Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?

iwtu

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #45 kdy: 22. 10. 2021, 10:52:01 »
Ja som iba Bc. a budem si do smrti vycitat, ze som nedokoncil Mgr. studium na FI MU. Prave ten Mgr. (graduate v anglosaskych krajinach) je to, kde sa to lame a oddeluje zrno od pliev, tam sa ucia tie skutocne pokrocile nastroje a state-of-the-art matematicke metody ktore ti umoznia najst si pracu lepsiu nez lepenie idiotskych webov a maintenance 15 rokov starej hluposti. Urcite byt tebou si dokoncim skolu, dva roky tomu daj, vyskusaj si ake to je systematicky pracovat na diplomke a len ti to prospeje. Peniaze nie su vsetko a urcite sa ti podari najst potom velmi dobre plateny job ktorym dozenies co si zameskal za tie dva roky.

Podľa seba súdim Teba? Sorry, ale keď si ty skončil pri lepení idiotských webov a maintance 15 rokov starých hlúposti, je to len tvoja a tvoja chyba/voľba. Podľa tých skúsenosti, ktoré mám, tak by Tebe nepomohlo asi keby si toho Mgr. dokončil.

Neviem, koľko máš rokov.. Ale tvoj komentár by bol pochopiteľný, keby ho písal teeneger. Ale už ním dávno nie si, tak už je iba trápny..

Sorry, nechcem Ťa nejako urázať, ale trochu stretu s realitou a sebareflexiu by Ti nezaškodilo, keďže svoje traumatické skúsenosti, za ktoré najskôr ani nemôže vonkajší svet, generalizuješ pre všetkých.. A áno, ja som v pozícií, ktorý príjmna ľudí pod seba extra zaujímavé veci. Lebo, prečo nerobiť extra zaujímavé a tažké veci, keď prachy vám dajú všade.. A predstav si, vedome mám "iba" Bc., i keď bakalárské štúdium na matfyze sa zdá byť náročnejšie ako magister.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #46 kdy: 22. 10. 2021, 11:49:51 »
bakalárské štúdium na matfyze sa zdá byť náročnejšie ako magister.
Zajímavé.

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #47 kdy: 22. 10. 2021, 13:29:03 »
Já bych to zas tak černě neviděl. Ta matematická teorie je důležité v mnoha oblastech vývoje, ale třeba v tzv. DevOps ne, to je v podstatě taky jen lepení a maintenance, akorát na jiné úrovni a s výrazně vyšším platem. Nechci nikoho odrazovat od vzdělávání, nicméně kdo se najde v něčem intelektuálně méně náročném, ale s dobrou perspektivou, má taky šanci na zajímavou práci se slušným finančním ohodnocením.

Občas si říkám, že tu jsem snad jedinej kterého zajímá work/life balance, home office a dobré prachy. Já sám říkám, že budu klidně hodinu stiskávat Ctrl-Esc když pak budu mít celý den klid, vynikající finanční výhlidky apod. A korporáty to berou, protože prostě udělám co je potřeba a nekňourám u toho, že je to třeba nezáživná a nudná práce, ale střelil bych je, kdyby chtěli přesčas.

Jak se často říká, nejlíp je placená právě ta nudní a rutinní práce co nikdo nechce dělat, ale veskrze jí všichni nejvíc potřebují.

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #48 kdy: 22. 10. 2021, 14:37:33 »
Já bych to zas tak černě neviděl. Ta matematická teorie je důležité v mnoha oblastech vývoje, ale třeba v tzv. DevOps ne, to je v podstatě taky jen lepení a maintenance, akorát na jiné úrovni a s výrazně vyšším platem. Nechci nikoho odrazovat od vzdělávání, nicméně kdo se najde v něčem intelektuálně méně náročném, ale s dobrou perspektivou, má taky šanci na zajímavou práci se slušným finančním ohodnocením.

Občas si říkám, že tu jsem snad jedinej kterého zajímá work/life balance, home office a dobré prachy. Já sám říkám, že budu klidně hodinu stiskávat Ctrl-Esc když pak budu mít celý den klid, vynikající finanční výhlidky apod. A korporáty to berou, protože prostě udělám co je potřeba a nekňourám u toho, že je to třeba nezáživná a nudná práce, ale střelil bych je, kdyby chtěli přesčas.

