Kamarádi k prdu

PanVP

Kamarádi k prdu
« kdy: 06. 08. 2021, 18:53:26 »
Ahoj,

nejprve jsem si myslel, že to je mnou, protože jsem parchant, ale ostatní to asi mají podobně.

Příklad - mám projekt (webový projekt), ze kterého může být i dost peněz, ale kámoši na to se*ou. Raději brečej, že musí každý den programovat. Vlastně jediné, co umí, je knučet. Tak přinesu další projekt, a zase mě vy*akujou.

Tak přijdu a řeknu, cajk, moje návrhy stojí za prd, půjdeme do vašeho projektu.
Prd, nic nevymyslí, jen sní o tom, jaké by to bylo, kdyby se nějaký projekt povedl.
Je to jako kamarádit s partou šlapek, které potřebují svého pasáka, který jim bere prachy a říká jim, co mají dělat.

Myslel jsem si, že to je mnou, ale kámoš z Brna a kámoš z Liberce to mají stejně.
Co vy? Jste na tom líp?


Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #1 kdy: 06. 08. 2021, 19:13:02 »
ne.

treba mame spolecnyho kamarady?

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #2 kdy: 06. 08. 2021, 19:30:42 »
S kamarády choď na pivo nebo jeď na dovolenou.
Na práci použij zaměstnance nebo smluvní partnery :)

PanVP

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #3 kdy: 06. 08. 2021, 19:38:16 »
Spíš ne. Nejhorší je, že oni vědí, že když nic nezmění, když nepřijdou s ničím vlastním, že se nic nezmění.

Doktor po padesátce je vážený odborník. Programátor po padesátce je ... ohrožený.

Přijdou nemoci a stát ti dá houno.
Přepálíš to a vyhoříš.

Jasně, možná budeš muset takových projektů udělat víc, než uspěješ, ale nebude to jasná kolej do mizernýho důchodu.

PanVP

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #4 kdy: 06. 08. 2021, 19:40:47 »

To vyžaduje ne zrovna zanedbatelný kapitál.

Ale asi máš pravdu. Nicméné firmy jako Microsoft nebo Apple založili kámoši v garáži.
« Poslední změna: 06. 08. 2021, 19:42:24 od PanVP »


Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2021, 21:02:59 »
To jsou tezce vydelany prachy takovy projekt s kamarady ajtaky. Zatim ve svem okoli nemam nikoho kdo by neco uspesne rozjel. Vetsinou co jsem slysel tak byli radi kdyz moc neprodelali. Na druhou stranu pri skole jsem pracoval v jednom takovem vcelku nadejnem startupu. Ale ten se velmi velmi lisil od toho s cim prijdou kamaradi. Cele to tahnul clovek co mel mrte kontaktu, zkusenosti, mel prachy na experimenty atd. Proste nemam ty "spravne" kamarady v tomto smeru.

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #6 kdy: 08. 08. 2021, 22:54:28 »
Pouč se z chyb ostatních.

I komunisté doufali, že lidé budou pracovat zadarmo - přesvědčovali, vyhrožovali, ideologicky zdůvodňovali - a podařilo se to jen u pár jedinců.

Pokud v práci programují, tak si od toho potřebují odpočinout. Nezávazně o tom pokecat je odpočinek.

Pokud máš motivaci, tak to dělej sám. Až to bude ekonomicky životaschopné, tak si zkus někoho dalšího zaplatit.

PanVP

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #7 kdy: 08. 08. 2021, 23:47:19 »
Zopakuji, že hodně firem rozjeli kámoši - v USA.

HP
Microsoft
Apple
Dokonce i Google
https://www.cnbc.com/2013/08/06/Big-businesses-founded-by-BFFs.html

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #8 kdy: 09. 08. 2021, 09:19:30 »
Jasny, ty mas super napad na super produkt (sluzbu), ale nikdo se na tom s tebou nechce podilet. Tak s tim nechod za kamaradama ale jdi za nejakym businessman-em. Divoke doby applu nebo microsoftu jsou uz pryc. Oni otevirali uplne novy trh. To same google nebo seznam. Taky uplne novy trh. Dneska se to dela proste jinak. Napr. automobilka tesla to taky zakladali dva kamaradi. Musk se k tomu pridal pozdeji, ale bez nej by to proste nedali.

Re:Kamarádi k prdu
« Odpověď #9 kdy: 12. 08. 2021, 10:35:34 »
Já jsem kolem sebe viděl pár případů, kde parta kamarádů rozjela společně nějaký business, a celé to skončilo hrozně špatně. Pár z nich i u soudu. Ve všech případech, které si teď vybavím, až na jeden, to skončilo tak, že kamarádi už kamarádi nejsou.