Pracovní zkušenosti s Oracle Brno

Pracovní zkušenosti s Oracle Brno
« kdy: 12. 10. 2021, 22:50:22 »
Zdravím,
 může se někdo podělit o pracovní zkušenosti s touto pobočkou? Urban legends jsou vítány.
Díky
« Poslední změna: 13. 10. 2021, 13:20:18 od Petr Krčmář »


Re:Oracle Brno
« Odpověď #1 kdy: 13. 10. 2021, 10:59:29 »
Strašně široce položený dotaz. I v Brně je možné být v různých týmech s různými šéfy, a fungování v GraalVM, OCI a NetSuite může být diametrálně odlišné.

Re:Oracle Brno
« Odpověď #2 kdy: 13. 10. 2021, 11:31:36 »
Zdravím,
 může se někdo podělit o pracovní zkušenosti s touto pobočkou? Urban legends jsou vítány.
Díky
Jedine urban legends ktere muzu rici oficialne je ze v Brne jsou nizsi platy - to je ale univerzalne cele Brno. Dalsi urban legends ktere mam od byvalych kolegu ze Sunu ze je ti ukradeno 5 dni z dovolene jako narizena "zavodni dovolena" nekdy v obdobi vanoc. Takze nemas svobodu manipulace s dovolenkovym fondem. Je to bez nahrady a bez pridani dalsi dovolene misto toho.

Diky tomu jsem vlastne par lidi k nam do firmy nabral.

Firemni kultura asi normalni korporat. Neslysel jsem moc zvesti o tom ze bys nekomu musel stavet "ruce k lopate".

Re:Oracle Brno
« Odpověď #3 kdy: 13. 10. 2021, 12:29:18 »
Citace
Dalsi urban legends ktere mam od byvalych kolegu ze Sunu ze je ti ukradeno 5 dni z dovolene jako narizena "zavodni dovolena" nekdy v obdobi vanoc. Takze nemas svobodu manipulace s dovolenkovym fondem. Je to bez nahrady a bez pridani dalsi dovolene misto toho.

WTF? Cerpani dovolene urcuje vzdy zamestnavatel, precti si zakonik prace! (Byt casto po dohode se zamestnancem.)


Citace
§ 217

(1) Dobu čerpání dovolené je povinen zaměstnavatel určit podle písemného rozvrhu čerpání dovolené vydaného s předchozím souhlasem odborové organizace a rady zaměstnanců tak, aby dovolená mohla být vyčerpána zpravidla vcelku a do konce kalendářního roku, ve kterém právo na dovolenou vzniklo, pokud v tomto zákoně není dále stanoveno jinak. Při určení rozvrhu čerpání dovolené je nutno přihlížet k provozním důvodům zaměstnavatele a k oprávněným zájmům zaměstnance. Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené. Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době.

SR

Re:Oracle Brno
« Odpověď #4 kdy: 13. 10. 2021, 12:33:52 »
S tou dovolenou je to pravda, ALE hrozne zavisi na tvem managerovi a nikdy sem nezazil ze by se to nedalo nak domluvit...


Re:Oracle Brno
« Odpověď #5 kdy: 13. 10. 2021, 13:36:58 »
Citace
Dalsi urban legends ktere mam od byvalych kolegu ze Sunu ze je ti ukradeno 5 dni z dovolene jako narizena "zavodni dovolena" nekdy v obdobi vanoc. Takze nemas svobodu manipulace s dovolenkovym fondem. Je to bez nahrady a bez pridani dalsi dovolene misto toho.

WTF? Cerpani dovolene urcuje vzdy zamestnavatel, precti si zakonik prace! (Byt casto po dohode se zamestnancem.)


