Tlačítkový telefon v dnešní době?

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #15 kdy: 08. 09. 2021, 20:14:09 »
Není to úplně tlačítkový telefon v tom pravém smyslu, ale tlačítka má a běží na tom linux :)

https://www.osnews.com/story/133445/review-the-cosmo-communicator/


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2021, 20:35:35 »
Osobně používám Nokii 2323 Classic, která na jaře oslavila 10 let a bohužel podle toho vypadá.
Proč si taky nekoupíš pár mírně jetých do zásoby? Namátkou https://www.ebay.de/itm/Nokia-2323-classic-Black-Unlocked-Mobile-Phone-2323c-Fully-Working-Tested/381892770575, případně sledovat skriptem Aukro/Bazoš až se nějaká objeví.

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #17 kdy: 27. 09. 2021, 01:45:19 »
Nepochopil jsem co vlastně sháníš!
Jestli potřebuješ mobil s velkými tlačítky tak to bude asi problém. To bych spíš zkoušel nastavit na dotykovém mobilu s Androidem odezvu na dotyky apod. Aligátor má nějakou nadstavbu, která jde i koupit na jiné značky.
Nicméně existují stolní mobily, vypadá to jako klasický telefon, ale je v tom SIM karta a může to odesílat SMS apod. Samozřejmě dle typu.

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #18 kdy: 27. 09. 2021, 18:09:57 »
Nepochopil jsem co vlastně sháníš!
Jestli potřebuješ mobil s velkými tlačítky tak to bude asi problém. To bych spíš zkoušel nastavit na dotykovém mobilu s Androidem odezvu na dotyky apod. Aligátor má nějakou nadstavbu, která jde i koupit na jiné značky.
Nicméně existují stolní mobily, vypadá to jako klasický telefon, ale je v tom SIM karta a může to odesílat SMS apod. Samozřejmě dle typu.

Mám https://www.alza.cz/maxcom-mm-28d-d5816341.htm - je to funkční, mám k tomu přípojenou anténu kvůli slabému signálu. Je to kříženec dumbphone se stolním telefonem. Nemá to ani T9, takže na SMS je to spíš jen jako nouzovka.

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #19 kdy: 28. 09. 2021, 13:07:03 »
Trochu drahsia alternativa :)

https://mudita.com/products/pure/


Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #20 kdy: 28. 09. 2021, 13:45:41 »
Trochu drahsia alternativa :)

https://mudita.com/products/pure/

To není drahšia ale WTF (nebo česky CTDJ) alternativa.

Nokia 6230 forever, už jsem vyměnil baterku i kryty... za chvíli bude plnoletá a stále jede, kdo tu psal, že kvalitní tlačítkové telefony neexistují? :)
Gréta je nejlepší.

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #21 kdy: 28. 09. 2021, 20:03:49 »
Nejlépe se mi používal Ericsson https://www.mumot.cz/sony-ericsson-k320i/ Ten joystick byl velmi praktický a fungoval skvěle s kvalitním mechanismem vkládání a úprav textu. Bohužel i kvalitní věci bývají zapomenuty...

Jinak se nenechte nalákat na staré mobily, co se občas prodávají. Koupil jsem Ericsson a měl sice originální desku, ale neoriginální plasty okolo. Výsledek - prakticky nepoužitelný a brzo odešel.

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #22 kdy: 03. 10. 2021, 00:01:16 »
trosku offtopic: nedavno som po rokoch oprasil blackberry bold 9780. super telefon, ale tym, ze je sw je uz v podstate odpisany (nepodarilo sa mi nahodit ani posledny update, v bb store uz len same kraviny, casto nefunkcne), tak uz ho pouzivam offline len ako navigacku na bajku. skoda, ze bb android tak rychlo zabil  :-\

