Naprosto šílené vkládání hledaného textu když "Homepage = Firefox Home"

Už jsem to nevydržel a musím se zeptat pléna:
Chtěl jsem dát Firefoxu šanci a využít i něco dalšího, z toho, co nabízí a nastavil (about:preferences#home) jsem si jako Homepage Firefox Home. Kůl.

Uprostřed stránky je vstupní textové pole s hintem "Search with Google or enter address". Fajn.

K mému překvapení ale když dám tomu poli fokus (kurzor je v tom poli), tak v momentě, kdy začnu psát, tak fokus přeskočí na to hypersuperinteližentní hledačo-adresní vstupní pole firefoxu a tam se děje, to co vždycky.

Když už nic, tak:
1. Je to otravné (a působí to trapně).
2. Jeden se zamyslí, na co teda to vstupní pole v té ff stránce je.

Je to zas nějaká averze ff vůči mně, nebo se to děje i někomu dalšímu?
(PS: bohužel teď nemohu vyzkoušet chování v čistém profilu)


1. Je to otravné (a působí to trapně).
Ale technologicky je to mnohem snazší, než zduplikovat plnou funkcionalitu adresního řádku v pravděpodobně běžné webové stránce.

2. Jeden se zamyslí, na co teda to vstupní pole v té ff stránce je.
Na to, aby na úvodní stránce byl uprostřed velký prvek, který má tu funkcionalitu, která je na dané stránce zdaleka nejdůležitější.

1. Je to otravné (a působí to trapně).
Ale technologicky je to mnohem snazší, než zduplikovat plnou funkcionalitu adresního řádku v pravděpodobně běžné webové stránce.

2. Jeden se zamyslí, na co teda to vstupní pole v té ff stránce je.
Na to, aby na úvodní stránce byl uprostřed velký prvek, který má tu funkcionalitu, která je na dané stránce zdaleka nejdůležitější.

 :o ???
Měl jsem za to, že je to jasné, tak já se rozepíšu:
to "tak fokus přeskočí na to hypersuperinteližentní hledačo-adresní vstupní pole firefoxu a tam se děje, to co vždycky" znamená, že:

0. Vstupní pole (uprostřed) Firefox Home stránky má fokus, bliká v něm kurzor.
1. Po vložení prvního znaku fokus přeskočí do adresního řádku ff nahoře.
2. Veškerá následná činnost při zadávání dalších znaků - nášepty z historie url a hledání, gůglí nášepty - se děje v tom adresním řádku nahoře.

Tak co teď, nechceš se nad tím víc zamyslet a změnit svou reakci?

1. Je to otravné (a působí to trapně).
Ale technologicky je to mnohem snazší, než zduplikovat plnou funkcionalitu adresního řádku v pravděpodobně běžné webové stránce.

2. Jeden se zamyslí, na co teda to vstupní pole v té ff stránce je.
Na to, aby na úvodní stránce byl uprostřed velký prvek, který má tu funkcionalitu, která je na dané stránce zdaleka nejdůležitější.

 :o ???
Měl jsem za to, že je to jasné, tak já se rozepíšu:
to "tak fokus přeskočí na to hypersuperinteližentní hledačo-adresní vstupní pole firefoxu a tam se děje, to co vždycky" znamená, že:

0. Vstupní pole (uprostřed) Firefox Home stránky má fokus, bliká v něm kurzor.
1. Po vložení prvního znaku fokus přeskočí do adresního řádku ff nahoře.
2. Veškerá následná činnost při zadávání dalších znaků - nášepty z historie url a hledání, gůglí nášepty - se děje v tom adresním řádku nahoře.

Tak co teď, nechceš se nad tím víc zamyslet a změnit svou reakci?
Z prvního popisu jsem to pochopil tak, jak jste to teď podrobněji popsal znovu. Zamyslel jsem se nad tím znovu, svou reakci změnit nechci. Možná se spíš vy zamyslete nad mou odpovědí k vašemu prvnímu bodu. Pro jistotu vám ji také rozepíšu:
Našeptávání z historie URL, hledání, našeptávání Google – to vše už je v adresním řádku prohlížeče naimplementované. Takže když prohlížeč zařídí, aby uživatel psal do toho řádku, všechno tohle automaticky funguje.
Kdyby však uživatel psal do vstupního políčka v domovské stránce (což je obyčejná webová stránka), nic z tohohle by tam nefungovalo, nebylo by tam žádné našeptávní. A kdyby tomělo fungovat, musela by se ta funkcionalita z adresního řádku zduplikovat do té domovské stránky. Nemluvě o tom, že v adresním řádku možná můžete mít nějaká rozšíření, která byste do té domovské stránky nedostal už vůbec.

