenisovy loket, delate s pocitacem, ze ? No, normalni lidi kdyz si vyhodi rameno, tak jdou k doktorovi a maji to 3 tydny zafixovane, aby se to mohlo spravne zahojit.

dr_ak

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #7 kdy: 25. 10. 2021, 13:10:58 »
Díky moc, vypadá skvěle. Obávám se ale 250W motoru, při mých 190cm/120kg se bojím, že to vzdá při prvním kopečku, které jsou všude okolo.  :-\

Ano, tyhle kolobky nejsou na čisté vození, ale pokud byste k těch 250W přidal 100-150W svých, tak to bude stačit a i si jízdu (dle mého názoru) víc užijete - jízdní a kopací vlastnosti mají skvělé a elektrika je spíše jen pomocník.

PanVP

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #8 kdy: 25. 10. 2021, 13:11:50 »
Obávám se ale 250W motoru

Ty motory se "často" dají odemknout na větší výkon, ale určitě bych si nenechal hýbat s omezovačem rychlosti.
Naopak, rozbít hubu si můžeš nechat i v hospodě a alespoň jich pár taky rozdáš.

A taky ...nemůsíte na tom stát jako socha, občas hejbnout haxnou a hned to jede i do kopce :-D

Re:Kvalitni elektrokolobezka
« Odpověď #9 kdy: 25. 10. 2021, 13:26:23 »
Takové plácnutí do vody, jestli nemáš gumové zuby, tak bych volil něco s většími kolečky.
Koloběžka může mít kola veliká a stejně je to na hrbech o hubu. Ono jde i o prostor mezi zemí a deskou kde stojíš. Normální koloběžky ji musí mít nízko aby ses nenadřel a ta elektro tam zase skladuje baterky. Občas tě dostane i bezbariérový nájezd a o nějakém retardéru ani neuvažuj.

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #10 kdy: 25. 10. 2021, 13:36:41 »
Díky moc, vypadá skvěle. Obávám se ale 250W motoru, při mých 190cm/120kg se bojím, že to vzdá při prvním kopečku, které jsou všude okolo.  :-\

Trochu OT, ale s takýmto pomerom váha/výška si asi koleduješ o zdravotné problémy v budúcnosti - teda ak tá nadváha je tvorená tukom a nie svalmi. Tých cm mám trochu viac a kg trochu menej, ale aj tak to nie je nič extra - a po 40 je to len horšie :(

PanVP

Re:Kvalitni elektrokolobezka
« Odpověď #11 kdy: 25. 10. 2021, 14:02:39 »
je to na hrbech o hubu

Lhal bych, kdybych tvrdil, že s tím mám bohaté osobní zkušenosti (jel jsem na tom párkrát).
Jenže malé kolečko prostě snáz zapadne.
Takže i když máš pravdu, tak ten rozdíl tam znatelný je.
Hlavně vůči kolečům na nějaké šuntemtammi a docela pěkném kousku co ukázal.

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #12 kdy: 25. 10. 2021, 15:01:17 »
Pokud záleží víc na kvalitě a pohodlí než na ceně, určitě stojí za pozornost Kostka: https://www.kostkakolobezky.cz/125-elektricke

Díky moc, vypadá skvěle. Obávám se ale 250W motoru, při mých 190cm/120kg se bojím, že to vzdá při prvním kopečku, které jsou všude okolo.  :-\

Nad 250W to spada do jine skupiny s jinymi pozadavky dle zakona.

Re:Kvalitní elektrokoloběžka
« Odpověď #13 kdy: 25. 10. 2021, 16:35:14 »
Pokud se chceš striktně držet litery zákona, tak si kup kvalitní tenisky a choď pěšky. Žádná taková kvalitní koloběžka která by splňovala požadavky zákona a uvezla dospělého člověka i jinde než z kopce neexistuje. Já osobně mám X-tron X10 (2motory, cca2,5kW, hydraulické brzdy, maximálka kolem 70km/h) a nemůžu si stěžovat. Ač jde o Čínský křáp, tak za ty peníze je to velmi slušná koloběžka, mám na ní už pár km najezděno; nic z ní neupadlo, nic neshořelo, nic se nezlomilo. I když není úplně dle litery zákona (ale má ECO režim kdy jede zákonných 25km/h), tak tady se držím hesla, že blbec na slabé koloběžce je nebezpečnější než já na tomhle.
Má to 10" kola, běžné nerovnosti to žehlí krásně, menší díry v silnici to dává taky, ale jak už bylo zmíněno - velká díra vs malá kola => fyziku ojebat nejde, proto je třeba koukat kam jedu a jezdit s rozumem. Jezdím s tím i na delší vyjížďky do přírody; u nás na Vysočině (furt nahoru, občas dolů) není s mými 100kg prasečí váhy problém dát při slušné jízdě 40km i více. Tedy - kooběžka by jela, ale mě by upadly nohy ;D
Hlavní je nebýt s prominutím deb*l - nejezdit jako hovado (obzvlášť před policií), nejezdit po chodníku (nemám problém to těch pár desítek metrů tlačit), mezi lidmi jezdit krokem, stále připraven na brzdách.
Dovolím si odkazy na YT kanál Kartoky. Pro porovnání; levné slabé koloběžky:
https://www.youtube.com/watch?v=UzvtfsHS1c4 poprvé
https://www.youtube.com/watch?v=fqhoSxGJp6M podruhé
https://www.youtube.com/watch?v=kkT9qYrTUcg a porovnání s koloběžkou parametrově podobnou s X10.

Re:Kvalitni elektrokolobezka
« Odpověď #14 kdy: 25. 10. 2021, 18:36:41 »
Takové plácnutí do vody, jestli nemáš gumové zuby, tak bych volil něco s většími kolečky.
Hodně lidí si to neuvědomuje, ale malé kolečka + díra = rozsypané zuby.

Nejsem si jist, co jsou to "větší kolečka", ale kolečka jako mají třeba Xiaomi skutečně zuby neničí. Samozřejmě na nich nelze jezdit po dláždění a samozřejmě je třeba jezdit přiměřeně tomu, co je to za stroj. Ale to přece platí pro jakékoliv vozítko.