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #23 kdy: 03. 10. 2021, 01:16:29 »
Jo, vratil jsem se k Nokii. Telefon je telefon. Mam celou radu placek, nektere dost drahe. Ale pouzivam je bud jako fotak nebo jako kapesni pocitac. Nikdy na telefonovani. Prijde mi to masochismus.. Ale chvili jsem hledal. Telefon co se mu nesetrou klavesy a daj se slusne nahmatat, ma jasny display i na slunci a daj se mu nastavit velka pismena a blokovat hovory a 2 karty se slusnym managementem (jedna firemni).. Jo, mam v nem i kartu pro par pisnicek a fotacek jako zapisnik. Jo a LED svitilnu.  Mam Nokiu, neni nejdokonalejsi, ale zatim jsem nic jineho lepsiho nenasel.. a vydrz na baterky 10dni.. a nabijes to z jakekoliv nabijecky (=dalsi pozadavek, musi mit mikroUSB alespon, zadnej proprietarni konektor). Ta Nokia ma i radio.. obcas se take hodi, treba na zelenou vlnu. Stale mam v tasce placku, ale vzit jednou rukou (nebo vytocit) je nemozne. A v aute nakonec to byla Nokia jedinna co s Parrotem fungovala spravne.. A je MALICKA a LEHOUNKA. Jo jeste k ni mam BT sluchatko od Parrota (dneska sehnat slusne je temer nemozne)..  Je to asi dano tim, ze jsem mel Palma, Psiona a podobne veci.. proste jsem si zvyk - tohle je pocitadlo a tohle je telefon. A vybral jsem si krvave cerveny - abych ho vsude videl,, na snehu, v trave apod.. zapadle mezi sedackami.. k nezaplaceni..
Pro me idealni by byla cervena Nokia X2 s mikroUSB a LED a poradne sviticim displ. ten telefon ma jinak radu slusnych vlastnosti. Skoda,ze to dal nerozvijela.. Jsem ITak, a bylo nas v kanclu 6, 4 meli tlacitkovej tel :) a 2 BB. takze vlastne taky.

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #24 kdy: 04. 10. 2021, 15:39:46 »
Jo, vratil jsem se k Nokii. Telefon je telefon. Mam celou radu placek, nektere dost drahe. Ale pouzivam je bud jako fotak nebo jako kapesni pocitac. Nikdy na telefonovani. Prijde mi to masochismus.. Ale chvili jsem hledal. Telefon co se mu nesetrou klavesy a daj se slusne nahmatat, ma jasny display i na slunci a daj se mu nastavit velka pismena a blokovat hovory a 2 karty se slusnym managementem (jedna firemni).. Jo, mam v nem i kartu pro par pisnicek a fotacek jako zapisnik. Jo a LED svitilnu.  Mam Nokiu, neni nejdokonalejsi, ale zatim jsem nic jineho lepsiho nenasel.. a vydrz na baterky 10dni.. a nabijes to z jakekoliv nabijecky (=dalsi pozadavek, musi mit mikroUSB alespon, zadnej proprietarni konektor). Ta Nokia ma i radio.. obcas se take hodi, treba na zelenou vlnu. Stale mam v tasce placku, ale vzit jednou rukou (nebo vytocit) je nemozne. A v aute nakonec to byla Nokia jedinna co s Parrotem fungovala spravne.. A je MALICKA a LEHOUNKA. Jo jeste k ni mam BT sluchatko od Parrota (dneska sehnat slusne je temer nemozne)..  Je to asi dano tim, ze jsem mel Palma, Psiona a podobne veci.. proste jsem si zvyk - tohle je pocitadlo a tohle je telefon. A vybral jsem si krvave cerveny - abych ho vsude videl,, na snehu, v trave apod.. zapadle mezi sedackami.. k nezaplaceni..
Pro me idealni by byla cervena Nokia X2 s mikroUSB a LED a poradne sviticim displ. ten telefon ma jinak radu slusnych vlastnosti. Skoda,ze to dal nerozvijela.. Jsem ITak, a bylo nas v kanclu 6, 4 meli tlacitkovej tel :) a 2 BB. takze vlastne taky.
o jakém modelu je tady řeč prosím? já zatím váhám, který model si vybrat: zda ten s modernějším operačním systémem ("luxusní" 8000) nebo s tím redukovaným starším (asi 3310) - u toho novějšího OS jsem viděl v recenzi, že tam někdy zlobí přijímání SMS a podobné základní věci, to by se mi nelíbilo, nebo měl recenzent smůlu na špatný kus?

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #25 kdy: 08. 10. 2021, 12:44:45 »
@synuhed taky by me ten konkretni model zajimal, protoze resim presne to stejne co Daniel Novotny

Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« Odpověď #26 kdy: 12. 10. 2021, 11:22:59 »
Tlacitkovy telefon je vyborny na 2 faktorovou autentizaci skrz SMS.
Do toho se zadny malware nedostane.