Lokální doménová jména u počítačů v malé síti

Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #15 kdy: 04. 09. 2021, 15:17:29 »
Podla mna je skor problem nutnost vlastnit domenu, ktora nie je zadarmo. Pre firmy ok, pre domacnost diskutabilne.

cca 200,- ročně? no nevím jestli je to problém, kdo nemá na banány, neměl by si pořizovat opici...

Irelevantny argument, opica bez bananov neprezije, domaca siet bez verejnej domeny prezije.


Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #16 kdy: 04. 09. 2021, 15:29:11 »
Irelevantny argument, opica bez bananov neprezije, domaca siet bez verejnej domeny prezije.
Irelevantní je hlavně váš argument, protože tazatel se ptá na firmu. Navíc jenom připojení k internetu bude stát minimálně o řád víc, než ta doména, cena připojených zařízení bude ještě vyšší. Kdo nemá 200 Kč ročně na doménu, nebude si pořizovat server a deset počítačů.

Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2021, 16:53:13 »
Irelevantny argument, opica bez bananov neprezije, domaca siet bez verejnej domeny prezije.

Ne tak docela - bavíme se o tom, jak i malé síti vtělit nějakou kulturu. Buď se smíříte s náklady, které sebou nese technicky ideální řešení, nebo to ubastlíte jinak. To je čistě obecná záležitost...

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2021, 18:37:14 »
Pro domácnosti máme rezervovanou doménu home.arpa a má to zadarmo a dle kostelního pořádku (RFC8375).

Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #19 kdy: 05. 09. 2021, 04:25:49 »
Tak je mozne pouzit aj .home, .corp, .mail ktore iana odmietla registrovat ako gTld... a je mozne pouzit aj .local ak ozeliete bonjour a avahi, ci dalsie implementacie mDns a budete pouzivat regulerne Dns.


Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #20 kdy: 06. 09. 2021, 12:54:20 »
Doporučuju pro interní stroje doménu .xxx

Nejenže se to snadno píše, ale vypadá to i velmi inspirativně v praxi: uctarna.xxx kantyna.xxx rizeni_vyroby.xxx vratnice.xxx reditelovo.xxx atp.

Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #21 kdy: 06. 09. 2021, 13:50:25 »
Doporučuju pro interní stroje doménu .xxx

Nejenže se to snadno píše, ale vypadá to i velmi inspirativně v praxi: uctarna.xxx kantyna.xxx rizeni_vyroby.xxx vratnice.xxx reditelovo.xxx atp.
Použít jako interní doménu již existující TLD je z nápadů, jak interní doménu pojmenovat, vůbec ten nejhorší.

robac

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #22 kdy: 06. 09. 2021, 14:58:00 »
Doporučuju pro interní stroje doménu .xxx

Nejenže se to snadno píše, ale vypadá to i velmi inspirativně v praxi: uctarna.xxx kantyna.xxx rizeni_vyroby.xxx vratnice.xxx reditelovo.xxx atp.
Jako vtip dobrý.

Re:Lokální doménová jména u počítačů v malé síti
« Odpověď #23 kdy: 07. 09. 2021, 16:33:58 »
Taky jsem měl jeden čas interní doménu christmas (ze známé velmi staré hlášky „What are you waiting for? Christmas?“). Jednoho dne jsem se začal divit, proč se mi místo některých mých PC ukazují nějaké webové stránky. Vůbec jsem si nevšiml, že se .christmas dostal do tld.
Tak jsem to změnil na něco, co se tam s pravděpodobností hraničící s jistotou nikdy nedostane, ale na základě zdejší diskuze uvažuju o schématu "internijmeno.existujicivlastnidomena.tld".