1. Je to otravné (a působí to trapně).
Ale technologicky je to mnohem snazší, než zduplikovat plnou funkcionalitu adresního řádku v pravděpodobně běžné webové stránce.

2. Jeden se zamyslí, na co teda to vstupní pole v té ff stránce je.
Na to, aby na úvodní stránce byl uprostřed velký prvek, který má tu funkcionalitu, která je na dané stránce zdaleka nejdůležitější.

 :o ???
Měl jsem za to, že je to jasné, tak já se rozepíšu:
to "tak fokus přeskočí na to hypersuperinteližentní hledačo-adresní vstupní pole firefoxu a tam se děje, to co vždycky" znamená, že:

0. Vstupní pole (uprostřed) Firefox Home stránky má fokus, bliká v něm kurzor.
1. Po vložení prvního znaku fokus přeskočí do adresního řádku ff nahoře.
2. Veškerá následná činnost při zadávání dalších znaků - nášepty z historie url a hledání, gůglí nášepty - se děje v tom adresním řádku nahoře.

Tak co teď, nechceš se nad tím víc zamyslet a změnit svou reakci?
Z prvního popisu jsem to pochopil tak, jak jste to teď podrobněji popsal znovu. Zamyslel jsem se nad tím znovu, svou reakci změnit nechci. Možná se spíš vy zamyslete nad mou odpovědí k vašemu prvnímu bodu. Pro jistotu vám ji také rozepíšu:
Našeptávání z historie URL, hledání, našeptávání Google – to vše už je v adresním řádku prohlížeče naimplementované. Takže když prohlížeč zařídí, aby uživatel psal do toho řádku, všechno tohle automaticky funguje.
Kdyby však uživatel psal do vstupního políčka v domovské stránce (což je obyčejná webová stránka), nic z tohohle by tam nefungovalo, nebylo by tam žádné našeptávní. A kdyby tomělo fungovat, musela by se ta funkcionalita z adresního řádku zduplikovat do té domovské stránky. Nemluvě o tom, že v adresním řádku možná můžete mít nějaká rozšíření, která byste do té domovské stránky nedostal už vůbec.

Šmarjá.
A jaký je teda význam / účel / pointa toho textového pole uprostřed té stránky?
Proč ho tam dali?
Because we can?


Šmarjá.
A jaký je teda význam / účel / pointa toho textového pole uprostřed té stránky?
Proč ho tam dali?
Na to, aby na úvodní stránce byl uprostřed velký prvek, který má tu funkcionalitu, která je na dané stránce zdaleka nejdůležitější. Úvodní stránka by mohla být zcela bílá, ale pak by jaksi byla úplně stejná, jako prázdná úvodní stránka. Když ale uživatel na úvodní stránce vidí velké vstupní políčko, od kterého očekává, že bude vyhledávat nebo se do něj dá zadat adresa, nemusí po ničem pátrat, hledat malý adresní řádek – prostě klikne do toho velkého vstupního políčka uprostřed. Pochopí to i člověk, který nikdy před tím žádný prohlížeč neviděl. Takže když už úvodní stránka nemá být zcela prázdná, to nejlogičtější, co tam může být, je právě vstupní políčko, které dělá přesně to samé, jako adresní řádek.

Mám pro vás takový tip. Když máte ve svém dotazu dva body, které jsou to jediné, co lze  z textu chápat jako něco jako otázku, a když někdo na tyhle dva body odpoví, zkuste si nejprve ty odpovědi přečíst, než na komentář zareagujete. Je trochu divné, když se ve svém prvním komentáři zeptáte přesně na to, co je v odpovědi k prvnímu bodu, a ve svém druhém komentáři přesně na to, co je v odpovědi k druhému bodu.

@hawran diskuse
Souhlasím, že to je trochu divné. Dokážu si představit, že nějaký senior z toho může být zmaten, proč mu to píše nahoře když kliknul doprostřed.

