COVID očkovací certifikát

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #30 kdy: 22. 11. 2021, 20:30:32 »
Že to tak v ČR nikdo nedělá a je úspěch, když kontrolují aspoň něco, je jiná věc.
A jak mám udělat ověření podle fotky na občance, když se současně vyžaduje, že ověřovaný musí mít většinu obličeje zakrytou hadrem? :-) (upřímně, divím se, že se nepíše o rozsáhlém černém trhu, kdy se jde otestovat/naočkovat někdo jiný za nějakého antivaxera)


TakyPatrik

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #31 kdy: 22. 11. 2021, 20:32:51 »
A je až tragikomické, že zatímco host se může prokazovat papírem, tak hostinskej někde v horní-dolní si musí pořídít smartphone s internetem. Jinak totiž zjevně bezinfekčnost ověřovat nejde, protože na papírovém certifikátu všechny ty parametry, které ověřuje ta jejich čtečka, v lidsky čitelné podobně zjevně nejsou. O revokacích certifikátu ani nemluvě...

TakyPatrik

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #32 kdy: 22. 11. 2021, 20:39:54 »
Že to tak v ČR nikdo nedělá a je úspěch, když kontrolují aspoň něco, je jiná věc.
A jak mám udělat ověření podle fotky na občance, když se současně vyžaduje, že ověřovaný musí mít většinu obličeje zakrytou hadrem? :-) (upřímně, divím se, že se nepíše o rozsáhlém černém trhu, kdy se jde otestovat/naočkovat někdo jiný za nějakého antivaxera)

Považuješ každého, kdo nevidí důvod se dobrovolně očkovat proti covidu, za antivaxera? To je asi jako považovat každého, kdo nevolí ODS, za komunistu...

Já třeba covid prodělal před 200 dny, protilátky mám silné a nejsem v žádné rizikové skupině. Nevidím tedy důvod, proč bych měl do sebe co tři měsíce píchat nějaké sračky.

Všechna aktuální opatření nemají s ochranou obyvatel nic společného. Pátek se schvální něco s platností od pondělí a už v pondělí se schvaluje něco jiného. A mezi tím stát nakupuje testovací sady, respirátory a další materiál bez výběrka od firem nemajitele...

A čím víc mě bude někdo do "dobrovolného" očkování tlačit, čím více budu odporovat.

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #33 kdy: 22. 11. 2021, 20:54:33 »
Vy budete servírce u vstupu ukazovat občanku nebo cestovní pas?
Jestli zvládnete prokázat jinak, že jste očkován nebo jste prodělal nemoc, dělejte to klidně jinak. Já o jiném způsobu nevím.

A nenapadá mne lepší způsob, jak to dělat. Další možné způsoby totiž jsou takové, že byste dostával další doklad s fotkou a s ochrannými prvky – nedovedu si představit, jak by se to vyrábělo při platnosti PCR testu 72 hodin. No a pak už zbývá jenom čip pod kůži. Protože nějak informace o osobě s danou osobou svázat potřebujete.

A je až tragikomické, že zatímco host se může prokazovat papírem, tak hostinskej někde v horní-dolní si musí pořídít smartphone s internetem.
Ono je totiž těch hostinských daleko víc, než hostů, že…

Jinak totiž zjevně bezinfekčnost ověřovat nejde, protože na papírovém certifikátu všechny ty parametry, které ověřuje ta jejich čtečka, v lidsky čitelné podobně zjevně nejsou.
Ono tam hlavně není nic, podle čeho byste mohl poznat pravost toho papírového certifikátu.

Považuješ každého, kdo nevidí důvod se dobrovolně očkovat proti covidu, za antivaxera? To je asi jako považovat každého, kdo nevolí ODS, za komunistu...
Ne, není. A vy jste se k antivaxerům sám přihlásil, třeba demagogií „proč bych měl do sebe co tři měsíce píchat nějaké sračky“.

Já třeba covid prodělal před 200 dny, protilátky mám silné a nejsem v žádné rizikové skupině. Nevidím tedy důvod
Přitom je důvod tak jednoduchý – abyste snížil riziko, že se nakazíte, že nakazíte někoho dalšího a hlavně že budete mít těžký průběh a budete zabírat někomu místo na JIPce. Nic z toho, co jste jmenoval, totiž není záruka, že covid nedostanete a nebudete mít těžký průběh.

