Jak (zda-li vůbec lze) vést data přes krajně nevhodný kabel?

Re:Jak (zda-li vůbec lze) vést data přes krajně nevhodný kabel?
« Odpověď #15 kdy: 22. 09. 2021, 23:19:53 »
Vysvětlivka do záznamu: "ethernetový extender" bývá v principu bridge Ethernetu na SHDSL spoj (symetrické DSL) - stačí mu jediný signálový pár. Možná by to jelo i po koaxu (nezkoušel jsem) a líp než po dvou jednotlivých drátech v nějakém "signalizačním" kabelu, přestože 40 m není pro DSL kdovíjak krutá vzdálenost. Je pravda, že cenově je SHDSL asi mimo kategorii "za málo až nula peněz".

10Base-2 je v dnešní době velký exot, vzácnější a dražší než optické mediakonvertory. Ale pokud jsou k dispozici třeba dva staré huby s koaxovým portem, tak proč to nezkusit, žejo...

RS422/485 taky není úplně levná technologie - snad leda koupit nějaký neizolovaný USB donglík od FTDI. Kromě toho po jediném páru, v half-duplexním režimu, nevím jak bych na to enkapsuloval TCP/IP (pokud je toto cílem). Pokud vím, PPP vyžaduje full duplex (tzn. pro 422/485 dva páry, pokud možno bez vzájemných přeslechů...)


Re:Jak (zda-li vůbec lze) vést data přes krajně nevhodný kabel?
« Odpověď #16 kdy: 23. 09. 2021, 06:38:24 »
Asi se pro takovy ucel hodi DSL prevodniky, je to stejna technologie pomoci ktere O2 dostava internet k lidem domu po starych telefonnich rozvodech:

https://www.planet.com.tw/en/product/vc-231gp

Nicmene za ty prachy (a riziko s kvalitou stavajiciho kabelu) mozna sezenete zednika co vam tam zaseka/zakope poradnej outdoorovej FTP kabel...
Za ty prachy nesezenes dneska ani ukrajince, nekoho z chude vysociny,slezska nebo slovenska.

Nehovoric o materialu. Udelat to svepomoci leda pokud nemas po praci do ceho pichnout a delas pokkadni v supermarketu na pul uvazku.

Ber prevodniky pokud nechces byt stavebni mlaticka. Tak dlouho budes spekulovat az si na ne mezitim vydelas a lidi akorat tyhle diskuze ci nikam nevedou otravuji. Bud ty vdslka master-slave nebo ty hpna pres koaxy.
« Poslední změna: 23. 09. 2021, 06:44:21 od Trident Vasco »