Náhrada za VLC streaming

vodas89

Náhrada za VLC streaming
« kdy: 07. 07. 2011, 10:55:24 »
Zdravim vas vsetkych...
Niekolko krat som hladal po internet, dokonca aj s dost velkym casovym odstupom a nepodarilo sa mi najst nahradu za vlc v oblasti streamovania videa. MPEG4IP je mimo aktivneho vyvoja a FFMpeg server je vysoko nestabilny a nevhodny na realne pouzitie.

Mate teda niekto nejake odporucanie?
« Poslední změna: 07. 07. 2011, 11:21:58 od Petr Krčmář »


aaa158

  • ***
  • 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2011, 13:18:39 »
vlc :-)

aaa158

  • ***
  • 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #2 kdy: 07. 07. 2011, 13:21:31 »
vlc :-)

vazne, vela toho nie je. kedysi som zavadil o produkt od Apple, vola sa to Darwin Streaming Server: http://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_Streaming_Server

Fremen

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2011, 14:24:40 »
Možná by se dal použít i open-sourcový Red5, který je založen na RTMP protokolu. Ale záleží, co přesně chceš dělat, protože RTMP byl vytvořen převážně pro flash aplikace a pravděpodobně ho spousta přehrávačů nepodporuje.

faha

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2011, 14:36:10 »
Mrknete sem
---
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_streaming_media_systems

Nevim co presne od toho potrebujete,ale na omezene veci by vam mohl poslouzit Wowza developer edition.
http://www.wowzamedia.com

Dost se pise o Red5, ale nikdy jsem to nevidel uchozene, stejne tak Mammoth Server, ktery asi vyvojove dost pokulhava.

V cem nevyhovuje vlc?


vodas89

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #5 kdy: 07. 07. 2011, 16:30:13 »
vlc je vyhovuje prakticky vo vsetkom co potrebujem ... prevazne je to streamovanie mpeg2 alebo mpeg4 videa do modulatorov na dvb-c ci dvb-t .... chcel som mat vsak vacsi prehlad pretoze si netrufam odhadnut ci je vlc natolko spolahlive aby streamovalo povedzme 5 stremov 24/7. Navyse mam zly pocit z toho, ze dokumentacia je vyrazne zastarala. Kazdopadne dakujem za odpovede ...

Wily

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #6 kdy: 07. 07. 2011, 16:45:50 »
Pokud ti jde o streamování DVB-T nebo S, tak použí getstream ten je napsanej v Cečku a je o dost míň náročnejší na HW, jak VLC :-) A konfigurace je primitivní.

vodas89

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #7 kdy: 07. 07. 2011, 17:53:13 »
o getstreame som pocul samu chvalu ale ten je urceny na streamovanie dvb-c,t,s do siete ... ja potrebujem opak ... teda mpeg2 stream -> modulator -> dvb-c,t v antennom rozvode ... popravde som chcel zneuzit getstream na streamovanie z harddisku avsak po komunikacii s developerom som zistil, ze sa to neda :)

oci

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #8 kdy: 07. 07. 2011, 17:56:51 »
o getstreame som pocul samu chvalu ale ten je urceny na streamovanie dvb-c,t,s do siete ... ja potrebujem opak ... teda mpeg2 stream -> modulator -> dvb-c,t v antennom rozvode ... popravde som chcel zneuzit getstream na streamovanie z harddisku avsak po komunikacii s developerom som zistil, ze sa to neda :)
Co multicat http://www.videolan.org/projects/multicat.html?

Jaky mas v planu pouzivat modulator? Resim asi neco dost podobneho.

vodas89

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #9 kdy: 07. 07. 2011, 18:04:25 »
Pravdupovediac som sa nezaoberal Multicatom. Vyzera to zaujimavo ale mam z toho pocit, ze to je urcene skor na laboratorne ucely (testy a pod.) ... na druhej strane mam rad lightweight veci. I ked z toho c som stihal precitat za 10 sekund, je to vhodne len na stremovanie MPEG2 resp. MPEG2 obalky (TS - transport stream) .. teda s MPEG4 by bol asi problem. Ci sa mylim? Ze by sa pouzili kodeky mpeg4 a zabalili do TS?

Co sa tyka toho modulatora Vas asi sklamem. Este ho nemam v rukach, dodavaju ho z hora :)

oci

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #10 kdy: 08. 07. 2011, 07:41:50 »
Pravdupovediac som sa nezaoberal Multicatom. Vyzera to zaujimavo ale mam z toho pocit, ze to je urcene skor na laboratorne ucely (testy a pod.) ... na druhej strane mam rad lightweight veci. I ked z toho c som stihal precitat za 10 sekund, je to vhodne len na stremovanie MPEG2 resp. MPEG2 obalky (TS - transport stream) .. teda s MPEG4 by bol asi problem. Ci sa mylim? Ze by sa pouzili kodeky mpeg4 a zabalili do TS?

Co sa tyka toho modulatora Vas asi sklamem. Este ho nemam v rukach, dodavaju ho z hora :)
MPEG2-TS ti bohate staci, cim ho naplnis je tvoje vec.
Podle toho, jak se ptas tady i v jinem vlakne, bych ti radil si poradne nastudovat do ceho se poustis. Ve finale dostanes do ruky modulator, ktery umi pouze MPTS a ten ti VLC nevytvori. Dalsi radosti zazijes s tvorbou PAT, PMT pripadne dalsich tabulek. Transrating, aby ses vesel do kapacity MUXu na PC asi ani neudelas. Ve finale ti nebude stacit ani OpenCaster.

Wily

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #11 kdy: 08. 07. 2011, 09:17:06 »
Ty se snažíš vytvořit vlastní vysílání DVB-T? A Chceš to jen pro domácí účely?

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #12 kdy: 08. 07. 2011, 10:47:44 »
MPEG2-TS ti bohate staci, cim ho naplnis je tvoje vec.
Podle toho, jak se ptas tady i v jinem vlakne, bych ti radil si poradne nastudovat do ceho se poustis. Ve finale dostanes do ruky modulator, ktery umi pouze MPTS a ten ti VLC nevytvori. Dalsi radosti zazijes s tvorbou PAT, PMT pripadne dalsich tabulek. Transrating, aby ses vesel do kapacity MUXu na PC asi ani neudelas. Ve finale ti nebude stacit ani OpenCaster.
Ste si isty, ze modulator bude vediet len MPTS ? Zatial nepotrebujem v jednom streame viac programov a teda som to neriesil, ale asi dam na Vasu radu a poriadne to nastudujem. Dakujem :) V tejto problematike som totiz novy. Mimochodom skusal som sa hrat s Mulitcat-om. Skusil som streamovat zo suboru (mpeg2-ts, mpegv, mpega) no najprv treba vytvorit auxiliary file potrebny pre Multicat. Musim povedat, ze som sa stratil v pcr_pid. Neviem totiz ake pcr_pid mam pouzit, odkial a ako ho vziat. :/


Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #13 kdy: 08. 07. 2011, 10:48:38 »
Ty se snažíš vytvořit vlastní vysílání DVB-T? A Chceš to jen pro domácí účely?

Ide o vysielanie DVB-T modulacie alebo normy kablom.

Wily

Re: Náhrada za VLC streaming
« Odpověď #14 kdy: 08. 07. 2011, 12:10:33 »
A má to nějaký důvod, díky kterému to nelze streamovat po síti? Protože mít vlastní DVB-T síť mi příjde zbytečně nákladný