Fitness náramek nebo smart hodinky

Fitness náramek nebo smart hodinky
« kdy: 27. 08. 2021, 17:26:26 »
Dobrý den, ví někdo o fitness náramku nebo smart hodinkách, u kterých se dá dostat k nasbíraným datům bez praštěných android/iOS aplikací, nebo alespoň kde aplikace neposílá data do cloudu?


Re:Fitness náramek nebo smart hodinky
« Odpověď #1 kdy: 27. 08. 2021, 19:05:00 »
Fitbit umí exportovat poslední měsíc do cvs nebo xls. Ale jen z webové aplikace. Data přes cloud tečou.

Re:Fitness náramek nebo smart hodinky
« Odpověď #2 kdy: 27. 08. 2021, 19:48:51 »
Garmin je na tom podobně.

Re:Fitness náramek nebo smart hodinky
« Odpověď #3 kdy: 27. 08. 2021, 20:02:14 »
Xiaomi MiBand 2 mel otevrene bluetooth api a slo si k nemu napsat vlastni bt appku. Jak je na tom aktualni verze nevim, ale treba to bude spravny smer, jakym se vydat.

Re:Fitness náramek nebo smart hodinky
« Odpověď #4 kdy: 27. 08. 2021, 22:10:14 »
Dobrý den, ví někdo o fitness náramku nebo smart hodinkách, u kterých se dá dostat k nasbíraným datům bez praštěných android/iOS aplikací, nebo alespoň kde aplikace neposílá data do cloudu?
Apple Watch


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Fitness náramek nebo smart hodinky
« Odpověď #5 kdy: 27. 08. 2021, 22:50:40 »
Tak jako Pain (Pine) je známé tím že hardware vlastníš ty, tak jak to má správně být. Jejich hodiny: https://www.pine64.org/pinetime/

Ale záleží co chceš za senzory. Já třeba při sportu nevěřím snímání tepu na zápěstí a mám proto Garmina s hrudním pásem (dělá mass storage, ze kterého si zkopíruješ soubor, který umí otevřít GPXSee).

Re:Fitness náramek nebo smart hodinky
« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2021, 06:29:27 »
android + root + firewall a pak už libovolná apka.

Např Adidas Running ukládá data lokálně do sqlite-db než je odešle do cloudu (ale v db zůstávají i po synchronizaci), takže jsou k mání kdykoliv. Nějaké prvotní přihlášení/registrace bude zřejmě nutné s povoleným přístupem k netu, ale přihlášení si apka pamatuje a bez přístupu k netu normálně funguje. Chybí jenom trasa na mapě (resp trasa tam je, ale není pod ní mapa) a info o počasí.
To byl stav ještě před několika měsíci. Na novém telefonu jsem už do rootu nešel, ale předpokládám, že se nic nezměnilo.