Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!

Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« kdy: 09. 08. 2021, 12:30:05 »
Dobrý den, přátelé,

Nedávno jsem narazil na vážný problém. Soubory TEMP nejsou ve Windows 10. trvale odstraněny. Setkal se někdo s podobným problémem již dříve? Pomozte, pokud je to možné.


Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2021, 14:14:18 »
Co znamená "nejsou trvale odstraněny"?

Krom vyčištění disku můžete klidně obsah TEMP adresářů smazat "natvrdo", ale samozřejmě musíte počítat s tím, že:
1) některé soubory smazat nepůjdou, protože jsou právě používány běžícími aplikacemi,
2) některé aplikace velmi brzy nějaké ty dočasné soubory opět vytvoří.

Nejvýznamnější TEMP adresáře jsou:
- C:\Windows\Temp
- C:\Users\<Name>\AppData\<Local|Roaming>\Temp.

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #2 kdy: 09. 08. 2021, 14:28:03 »
Pokud tím myslíte, že soubory uložené do dočasných adresářů nejsou po restartu smazány, pak to je normální chování, Windows to tak nedělaly nikdy.

Pokud myslíte něco jiného, napište co – kdy konkrétně by podle vás ty soubory měly být smazány, nebo co přesně se vám děje a co by se podle vás dít mělo.

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #3 kdy: 09. 08. 2021, 20:51:44 »
Nedávno jsem narazil na vážný problém. Soubory TEMP nejsou ve Windows 10. trvale odstraněny. Setkal se někdo s podobným problémem již dříve? Pomozte, pokud je to možné.

A jaký je problém? Nějaká obsese, že se to má čistit, nebo to něco skutečně způsobuje?

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2021, 09:10:11 »
Co znamená "nejsou trvale odstraněny"?

Krom vyčištění disku můžete klidně obsah TEMP adresářů smazat "natvrdo", ale samozřejmě musíte počítat s tím, že:
1) některé soubory smazat nepůjdou, protože jsou právě používány běžícími aplikacemi,
2) některé aplikace velmi brzy nějaké ty dočasné soubory opět vytvoří.

Nejvýznamnější TEMP adresáře jsou:
- C:\Windows\Temp
- C:\Users\<Name>\AppData\<Local|Roaming>\Temp.

Martine Drábe, zkusil jsem smazat soubory TEMP po zavření všech spuštěných souborů. Některé soubory však nebyly odstraněny.


Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #5 kdy: 10. 08. 2021, 09:15:05 »
Asi myslíte, že jste se snažil smazat soubory po ukončení všech viditelných aplikací. Jenže v systému běží spousta aplikací na pozadí, ty aplikace nevidíte. Např. i plocha je aplikace, která musí běžet, abyste vůbec mohl počítač ovládat. Když aplikace běží a má nějaký soubor otevřený, ten soubor je uzamčený a není možné ho smazat. Ale hlavně není žádný důvod takový soubor mazat. Aplikace ho smaže sama, až se ukončí.

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #6 kdy: 10. 08. 2021, 10:02:45 »
Děkuji všem za pomoc. Každopádně jsem byl schopen problém vyřešit podle následujících kroků.
« Poslední změna: 10. 08. 2021, 10:04:24 od Westley1258 »

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #7 kdy: 10. 08. 2021, 10:17:53 »
Nedávno jsem narazil na vážný problém. Soubory TEMP nejsou ve Windows 10. trvale odstraněny. Setkal se někdo s podobným problémem již dříve? Pomozte, pokud je to možné.

A jaký je problém? Nějaká obsese, že se to má čistit, nebo to něco skutečně způsobuje?

Když se počká dostatečně dlouho, tak adresář TEMP zaplní celej disk :-)

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #8 kdy: 10. 08. 2021, 11:53:00 »
Děkuji všem za pomoc. Každopádně jsem byl schopen problém vyřešit podle následujících kroků.
Takže už známe řešení problému, teď už zbývá jenom k tomu řešení najít vhodný problém…

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #9 kdy: 10. 08. 2021, 11:55:23 »
Děkuji všem za pomoc. Každopádně jsem byl schopen problém vyřešit podle následujících kroků.
Takže už známe řešení problému, teď už zbývá jenom k tomu řešení najít vhodný problém…

On se najde samovolně, až jednou z tempu odmaže soubory, které budou patřit k nějakému pending procesu, který je potřebuje mezi restarty.

Vždy mě fascinuje, jak si jednotlivec přidělává zbytečné problémy v přesvědčení, že tohle v Microsoftu jen ještě nikoho nenapadlo řešit.

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #10 kdy: 10. 08. 2021, 14:00:14 »
On se najde samovolně, až jednou z tempu odmaže soubory, které budou patřit k nějakému pending procesu, který je potřebuje mezi restarty.

Vždy mě fascinuje, jak si jednotlivec přidělává zbytečné problémy v přesvědčení, že tohle v Microsoftu jen ještě nikoho nenapadlo řešit.
Jinak postup, jak se zbavit starých souborů, které tam mohou zbýt po nějakém procesu, který po sobě neuklidí (typicky když skončí chybou a nemá to ošetřené), je jednoduchý – seřadím soubory podle data vzniku a smažu ty, které jsou starší než třeba jeden týden nebo jeden měsíc (záleží na tom, jak často vypínám počítač, nebo zda ho jen uspávám). Tím se prakticky na nulu sníží riziko, že smažu souboru pod rukama nějakému procesu, který ho potřebuje.

Mimochodem, slušné programy tuhle kontrolu dělají samy. Např. pokud Altap Salamander při startu najde v tempu jím vytvářené dočasné soubory, zeptá se, zda je má smazat.

Re:Soubory TEMP nejsou ve Windows 10 odstraněny!
« Odpověď #11 kdy: 10. 08. 2021, 14:03:44 »
On se najde samovolně, až jednou z tempu odmaže soubory, které budou patřit k nějakému pending procesu, který je potřebuje mezi restarty.

Vždy mě fascinuje, jak si jednotlivec přidělává zbytečné problémy v přesvědčení, že tohle v Microsoftu jen ještě nikoho nenapadlo řešit.
Jinak postup, jak se zbavit starých souborů, které tam mohou zbýt po nějakém procesu, který po sobě neuklidí (typicky když skončí chybou a nemá to ošetřené), je jednoduchý – seřadím soubory podle data vzniku a smažu ty, které jsou starší než třeba jeden týden nebo jeden měsíc (záleží na tom, jak často vypínám počítač, nebo zda ho jen uspávám). Tím se prakticky na nulu sníží riziko, že smažu souboru pod rukama nějakému procesu, který ho potřebuje.

Mimochodem, slušné programy tuhle kontrolu dělají samy. Např. pokud Altap Salamander při startu najde v tempu jím vytvářené dočasné soubory, zeptá se, zda je má smazat.

Já především zjistil, že ani po několika letech provozu tam nejsou sedimenty, které by stálo za to řešit jinak, než standardním nástrojem Vyčištění disku.