Balíčky z Aliexpresu

vesterna12

  • ***
  • 122
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Balíčky z Aliexpresu
« kdy: 02. 10. 2021, 13:16:49 »
Poradil by někdo dodavatele Nodemcu esp32 a nějakého zdroje 12V dc 1A z Aliexpresu?
Objednával jsem z Ebay, ale už několik zásilek nedošlo. Na postě taky nic není....
A teď po tom co naše skvělá vláda zavedla za opatření nemám ponětí od koho nakupovat a  zároveň se vyhnout clu a dohadování se s Čp.



Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #1 kdy: 02. 10. 2021, 14:12:04 »
Aliexpress měl s předstihem hotovou integraci DPH, takže je to teď naopak úplně bez problémů. Cokoliv objednáš, dorazí bez průtahů. Samozřejmě neschopnost lokální buňky české pošty platí stále.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #2 kdy: 02. 10. 2021, 14:24:14 »
Ja ted taky cekam na 4 mensi balicky z Ali. U vsech je napsano, ze cena je vcetne vyzadovaneho EU DPH, takze doufam, ze to prijde ok. Nicmene predtim jsem objednal jednu hovadinu za 40kc v cervnu a dodnes balik nedorazil.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #3 kdy: 02. 10. 2021, 15:51:28 »
Ano doteď to chodilo, protože vybírání DPH neplatilo, ale já bych ČP moc nedůvěřoval. Někde jsem zachytil, že na Slovensku vybírá pošta nějaké výpalné (asi 2 eura), i když byla DPH zaplacena.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #4 kdy: 02. 10. 2021, 18:09:32 »
Připlať si pár dolarů za shipping s trackingem.

Jinak jak píšou ostatní, na Ali doplácíme při checkoutu DPH a balíčky chodí bez problémů s celníky.


Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2021, 20:34:04 »
Nechci dělat reklamu, ale když potřebuji tyhle prkotiny rychle a s jistotou, koupím to na hadex.cz

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #6 kdy: 02. 10. 2021, 23:55:57 »
Slovensku vybírá pošta nějaké výpalné (asi 2 eura), i když byla DPH zaplacena.

tie 2 eura mozem potvrdit. vraj poplatok za posudenie toho, ci colny urad vyrubi clo. zaplatis poste, ona to posunie colnemu uradu. ale z takych desiatich zasiliek som platil myslim dvakrat. parkrat mi cez aliho prisli veci aj kurierom (uz neviem akym) alebo dokonca zasielkovna (co absolutne nechapem), takze su celkom kreativni.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #7 kdy: 03. 10. 2021, 10:55:00 »
Ali posílá i přes FEDEX. Ve čtvrtek mi dorazil balík s 500 x WS2811. Na Ali deklarováno "VAT included". 29.9. jsem si všimnul, že na sledování FeDEXu je, že zásilku zadrželi celníci. Tak jsem volal na FeDEX, tam mi tvrdili, že na papírech zásilky je uvedeno, že VAT platí příjemce. Tak jsem hned zatepla zjebal lidi na Aliexpresu, stáhnul si z Ali fakturu a z  banky převod. Poslal FeDEXu... V pátek mi FeDEX přivezl zásilku.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #8 kdy: 03. 10. 2021, 14:59:29 »
Ali posílá i přes FEDEX. Ve čtvrtek mi dorazil balík s 500 x WS2811. Na Ali deklarováno "VAT included". 29.9. jsem si všimnul, že na sledování FeDEXu je, že zásilku zadrželi celníci. Tak jsem volal na FeDEX, tam mi tvrdili, že na papírech zásilky je uvedeno, že VAT platí příjemce. Tak jsem hned zatepla zjebal lidi na Aliexpresu, stáhnul si z Ali fakturu a z  banky převod. Poslal FeDEXu... V pátek mi FeDEX přivezl zásilku.

Jaka byla hodnota zasilky? nad 150 EUR se DPH nevybira ani na ali ani na ebay - takze tezko jsi to mohl zaplatit pres web. Ali to resi "slevou ve vysi dph". eBay tam radek s VAT vynechava.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #9 kdy: 03. 10. 2021, 17:11:37 »
Aliexpress měl s předstihem hotovou integraci DPH, takže je to teď naopak úplně bez problémů. Cokoliv objednáš, dorazí bez průtahů. Samozřejmě neschopnost lokální buňky české pošty platí stále.
Mělo by to tak být, ale skutek utek. Už u třech takto deklarovaných zásilek mně emailem dorazil požadavek od České pošty na vyplnění celního formuláře s doložením kupní ceny, popisem zboží, zařazením do jakési kategorie a spousta dalších pitomostí. A samozřejmě s tím, že pokud se nechám od ČP zastupovat v celním řízení, tak jí zaplatím 2 stovky. Tak jsem to hodil za hlavu a zásilky si mohou strčit kam Slunce nesvítí (naštěstí to bylo vždy zboží do stovky Kč).
Jediné spolehlivé eshopy jsou eBay a Amazon, tak vždy všechno přičtou k ceně a komplet vyřídí, mně dojde už jenom zásilka. A pak při nákupu z Ali ze zemí EU, např. Polska (nejčastěji), tam taky vše OK.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #10 kdy: 03. 10. 2021, 17:40:47 »
no, loni mi Amazon poslal par knih a musel jsem projit peklem s ceskyma celnikama, coz je garantovane nejarogantnejsi gangerska skupina tady v Cechach. (kdo pochybuje, tak by je mel navstivit v te jejich budove, ne si s nema jen dopisovat).