A čím víc mě bude někdo do "dobrovolného" očkování tlačit, čím více budu odporovat.
Zastydlá puberta? Takhle se chovají puberťáci, že natruc dělají opak toho, co si myslí, že po nich někdo chce.

TakyPatrik

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #34 kdy: 22. 11. 2021, 21:56:40 »
Naštěstí nikdo hostinskému nepřikazuje kontrolovat pravost certifikátu a ani vést evidenci kontrolovaných osob. Totožnost hostů opravdu nikdo ověřovat nemusí. Ukážeš zelenou a sedneš si. To by musel bejt hostinskej u STB, aby všechny takhle lustroval, ale to by pak měl hospodu prázdnou, což kšeftu nesvědčí.

Však již bylo dávno vědecky prokázáno, že protilátky získané proděláním covidu jsou minimálně na úrovni těch, které člověk získá očkováním, či dokonce účinější. I očkovaní se nakazí covidem, který šíří. Covid jsem prodělal bezpříznakově, proč bych měl o pár měsíců později, s protilátkami, končit na JIPce? A komu bych tam podle vás měl zabírat místo? JIPka je určena pro pacienty a pokud budu pacientem, tak určitě nezabírám místo. To tam pak zabírají místo všichni alkoholici, kuřáci, sportovci, motorkáři, agresivní řidiči, feťáci a podobně. A vůbec, všechny nemocné bychom měli rovnou zastřelit, protože jen obtěžují lékaře a zabírají místo v nemocnicích!

Vláda pouze rozeštvává lid, zatímco na dluh rozkrádá stát, naše úspory a ještě bere spoustě lidí možnost obživy.


Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #35 kdy: 22. 11. 2021, 22:15:15 »
Naštěstí nikdo hostinskému nepřikazuje kontrolovat pravost certifikátu
Hostinský má povinnost jenom zkontrolovat, zda jste očkován nebo jste prodělal onemocnění. Z falešného certifikátu to nepozná.

Totožnost hostů opravdu nikdo ověřovat nemusí.
Nemusí. Pokud umíte ověřit jinak, že je někdo očkován nebo prodělal covid, dělejte to klidně jinak.

Ukážeš zelenou a sedneš si.
Zelená nic neznamená. Zelenou si můžu klidně vyrobit sám.

To by musel bejt hostinskej u STB, aby všechny takhle lustroval, ale to by pak měl hospodu prázdnou, což kšeftu nesvědčí.
Zato když budou všichni jeho zákazníci i personál doma s covidem, kšeftu to určitě svědčit bude.

Však již bylo dávno vědecky prokázáno, že protilátky získané proděláním covidu jsou minimálně na úrovni těch, které člověk získá očkováním, či dokonce účinější.
Proč si vymýšlíte? Které protilátky myslíte? Jaké hodnoty těch protilátek jsou dostatečné?

I očkovaní se nakazí covidem, který šíří.
Jenže s menší pravděpodobností, než neokčkovaní.

Covid jsem prodělal bezpříznakově, proč bych měl o pár měsíců později, s protilátkami, končit na JIPce?
Proto že to, že a jak jste to prodělal jednou, nevypovídá o tom, jak to bude probíhat podruhé. Teď jsou na JIPce lidé, kteří už jendou covid prodělali. Někteří lidé po druhé infekci covidem zemřeli.

A komu bych tam podle vás měl zabírat místo? JIPka je určena pro pacienty a pokud budu pacientem, tak určitě nezabírám místo.
Zabíral byste tam místo těm, kteří třeba měli jít na plánovanou operaci. To, že jste se jednoduše mohl nechat očkovat, ale neudělal jste to a proto jste se stal pacientem, znamená, že byste tam zabíral místo. Zabíral byste tam místo těm, kteří měli smůlu, zatímco vy jste byl jenom hloupý.


