SAAS mailserver(Postfix)?

SAAS mailserver(Postfix)?
« kdy: 31. 08. 2021, 15:10:41 »
Zdravím,
ve firmě momentálně používáme pro firemní maily/mailboxy kombinaci Postfix+Dovecot+Sieve+Spamassassin+OpenDKIM+DMARC atd...
Nakonfigurované to mám správně - všechno prochází a emaily nepadají do spamu.
Ovšem už mě nebaví se o server starat a řešit výpadky VPS atd. Je to pro nás dost critical infra.
Rád bych měl mailserver někde v cloudu, kde bych se nemusel starat o konfiguraci s tím, že všechna momentální data by se tam dala přesunout.
Koukal jsem na AWS SES, ale to je pouze na odesílání. Pak jsem koukal na další služby jako od Googlu a tak a určitě nebudu platit na usera 5$ měsíčně, když bych potřeboval cca 40 userů. To mi vůbec nedává smysl za to, že někomu přijde 2x denně email.

Nevíte o něčem, kde bych mohl mít neomezeně mailboxů a platil třeba max do 10$ měsíčně?


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2021, 15:23:10 »
a co to nekomu ve firme predat na starost.

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2021, 16:04:48 »
Pro soukrome ucely pouzivam https://emailprofi.cz/ - od Seznamu.
Zkuste se podivat, jak by to bylo s importem dosavadnich dat, dle toho by to mohlo vyhovovat ;)

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #3 kdy: 31. 08. 2021, 17:48:43 »
Pokud je to kritická záležitost (což je zřejmě nyní v každé firmě, co je připojena k Internetu), myslím, že šetřit se neoplatí. Za $10 měsíčně to vykryje tak kolik? Dvě schránky s nějakým basic programem Office365?

Mne spíše zarazilo, jak píšete o výpadcích VPS - u nějakého hostingu? (my teda máme taky VPS s několika stovkami schránek se SW vybavením jako Postfix, Dovecot, Amavis, Spamassassin, OpenDKIM, OpenDMARC... , ale na vlastní infrastruktuře s každodenními zálohami a musím zaklepat, vše OK)

vlhab

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #4 kdy: 31. 08. 2021, 18:05:54 »
Pro soukrome ucely pouzivam https://emailprofi.cz/ - od Seznamu.
Zkuste se podivat, jak by to bylo s importem dosavadnich dat, dle toho by to mohlo vyhovovat ;)

U Seznamu pozor na omezeni na 60000 zprav na schranku. Pro firemni pouziti bych byl opatrny.


Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #5 kdy: 31. 08. 2021, 18:30:14 »

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #6 kdy: 01. 09. 2021, 08:15:08 »
U Seznamu pozor na omezeni na 60000 zprav na schranku. Pro firemni pouziti bych byl opatrny.

Dik za info, rikal jsem si, ze ten "neomezeny prostor" musi byt nekde omezen. Nicmene 60 000 zprav je docela dost, vetsinou narazite mnohem driv na problem s kapacitou (3 GB na schranku a podobne).

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2021, 13:46:01 »
3-4€ per uzivatel za exchange online licenci?

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #8 kdy: 01. 09. 2021, 16:49:17 »
Ta služba na czechia se mi líbí. Díky za odkaz.
Jinak VPSka vypadne jednou za rok, ale pořád je to opruz řešit. Pořád taky musím manuálně přidávat nové uživatele a staré blokovat. Navíc když přibyde doména, tak vygenerovat nové DKIMy atd...
V práci není nikdo, komu bych to mohl svěřit.

Jinak nechce se mi platit dalších 5$ za usera, protože většina userů emaily skoro nevyužívá a už platíme za slack atd...To mi vyjde levněji si najít na to tu hodinu měsíčně řešit to...

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #9 kdy: 01. 09. 2021, 16:54:07 »
Ja doporucuji si zaplatit za VPS nekde treba u WEDOSu, pak tam nacpat treba docker a na nej treba https://poste.io/ - pro 40 schranek v pohode vyhovi a omezeni budete jen tim, co si na hostingu zaplatite.... (velikost disku a RAM) ... po case se da prejit i na placenou verzi.... sam to provozuji a mohu doporucit, je to fajn reseni za solidni penize

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #10 kdy: 01. 09. 2021, 17:26:56 »
Ja doporucuji si zaplatit za VPS nekde treba u WEDOSu, pak tam nacpat treba docker a na nej treba https://poste.io/ - pro 40 schranek v pohode vyhovi a omezeni budete jen tim, co si na hostingu zaplatite.... (velikost disku a RAM) ... po case se da prejit i na placenou verzi.... sam to provozuji a mohu doporucit, je to fajn reseni za solidni penize

a nebo na VPS presunout svoji konfiguraci.
beztak to bude podobne tomu co ma poste.io uvnitr dockeru.
« Poslední změna: 01. 09. 2021, 17:29:31 od alex6bbc »

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #11 kdy: 01. 09. 2021, 21:25:35 »
K tomuhle zadání mě napadá https://vshosting.cz/services/cloud-mail .

Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #12 kdy: 02. 09. 2021, 09:21:24 »
Pořád taky musím manuálně přidávat nové uživatele a staré blokovat. Navíc když přibyde doména, tak vygenerovat nové DKIMy atd...

A to na jakkemkoli jinem reseni delat nebudete? Kdo to udela? AI?

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SAAS mailserver(Postfix)?
« Odpověď #13 kdy: 02. 09. 2021, 09:29:54 »
kdyz uz mate svoje reseni co jede, tak akorat najdete nejakeho kolegu co se o to bude starat misto vas a je to.