Uz si nevybavuju detaily, urcite v tom bylo predpocitano  a zaplaceno clo a dane. Mam pocit , ze to byl nejaky urgent international shipping a dopravovala to UPS. v jinech pripadech se mi to nestalo.
UPS je vubec super, jako jedina dopravni spolecnost nedokaze najit mou adresu a musim to vzdy slozite resit.



Aliexpress měl s předstihem hotovou integraci DPH, takže je to teď naopak úplně bez problémů. Cokoliv objednáš, dorazí bez průtahů. Samozřejmě neschopnost lokální buňky české pošty platí stále.
Mělo by to tak být, ale skutek utek. Už u třech takto deklarovaných zásilek mně emailem dorazil požadavek od České pošty na vyplnění celního formuláře s doložením kupní ceny, popisem zboží, zařazením do jakési kategorie a spousta dalších pitomostí. A samozřejmě s tím, že pokud se nechám od ČP zastupovat v celním řízení, tak jí zaplatím 2 stovky. Tak jsem to hodil za hlavu a zásilky si mohou strčit kam Slunce nesvítí (naštěstí to bylo vždy zboží do stovky Kč).
Jediné spolehlivé eshopy jsou eBay a Amazon, tak vždy všechno přičtou k ceně a komplet vyřídí, mně dojde už jenom zásilka. A pak při nákupu z Ali ze zemí EU, např. Polska (nejčastěji), tam taky vše OK.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #11 kdy: 03. 10. 2021, 17:44:58 »
Jediné spolehlivé eshopy jsou eBay a Amazon, tak vždy všechno přičtou k ceně a komplet vyřídí, mně dojde už jenom zásilka. A pak při nákupu z Ali ze zemí EU, např. Polska (nejčastěji), tam taky vše OK.

eBay neni prodejce, ale prachsprostej pasak. A eBay neumi nakup na PO se zadanim VAT registrace, tj. vybira dan, kterou bych platit nemusel. A ten jejich ne-slavny GSP je kategorie sama o sobe, ti vybiraj jakesi "clo" predem, v nahodne vysi - ale realne to konci tak, ze me DHL zada o dolozeni papiru a pokud me z DHL prijde JSD, bejva tam 0.00 (clo i dph). V pripade ze to projde samo, tak zadne JSD nikdy nevidim - tomu bych nerikal vyrizeno ani nahodou. Takze to jsou zlodeji... zkusil jsem to reklamovat skrze PayPal - a dva zcela identicke pripady skoncili velice ruzne - tak nechapu. Proste u jedne mi zamitli zadost, a u druhe provedli refund pozadovane nadsazene ceny. Ale nedivil bych se, kdyby zde utrel prodejce zbozi ve vysledku. Jsou to zmrdi. Nejvetsi.

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #12 kdy: 03. 10. 2021, 19:13:20 »
Ali taky není prodejce, ale jenom pasák, to bych neřešil. Popsal jsem svoji zkušenost, kde ani u eBay a ani u Amazonu po mně nikdy v ČR už nic nechtěli (jenom pro úplnost, všechny platby přes Paypal), zatímco u Ali z Číny už bohužel opruz a poznání, že dokud si to Ali neošetří ku prospěchu zákazníků, tak tam nemá smysl nakupovat (aspoň tedy u mě ne).

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #13 kdy: 03. 10. 2021, 20:59:38 »
Ali posílá i přes FEDEX. Ve čtvrtek mi dorazil balík s 500 x WS2811. Na Ali deklarováno "VAT included". 29.9. jsem si všimnul, že na sledování FeDEXu je, že zásilku zadrželi celníci. Tak jsem volal na FeDEX, tam mi tvrdili, že na papírech zásilky je uvedeno, že VAT platí příjemce. Tak jsem hned zatepla zjebal lidi na Aliexpresu, stáhnul si z Ali fakturu a z  banky převod. Poslal FeDEXu... V pátek mi FeDEX přivezl zásilku.

Jaka byla hodnota zasilky? nad 150 EUR se DPH nevybira ani na ali ani na ebay - takze tezko jsi to mohl zaplatit pres web. Ali to resi "slevou ve vysi dph". eBay tam radek s VAT vynechava.

Hodnota zásilky byla 146,6EUR. Celníky to asi muselo nas.at, tak málo stačilo a musel bych platit...

Re:Balíčky z Aliexpresu
« Odpověď #14 kdy: 03. 10. 2021, 22:59:32 »
tie 2 eura mozem potvrdit. vraj poplatok za posudenie toho, ci colny urad vyrubi clo. zaplatis poste, ona to posunie colnemu uradu. ale z takych desiatich zasiliek som platil myslim dvakrat. parkrat mi cez aliho prisli veci aj kurierom (uz neviem akym) alebo dokonca zasielkovna (co absolutne nechapem), takze su celkom kreativni.
Možná u Vás v tatrách... V ČR se nic takového nejde. Objednávám opravdu často na Ali a nikdy se mi nestalo, že by po mě chtěli clo, ani před tím, ani. A to jsem měl objednávky v hodnotě jak pár dolarů, tak i stovek. VAT je na Ali už docela dlouho.