Proč Apache neakceptuje změny v mount-nutém adrresáři?

Dobrý večer, v systému macOS mi běží virtuálně Debian ve kterém mám sdílené složky z toho macOS. V konfiguraci Apache mám nastaven DocumentRoot na sdílenou složku /media/share/www, všechno funguje OK ale jen do té doby, dokud v macOS neupravím soubor se kterým pracuje Apache. Proč se při reloadnutí stránky v prohlížeči nenačtou změny upraveného souboru? Pokud zadám v terminále cat /media/share/www/index.php změny vidím. Poradí někdo? Děkuji.


Re:Proč Apache neakceptuje změny v mount-nutém adrresáři?
« Odpověď #1 kdy: 13. 10. 2021, 23:19:27 »
Opomenul si dve dolezite info - co puzivas na virtualizaciu a ako mas ten adresar moutnuty?

Re:Proč Apache neakceptuje změny v mount-nutém adrresáři?
« Odpověď #2 kdy: 13. 10. 2021, 23:48:00 »
Program na virtualizaci používám UTM a adresář je mountnutý pomocí WebDAV, podle návodu zde https://sleeplessbeastie.eu/2017/09/04/how-to-mount-webdav-share/

tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč Apache neakceptuje změny v mount-nutém adrresáři?
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2021, 14:57:39 »
PHP se často kvůli výkonu cachuje. Možná používaš cache, která změny nereflektuje vůbec, nebo až se zpožděním, nebo pří každé změně, ale z nějakého důvodu nepozná, že se soubor změnil (třeba ten mount špatně indikuje datum změny souboru).

Zkus se podívat, jestli máš v php.ini nastaveno opcache.enable = 1 a pokud jo, tak to změň na 0 (nebo jinak tu konfiguraci polaď) a restartuj PHP/Apache.