To tam pak zabírají místo všichni alkoholici, kuřáci, sportovci, motorkáři, agresivní řidiči, feťáci a podobně. A vůbec, všechny nemocné bychom měli rovnou zastřelit, protože jen obtěžují lékaře a zabírají místo v nemocnicích!
Alkoholici, kuřáci, sportovci, motorkáři, agresivní řidiči, feťráci a podobně se na JIP často dostanou také vlastní vinou, ale nedostávají se tam v době, kdy je na JIP velký tlak. Nemusí se kvůli nim odkládat naplánované operace.

Vláda pouze rozeštvává lid, zatímco na dluh rozkrádá stát, naše úspory a ještě bere spoustě lidí možnost obživy.
Ne, v tomhle případě lid rozeštvávají sobci. Chováte se přesně stejně, jako Andrej Babiš – jde vám jenom o váš vlastní prospěch, nic jiného vás nezajímá, ani mrtvoly. Tak byste si na něj neměl moc stěžovat, když jednáte stejně.

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #36 kdy: 22. 11. 2021, 22:28:43 »
No jó, když jsou lidi líný si stahnout certifikát do mobilu anebo vytisknout a musej na ukazování mít spešl apku, tak se nesměj divit...

Vypadá to, že vám není jasné, v čem je chyba, provedení certifikátu to není.

Tak to samozřejmě - prostě očkovaným lidem co jsou líný si stáhnout pdfko do mobilu nefungovala nějaká zobrazovací apka, kvůli úpravám tý apky kvůli neočkovanejm. Asi tak to chápu. Člověk nemá bejt línej,  když jsem očkovanej, tak si to snad stáhnu jen jednou, to snad nemůže být jednodušší.
Pokud nejsem, mám to s každoxdenním oserem, to snad jako součást antisystémového životního stylu taky zvládnu. 
asi tak to vidím...
Gréta je nejlepší.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #37 kdy: 22. 11. 2021, 22:52:34 »
A je až tragikomické, že zatímco host se může prokazovat papírem, tak hostinskej někde v horní-dolní si musí pořídít smartphone s internetem.
Jednak to pracuje offline (což je důležité i z hlediska centrálního šmírování - jedná se o lokální oveření elektronického podpisu proti lokální databázi certifikátů, nejde o nějaké dotazy na platnost daného papíru), a jednak to doufám běží i na Linuxu - minimálně zdrojáky mají na githubu. Je teda fakt dementní že jsem nikde nenašel ready-to-run věc, ale obecně mám dobrou zkušenost s pouštěním věcí co se aktivně nebrání v Android-x86 ve virtuálu.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #38 kdy: 22. 11. 2021, 23:08:59 »
Hm, super, tak jsem to zkusil a nefunguje. Po kliknutí na načíst QR kód problikne černá obrazovka a vrátí se zase na úvodní obrazovku. zxing barcode reader normálně funguje, takže kamerou atd. to není…

O kolik by bylo jednodušší kdyby prostě šlo napsat zbarcam | ctecka.

TakyPatrik

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #39 kdy: 23. 11. 2021, 00:10:14 »
Hostinský určitě nebude kontrolovat pravost certifikátu, stejně jako nekontroluje pravost každé mince bankovky a podobně. Opravdu nechápu, v jakém světě žijete. Vzhledem k tomu, jak se ta nesmyslná nařízení neustále mění, tak se může snadno stát, že do restaurace vstoupíte jako bezinfekční a po půlnoci už jste najednou infekční, aniž by se změnil váš zdravotní stav.

On se personál nikde jinde nakazit nemůže, než v zaměstnání. Pravděpodobně se po zavíračce dezinfikují a ve skafandrech míří někam do izolace.

Je normální izolovat nemocné jedince, nikoliv zdravé. Dokud není dokázáno, že jsem nemocný a pro okolí nebezpečný, tak jsem zdravý. Presumpce nevinny stále platí, lidská práva a ústava taktéž. Ohrožené skupiny obyvatel ať se mají na pozoru a ať se klidně denně očkují či chodí ve skafandrech. Ostatní zdravé lidi ať nechají normálně žít.