Citace
§ 217

(1) Dobu čerpání dovolené je povinen zaměstnavatel určit podle písemného rozvrhu čerpání dovolené vydaného s předchozím souhlasem odborové organizace a rady zaměstnanců tak, aby dovolená mohla být vyčerpána zpravidla vcelku a do konce kalendářního roku, ve kterém právo na dovolenou vzniklo, pokud v tomto zákoně není dále stanoveno jinak. Při určení rozvrhu čerpání dovolené je nutno přihlížet k provozním důvodům zaměstnavatele a k oprávněným zájmům zaměstnance. Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené. Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době.
Dekuji ti ze zvladas funkci copy + paste captain obvious. Ve skutecnosti se jedna o to ze v 99% procentech zamestnanec navrhne zamestnavateli a ten mu to schvali - de jure urci dovolenou. Zbytek jsou provozni duvody ktere rozumny zamestnanec chape a snazi se sam dohodnout.

V realu pokud bych nasilne "zneuzil" sve pravomoce vuci zamestnancum, muzu si byt jist ze na stole mi pristane hromada vypovedi - alespon od cechu / slovaku. A pujdu na koberecek pred sefa kde se bude j...t. V nasi casti sveta jsme hodne citlivi na dovolene. Nehlede na to ze pri covidu rada lidi makala jak fretky a jeste jim to udelat tohle tak to radsi z firmy odejdu neb je to pod me moralni zasady. Clovek potrebuje odpocivat. Neni stroj.
Chces-li makat jako idiot az k dverim marnice nikdo ti v tom nebrani. Ale ostatni do toho netahej.

Nejsem v pozici a nikdo ani z te posledni IT firmy v horni dolni v cesku abychom si mohli dovolit dupnout jakkymkoliv zpusobem na dovolenou zamestnancu vzhledem k situaci na trhu prace. Pres covid firmy spise pridavali dovolenou nez brali. V siemensu jsme meli jeste mnoho let pred covidem zavodni dovolenou sice narizenou, ale misto toho pridane dny mimo.

 Mam ted kolegu na chatu. Ta narizena dovolena je celokorporatni zalezitost aspon pro EMEA. U nej je to o to blbejsi ze slavi pravoslavne vanoce. Mame silny podstav... aspon vim co napsat headhunterum za firemni benefity - mam zatim jen 6 tydnu dovolene (coz proti oraclu je +1 tyden a na zavodni dovolenou nic neblokujeme - tovarny jedou 24/7) a planuje se sedmy tyden. 6 tydnu maji snad uz starsi strojvudci (nove i bez rozepisovani na odpocinky).
« Poslední změna: 13. 10. 2021, 13:43:00 od Trident Vasco »

Re:Oracle Brno
« Odpověď #6 kdy: 13. 10. 2021, 13:47:29 »
S tou dovolenou je to pravda, ALE hrozne zavisi na tvem managerovi a nikdy sem nezazil ze by se to nedalo nak domluvit...
V Sunu jsem zazil ze se nedalo domluvit s americkym sefem. Nakonec se za mne postavila zlata HR neb jako blbec student jsem samozrejme mel napracovano hodne prescasu (cca pul roku pred navstevou Bohnic).

Paradoxne americka cast mela pomerne dobre moznosti neplacene dovolene. U nas si to nikdo ze zamestnancu netroufne ani navrhnout, protoze pres dobu neplaceneho volna nejsi jako zamestnanec chranen - tj. muzou te kdykoli vyhodit.

Re:Oracle Brno
« Odpověď #7 kdy: 13. 10. 2021, 14:27:01 »
S tou dovolenou je to pravda, ALE hrozne zavisi na tvem managerovi a nikdy sem nezazil ze by se to nedalo nak domluvit...
V Sunu jsem zazil ze se nedalo domluvit s americkym sefem. Nakonec se za mne postavila zlata HR neb jako blbec student jsem samozrejme mel napracovano hodne prescasu (cca pul roku pred navstevou Bohnic).
Co sa ti stalo, ze si skoncil v nemocnici? To si sa fakt uz v mladom veku prepracoval?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oracle Brno
« Odpověď #8 kdy: 13. 10. 2021, 15:57:17 »
Ta narizena dovolena je celokorporatni zalezitost aspon pro EMEA. U nej je to o to blbejsi ze slavi pravoslavne vanoce.
To ještě jde, soused slaví Ramadán, takže mu to lítá každý rok jinak.