I když mám taky nastavenu Homepage Firefox, tak jsem si toho nikdy nevšiml, protože používám vyhledávací políčko na panelu nástrojů.

...
Když ale uživatel na úvodní stránce vidí velké vstupní políčko, od kterého očekává, že bude vyhledávat nebo se do něj dá zadat adresa, nemusí po ničem pátrat, hledat malý adresní řádek – prostě klikne do toho velkého vstupního políčka uprostřed. Pochopí to i člověk, který nikdy před tím žádný prohlížeč neviděl.
Ano, najede očima na střed stránky, klikne do něj a píše.
A neděje se nic.
A pak si všimne, že se děje něco vlevo nahoře.
Takže musí očima zase jinam.
Úžasné.
(a netroufám si tvrdit, jak na tom bude "člověk, který nikdy před tím žádný prohlížeč neviděl")

Takže když už úvodní stránka nemá být zcela prázdná, to nejlogičtější, co tam může být, je právě vstupní políčko, které dělá přesně to samé, jako adresní řádek.
Nedělá.
(viz výše)

Mám pro vás takový tip. Když máte ve svém dotazu dva body, které jsou to jediné, co lze  z textu chápat jako něco jako otázku, a když někdo na tyhle dva body odpoví, zkuste si nejprve ty odpovědi přečíst, než na komentář zareagujete. Je trochu divné, když se ve svém prvním komentáři zeptáte přesně na to, co je v odpovědi k prvnímu bodu, a ve svém druhém komentáři přesně na to, co je v odpovědi k druhému bodu.
Díky za tip, ale nemí mi jasné, co má společeného s touto výměnou.
(hint: někdo si myslí, že odpověděl, ale to není pravda)

@hawran diskuse
Souhlasím, že to je trochu divné. Dokážu si představit, že nějaký senior z toho může být zmaten, proč mu to píše nahoře když kliknul doprostřed.
Konečně někdo, kdo se nad tím doopravdy zamyslel.

Nedělá.
(viz výše)
Výše jste dvakrát popsal, že psaní do toho políčka vás přepne do adresního řádku. Takže napsání textu do toho políčka dělá přesně to samé, jako napsání textu do adresního řádku, protože je to napsání textu do adresního řádku.

Jinak pro vás mám radu. (Škoda, že jste se nad tím nezamyslel sám, mohlo by vás to napadnou.) Když vám chování toho vstupního políčka nevyhovuje, nepoužívejte ho. Když chcete psát rovnou do adresního řádku, pište rovnou do adresního řádku. Když nechcete psát nikam, nepište nikam. Když chcete jako úvodní stránku prázdnou stránku, nastavte si jako domovskou stránku prázdnou stránku.

Zatím jste akorát důkazem toho, že genderově nekorektní vtip, že žena neví co chce a nedá pokoj, dokud to nemá, je založen na předsudku a zjevně se netýká jen žen.

Nedělá.
(viz výše)
Výše jste dvakrát popsal, že psaní do toho políčka vás přepne do adresního řádku. Takže napsání textu do toho políčka dělá přesně to samé, jako napsání textu do adresního řádku, protože je to napsání textu do adresního řádku.

Jinak pro vás mám radu. (Škoda, že jste se nad tím nezamyslel sám, mohlo by vás to napadnou.) Když vám chování toho vstupního políčka nevyhovuje, nepoužívejte ho. Když chcete psát rovnou do adresního řádku, pište rovnou do adresního řádku. Když nechcete psát nikam, nepište nikam. Když chcete jako úvodní stránku prázdnou stránku, nastavte si jako domovskou stránku prázdnou stránku.

Zatím jste akorát důkazem toho, že genderově nekorektní vtip, že žena neví co chce a nedá pokoj, dokud to nemá, je založen na předsudku a zjevně se netýká jen žen.
;D ;D ;D
Ty jsi na tom hůř, než jsem si myslel.

Já to samozřejmě dál používat nebudu, na začátku jsem psal, že chci jen vyzkoušet, zda jsou ve ff pořád taková géniové ve vymýšlení pitomostí a nepoužitelných fíčur...

Já to samozřejmě dál používat nebudu, na začátku jsem psal, že chci jen vyzkoušet, zda jsou ve ff pořád taková géniové ve vymýšlení pitomostí a nepoužitelných fíčur...
To, že ta funkce nevyhovuje vám, neznamená, že nevyhovuje nikomu.