Jak se často říká, nejlíp je placená právě ta nudní a rutinní práce co nikdo nechce dělat, ale veskrze jí všichni nejvíc potřebují.

Osobně mi přijde lepší cesta nabrání zkušeností od malé renovované firmy po korporátní prasečák. V tomto stádiu mít práci na prvním místě a dřít klidně za míň, ale s prostorem na rozvoj. Střídat projekty, časem i role, nevyhořet, vyhradit si menší část kapacity i na udržování fyzické a sociální stránky.

Vybudovat si knowhow které má pro nějaký typ stakeholdertů velikou hodnotu. Následně začít dělat konzultanta, což je míň stresové a míň časově náročné než pozice s velkou zodpovědností.

Ale bez loktů to nepůjde, na jednoho experta je potřeba několik otroků kteří budou implementovat, co expert vymyslí. Škola může být přínosem, ale navazující stupeň není potřeba.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #49 kdy: 22. 10. 2021, 16:55:52 »
na jednoho experta je potřeba několik otroků kteří budou implementovat, co expert vymyslí
O tom hezky píše de Saint-Exupéry v Citadele :)


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #50 kdy: 22. 10. 2021, 16:58:42 »
Škola může být přínosem, ale navazující stupeň není potřeba.
To platí v anglosaském systému VŠ, kde si člověk vystuduje BSc Honours a pak jde pracovat. V Česku je člověk bez pěti let VŠ navždy akorát člověk s maturitou.

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #51 kdy: 22. 10. 2021, 18:11:42 »
Škola může být přínosem, ale navazující stupeň není potřeba.
To platí v anglosaském systému VŠ, kde si člověk vystuduje BSc Honours a pak jde pracovat. V Česku je člověk bez pěti let VŠ navždy akorát člověk s maturitou.
Spíš to poukazuje na větší efektivitu anglosaských škol.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #52 kdy: 22. 10. 2021, 18:44:49 »
Škola může být přínosem, ale navazující stupeň není potřeba.
To platí v anglosaském systému VŠ, kde si člověk vystuduje BSc Honours a pak jde pracovat. V Česku je člověk bez pěti let VŠ navždy akorát člověk s maturitou.
Spíš to poukazuje na větší efektivitu anglosaských škol.
Historický kontext je odlišný a BSc Honours bývá na 4 roky, je to víc než český bakalář.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #53 kdy: 22. 10. 2021, 19:20:32 »
bakalárské štúdium na matfyze sa zdá byť náročnejšie ako magister.
Zajímavé.
Potvrzuju. (pokud se tím myslí MFF UK a ne slovenský matfyz)

Občas si říkám, že tu jsem snad jedinej kterého zajímá work/life balance, home office a dobré prachy.
Tak třeba já bych ve svém life dělal z části věci, které teď dělám v práci. Ale samozřejmě to nesmí být korporát nebo bullshit job.
« Poslední změna: 22. 10. 2021, 19:23:03 od _Jenda »

Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #54 kdy: 22. 10. 2021, 19:23:11 »
mozna tak informatika. fyzika teda rozhodne ne.

bakalárské štúdium na matfyze sa zdá byť náročnejšie ako magister.
Zajímavé.
Potvrzuju. (pokud se tím myslí MFF UK a ne slovenský matfyz)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #55 kdy: 22. 10. 2021, 19:32:17 »
mozna tak informatika. fyzika teda rozhodne ne.
bakalárské štúdium na matfyze sa zdá byť náročnejšie ako magister.
Zajímavé.
Potvrzuju. (pokud se tím myslí MFF UK a ne slovenský matfyz)
Tak fyzika je na Bc. dost jednoduchá. Skok do Mgr. je hodně strmý (ovšem nevím, jak na jiných školách). IT je naopak na Mgr. pohodička. Anglosaský systém je v tomto podobný, s tím rozdílem, že MSc bývá jen na jeden rok a člověk si vybere, jestli chce spíš kurzy a pak pracovat, nebo výzkum, diplomku a pak PhD.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Pokračovať v štúdiu po bc. alebo ísť pracovať?
« Odpověď #56 kdy: 23. 10. 2021, 08:59:54 »
mozna tak informatika. fyzika teda rozhodne ne.
Jo, sorry, to jsem měl napsat. Srovnávám Obecnou informatiku (Bc.) a Softwarové a datové inženýrství (Mgr.).