Re:Oracle Brno
« Odpověď #9 kdy: 13. 10. 2021, 16:03:19 »
S tou dovolenou je to pravda, ALE hrozne zavisi na tvem managerovi a nikdy sem nezazil ze by se to nedalo nak domluvit...
V Sunu jsem zazil ze se nedalo domluvit s americkym sefem. Nakonec se za mne postavila zlata HR neb jako blbec student jsem samozrejme mel napracovano hodne prescasu (cca pul roku pred navstevou Bohnic).
Co sa ti stalo, ze si skoncil v nemocnici? To si sa fakt uz v mladom veku prepracoval?
Jo byl jsem idiot. Zvladnout studium (matika byl dost vyhazovak) a praci byla ptakovina. Nekdo se az do stari nepouci. Nekdo je souzen to opakovat. Skoncil jsem takhle 3 krat. Ono je to tim ze nejsem moc inteligentni clovek a k praci mam spise prakticky/utilitarni pristup. Nicmene na nektere veci se proste musim nadrtit a ta cilevedomost a trpelivost mne soucasne zabiji. Dost veci delam citem, ale na techniku resp. koncovou implementaci to v mnoha pripadech nejde. Tam je treba byt vice analyticky uz jen aby clovek dokazal veci racionalne popsat veci kolegum/manazerum neb bez tymu jses v modernim IT totalni nic.

Az teprve casem se clovek naucil mit ostruhy a nakopat lidi co dychali na krk do haje. Kdyz vidim ten trh prace kdy musis pomalu ucit juniora od zacatku programovat, tak si myslim ze jsem byl v te dobe jeste dric a jen se nekriticky srovnaval s elitou na kterou nikdy mit nebudu. I to je soucast (nejen) profesniho dospivani.

 Na druhou stranu ta prace byla hodne zajimava(sebemotivujici) takze clovek netusil jak jde cas - embedded veci, sparce, firmware ILOMu/XSCF ,storage, Solaris atd. Kvalita se brala dusledne az na krev. Bylo tam spousta brilantnich lidi kteri dali skvele zaklady juniorum.

 Dnes jsou technologie v CR dost o nicem. Cmoudy, montovna softwaru, buzerace ind, hej startup pojd udelat telefonni ustrednu v javascriptu na raspberry a podobne psychoprojekty na loudeni penez z investoru. Nema cenu se kvuli temhle hello kitty vecem za mizernych 100k strhat. Za 3 mesice kdy sotva ten spletenec rozmotas z tebe bude na pul roku troska...

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oracle Brno
« Odpověď #10 kdy: 13. 10. 2021, 16:49:23 »
Dnes jsou technologie v CR dost o nicem. Cmoudy, montovna softwaru, buzerace ind, hej startup pojd udelat telefonni ustrednu v javascriptu na raspberry a podobne psychoprojekty na loudeni penez z investoru.
Hehe. Jsou i normální firmy, ale není na škodu projít si startupem (neúspěšným).

Re:Pracovní zkušenosti s Oracle Brno
« Odpověď #11 kdy: 15. 10. 2021, 06:27:40 »
Nemyslím si, že je rozdíl mezi Prahou a Brnem, já dělal v Praze, globálně, šéfové mimo ČR. Je to velká firma, hodně záleží na koho narazíš, strašné rozdíly oddělení od oddělení.

Co mi obecně vyhovovalo, firma se k tobě chová jako k dospělému člověku, což třeba v českých korporátech se k tobě chovají jak k nemluvněti, kterému je třeba utírat zadek.

V Praze nebyly open space, což byla výhoda.

Co je velká nevýhoda Oracle jsou proprietární technologie, co jinde nevyužiješ. A je to fakt mega velký korporát. Já mám korporáty rád, ale ty extra velké jako IBM, DHL, Oracle nejsou dobré.

Asi bych se tam už nevrátil.