Co vám tady budu povídat o protilátkách, když o tom zjevně nic nevíte. Nechte si udělat test, k výsledkům vám dají i nějaké to základní vysvětlení. Ono, jak jinak by se asi tak mohla prokazovat účinnost očkování, než testem na přítomnost protilátek...

Jasně, klidně strašte mrtvolama. Na krabičkách cigaret to nefunguje, třeba to bude fungovat tady...

Nastala doba, kdy každý bonzák a udavač najednou získává na důležitosti, kdy každá zkrachovalá existence, typu security někde v penny, buzerují lidi. Kolaboranti současného režimu, stejně jako se našli kolaboranti s němcema a pak zase kolaborovali s bolševíkama. Holt každý, kdo nic neznamená, se rád přidá k nějakému hnutí aby nabyl na důležitosti. Není třeba se dívat daleko do historie na lidi, z kterých se přes noc stali nepřátelé režimu. Hlavně, když jim bylo co zabavit a někdo se mohl přiživit.

A je až tragikomické, že zatímco host se může prokazovat papírem, tak hostinskej někde v horní-dolní si musí pořídít smartphone s internetem.
Jednak to pracuje offline (což je důležité i z hlediska centrálního šmírování - jedná se o lokální oveření elektronického podpisu proti lokální databázi certifikátů, nejde o nějaké dotazy na platnost daného papíru), a jednak to doufám běží i na Linuxu - minimálně zdrojáky mají na githubu. Je teda fakt dementní že jsem nikde nenašel ready-to-run věc, ale obecně mám dobrou zkušenost s pouštěním věcí co se aktivně nebrání v Android-x86 ve virtuálu.

A jak se tedy offline aktualizují ty parametry, které se co týden či častěji mění, podle toho jak se šašci z vlády vyspí?

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #40 kdy: 23. 11. 2021, 00:26:25 »
Je normální izolovat nemocné jedince, nikoliv zdravé. Dokud není dokázáno, že jsem nemocný a pro okolí nebezpečný, tak jsem zdravý.
Platí tohle pro všechny nemoci, nebo jenom teď, protože jsi usoudil, že pro tebe covid není dostatečně nebezpečný aby to stálo za to?

A jak se tedy offline aktualizují ty parametry, které se co týden či častěji mění, podle toho jak se šašci z vlády vyspí?
Ty se samozřejmě aktualizují po internetu. Který hostinský stejně musí mít kvůli EET a platebním kartám a upřímně, internet snad už dneska mají všichni.

TakyPatrik

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #41 kdy: 23. 11. 2021, 00:35:43 »
Tak že se třeba i s blbou chřipkou nechodí mezi lidi snad platilo vždy. A i na chřipku je účinné očkování a stejně na ni umírají lidé, tak bychom měli vždy pro jistotu na zimu všechno zavřít.

U EET se s výpadkem počítá a jsou na to dané postupy. Lze i účty evidovat dodatečně. Když vypadne čtečka, nebo třeba se nemůže aktualizovat, nemůžete asi ani pouštět lidi do lokálu, protože je nemůžete kontrolovat.

Btw, karty opravdu dneska neberou všude.
« Poslední změna: 23. 11. 2021, 00:38:36 od Рatrik »

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #42 kdy: 23. 11. 2021, 00:39:37 »
Tak že se třeba i s blbou chřipkou nechodí mezi lidi snad platilo vždy.
Chřipka má AFAIK třeba tu dobrou vlastnost, že než máš symptomy, tak nejsi moc infekční.

A i na chřipku je účinné očkování a stejně na ni umírají lidé, tak bychom měli vždy pro jistotu na zimu všechno zavřít.
Asi bude záležet na míře, jako že kolik lidí zemře, ne?

U EET se s výpadkem počítá a jsou na to dané postupy. Lze i účty evidovat dodatečně. Když vypadne čtečka, nebo třeba se nemůže aktualizovat, nemůžete asi ani pouštět lidi do lokálu, protože je nemůžete kontrolovat.
Jasně, protože se pravidla mění tak strašně rychle, že je potřeba to aktualizovat každých 5 minut.

