Výměna monitoru za TV

anonacct

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #15 kdy: 26. 07. 2021, 13:12:00 »
No tak si to kup, když ti to zlepší život :)


Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #16 kdy: 26. 07. 2021, 16:59:34 »
V této souvislosti je s podivem, že výrobci monitorů už takřka upustili od variant "monitor s TV tunerem"...
Třeba o to nebyl zájem kvůli občasné výměně tunerů kvůli přechodu na nový standard vysílání. TechniSat například vyrábí televizní zobrazovače bez tuneru.

Já mám 43" na práci a už bych menší nikdy nechtěl.
Z jak velké blízkosti na takový monitor koukáte?

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #17 kdy: 26. 07. 2021, 19:16:05 »
Podla toho by sa na 4K malo dat pozerat  s cca 90cm, co je asi moja vzdialenost pri 32", ale ja mam 2560*1440 a je to OK

Lenze anonacct ma zrejme napr. taky screen led monitor, na ktorom moze mat v realnom case 4 rozne zdroje (pokial som to dobre pochopil), takze  v skutocnosti pozera, len na 1/4 monitora a na to moze pozerat aj s 0.5m

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #18 kdy: 26. 07. 2021, 21:23:40 »
Ruzna TV misto monitoru pouzivam mozna uz 10 let :) Samozrejme v kombinaci s / za ucelem nalezite upravy vzdalenosti, cca 3-4m. Protoze me z koukani na blizko me tenkrat zacaly bolet oci.
* kdyz nekde v elektru pekne poprosite, nechaji vas zapojit si do vystavene TV pocitac a vyzkouset
* ted mam https://televize.heureka.cz/samsung-qe55q64t/#specifikace/ a nastaveni rezimu a dalsi veci jsou prilis televizoidni. Proste za vic penez min muziky. Doporucuju kouknout na TCL. Zase tenhle samsung ale umi 3840 x 2160 (udajne. moje grafarna ale momentalne ne.) Na to uz by se z metru asi koukat dalo.
* monitor je jenom TV bez dalkace ;)
* nejaky Freesynce a frekvence neresim, jenom prace/youtube, a zadnyho lagu nebo tak jsem si nikdy nevsiml
* jestli najdete nejakou ktera bude poslouchat CEC nebo tak, aby se vyypla hned kdyz se vypne pocitac, a tupe 10 minut nesvitila s hlaskou ze neni signal, tak dejte vedet :)

anonacct

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #19 kdy: 26. 07. 2021, 22:05:12 »
Vzdálenost asi 80-100cm od monitoru, záleži na tom, jak sedím. Sync je podle mě důležitý, stačí zascrollovat, proto chci i větší frekvenci. Na běžnou práci mam screeny 2 - jeden 43" a jeden 33", ale ten 43" mi přijde lepší a asi ten 33" časem vyměním za 43", možná i prohnutý.

Jinak chce to samozřejmě DisplayPort a kartu co zvládne desktop v 4K, popřípadě 2x4K nebo 3x4K, což ale i starší karty bez problému zvládnou.


JBB

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #20 kdy: 27. 07. 2021, 13:25:22 »
* jestli najdete nejakou ktera bude poslouchat CEC nebo tak, aby se vyypla hned kdyz se vypne pocitac, a tupe 10 minut nesvitila s hlaskou ze neni signal, tak dejte vedet :)
Tak CEC asi poslouchají všechny, ale počítače to moc nevysílají, jen Raspberry.

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #21 kdy: 27. 07. 2021, 14:24:04 »
NUC taky nebo je passthrough bazmek co to umi vlozit, ale neni levnej (tusim dvojku nebo trojku).
signage televize umi rs232 jednak po jacku a jednak zabaleny v ethernetu. ale zase jsou delany aby hodne svitily a cena by se ti taky nelibila.
k tematu: tv misto monitoru je kravina pokud ji mas ve vzdalenosti monitoru (+/- natazeny ruce).
pracuju v AV videl jsem ledasjaky televize a ledasjaky monitory a proste to neni to samy.
nevymejslel bych kraviny a koupil dell ultrasharp...

Re:Výměna monitoru za TV
« Odpověď #22 kdy: 27. 07. 2021, 15:22:33 »
za liter ?