Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky

jfeg

Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« kdy: 18. 10. 2021, 22:08:08 »
Dobrý den,
prosím o radu... potřebuji udělat z bashe screenshot webové stránky, ale výsledný png soubor mám překrytý oknem s dotazem na cookie.

Používám toto:

Kód: [Vybrat]
chromium --hide-scrollbars --headless --screenshot=/tmp/a.png https://www.root.cz
Když to samé pustím bez --headless, žádné okno s odsouhlasením cookies se neobjeví.

Děkuji za radu.
JF
« Poslední změna: 18. 10. 2021, 23:43:05 od Petr Krčmář »


Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2021, 05:41:58 »
Kód: [Vybrat]
chromium --hide-scrollbars --headless --screenshot=a.png --user-data-dir=~/.config/chromium https://www.root.cz

Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2021, 09:25:02 »
Potřebujete tam dostat cookie, ve které je uložené, že už jste ten dialog vyřešil. Tj. buď spustit Chromium s existujícím profilem, kde jste to už odklikl, jak píše A.P.Hacker. Nebo si vytvořit speciální profil jenom pro to snímání, spustit s ním prohlížeč v běžném režimu, odkliknout a pak snímat obrazovku. To by mělo tu výhodu, že nebudete pro snímání obrazovky používat svůj vlastní profil. Nebo ten dialog můžete odkliknout programově a teprve pak ukládat snímek obrazovky, ale to by bylo zbytečně komplikované. Případně ještě můžete použít nějaký doplněk prohlížeče, který tyhle dialogy skrývá – pak ale také budete potřebovat ten doplněk doinstalovat do profilu, se kterým ty snímky vytváříte.

Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2021, 18:17:05 »
Deš na to blbě. Správné je tyhle nesmyslné buzerační kraviny zablokovat a né se trefovat někam do políčka(které možná bude ještě redirectovat někam  nebo přinejmenším nahlašovat, že bylo odkliknuto). Otázka je , jestli v headless modu jsou stejné prostředky (nebo obšírněji uživatelský profil), tedy doplňky nebo user css, pokud tohle chrome vůbec umí(nativně, bez doplňků).

Pak je otázka, proč je to citlivé na volbu headless, napadá mě rozdílný(nebo "prázdný"-headless) profil  nebo druhá možnost, nějaká indikace headless profilu jako useragent GoogleBot (ne doslovně) nebo nějaký jiný způsob - podmíněné css a například neexistující souřadnice/rozměry okna/obrazovky

jfeg

Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2021, 20:39:53 »
Děkuji za odpovědi, ale posledním dvěma jsem moc nerozuměl o čem píší ;-)

Nicméně, v chromiu jsem měl nastavenou automatickou akceptaci cookies, ale nepomohlo to.
Zkoušel jsem --user-data-dir=... , taky nepomohlo.

Tak jsem zkusil nainstalovat google-chrome-stable a tam to funguje :-)
Nejsem z IT, není to koncepční, ale za mě vyřešeno.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #5 kdy: 20. 10. 2021, 02:57:40 »
Nevim zda vam vyskakuje 1) "IE like cookie hlaska" (dialog prohlizece ze stranka fakt jako pouziva cookies), nebo 2) soudoby GDPR ribbon ktery je soucasti obsahu stranky.

V pripade 1 by mela stacit automaticka akceptace cookies, coz asi mate?

V pripade 2 musi byt splneny 2 podminky:
 A) musite nafejkovat neevropskou GEO IP (treba skrze VPN)
 B) stranka kterou screenshotujete musi byt GEO IP aware, tj. pro neevropske klienty nenabizet GDPR ribbon

Tak hodne stesti :-)

Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #6 kdy: 20. 10. 2021, 05:14:36 »
Děkuji za odpovědi, ale posledním dvěma jsem moc nerozuměl o čem píší ;-)

Nicméně, v chromiu jsem měl nastavenou automatickou akceptaci cookies, ale nepomohlo to.
Zkoušel jsem --user-data-dir=... , taky nepomohlo.

Tak jsem zkusil nainstalovat google-chrome-stable a tam to funguje :-)
Nejsem z IT, není to koncepční, ale za mě vyřešeno.

 --user-data-dir musi fungovat, pokud zadate spravny adresar a v chromiu odsouhlasite cookies.

Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #7 kdy: 20. 10. 2021, 05:19:42 »
V pripade 1 by mela stacit automaticka akceptace cookies, coz asi mate?

to jde AFAIK jen pomoci doplnku, ktere v headless browseru defaultne nejsou.

jfeg

Re:Dotaz na cookies překryje screenshot webové stránky
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2021, 21:03:36 »
Děkuji za odpovědi, ale posledním dvěma jsem moc nerozuměl o čem píší ;-)

Nicméně, v chromiu jsem měl nastavenou automatickou akceptaci cookies, ale nepomohlo to.
Zkoušel jsem --user-data-dir=... , taky nepomohlo.

Tak jsem zkusil nainstalovat google-chrome-stable a tam to funguje :-)
Nejsem z IT, není to koncepční, ale za mě vyřešeno.

 --user-data-dir musi fungovat, pokud zadate spravny adresar a v chromiu odsouhlasite cookies.


máte pravdu, dnes jsem to opět zkusil a v chomiu to funguje (včera problém mezi židlí a klávesnicí)