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #43 kdy: 23. 11. 2021, 08:29:11 »
Hostinský určitě nebude kontrolovat pravost certifikátu, stejně jako nekontroluje pravost každé mince bankovky a podobně.
Plastovým žetonem si ten hostinský zaplatit nechá? Když bude chtít nalít alkohol kluk, který vypadá na 15, a prokáže se
občankou 60leté ženy, nalije mu? Asi těžko. Prokázat se cizím certifikátem je stejně snadné, jao zaplatit plastovým žetonem.

Je normální izolovat nemocné jedince, nikoliv zdravé. Dokud není dokázáno, že jsem nemocný a pro okolí nebezpečný, tak jsem zdravý.
Nesmysl. Nedokážete o nikom na 100 % říct, zda je zdravý nebo nemocný.

Presumpce nevinny stále platí
Presumpce nevinny je ale specifická věc z trestního práva. K nemoci vás opravdu trestní soud neodsuzuje, takže nevím, co to sem motáte.

lidská práva a ústava taktéž
Je snad nějaké vaše ústavní právo omezováno nad rámec zákona?

Ohrožené skupiny obyvatel ať se mají na pozoru a ať se klidně denně očkují či chodí ve skafandrech.
Ohrožené skupny obyvatel jsou všechny.

Ostatní zdravé lidi ať nechají normálně žít.
K tomu je ale právě potřeba vědět, kdo je zdravý, kdo je jak ohrožený. Normálně žít bychom dávno mohli, kdybychom tu neměli bláznivé antivaxery a odpírače certifikátů. Ve státech, kde mají naočkováno 90 % lidí, žádné lockdowny nejsou.


Co vám tady budu povídat o protilátkách, když o tom zjevně nic nevíte. Nechte si udělat test, k výsledkům vám dají i nějaké to základní vysvětlení. Ono, jak jinak by se asi tak mohla prokazovat účinnost očkování, než testem na přítomnost protilátek...
Evidentně o tom vím víc, než vy. Nechte si udělat test jinde, budou vám měřit jiné hodnoty. Když o tom tedy tolik víte, které měření protilátek je to správné a jaké jsou ty správné mezní hodnoty? Účinnost očkování se vůbec neprokazuje měřením protilátek, ale počítáním toho, kolik lidí se nakazilo.

Nastala doba, kdy každý bonzák a udavač najednou získává na důležitosti, kdy každá zkrachovalá existence, typu security někde v penny, buzerují lidi. Kolaboranti současného režimu, stejně jako se našli kolaboranti s němcema a pak zase kolaborovali s bolševíkama. Holt každý, kdo nic neznamená, se rád přidá k nějakému hnutí aby nabyl na důležitosti. Není třeba se dívat daleko do historie na lidi, z kterých se přes noc stali nepřátelé režimu. Hlavně, když jim bylo co zabavit a někdo se mohl přiživit.
„Drobný“ rozdíl je v tom, že Němci nebo bolševici se nás snažili zničit, byly to k nám nepřátelské režimy. Současný režim je demokracie, jsme to my a ta opatření se snaží zabránit tomu, aby lidé umírali. Ta opatření nejsou dokonalá, ale lidé, kteří je porušují, situaci jenom zhoršují.

TakyPatrik

Re:COVID očkovací certifikát
« Odpověď #44 kdy: 23. 11. 2021, 10:48:25 »
Absolutně nechápu, co to plácáte o plastových žetonech. To je asi jako bych prokazoval bezinfekčnost prázdným papírem, ne? Ukážu certifikát na nějaké jméno odpovídající pohlaví, což dneska z jména často ani poznat nelze, a odpovídající přibližně mému věku. Tím veškeré ověřování pravosti certifikátu na straně obsluhy končí.

Němci a bolševící přece chtěli vytvořit mírový ráj na zemi, ne?. Němcům stáli v cestě židi, bolševící a další nepřátelé, zatímco bolševíkům stáli v cestě především imperialisti ze západu.

Rodí se nám nový nepřítel - neočkovaný občan.

Demokracie není dokonalá, protože masa nekompetentních lidí rozhoduje o všem. Bohužel nic lepšího zatím nemáme.

"Evidentně o tom vím víc, než vy" Geniální argument.

Asi máte dobrý matroš.