Zkratky Win 10

Zkratky Win 10
« kdy: 17. 07. 2021, 15:41:51 »
Dobrý den,
prosím o radu jaké jsou zkratky pro Win10 nahrazující zkratky z Win7. Např dříve pro zavření obyčejného wordu stačilo Alt+F4 (ve win7) a nyní pro Win10 jsem dohledal pouze zkratku Ctrl+W, která zavře pouze daný soubor, nikoliv celý program, jakože celý word s dotazem, zda-li chci uložit změny. Soubor uzavře, ale program zůstane spuštěný.!!!
Máte prosím někdo soupis fungujících aktuálních zkratek?



Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2021, 16:35:40 »
V tomto odkazu jsem dohledal opět jen příkaz pro zavření okna, bohužel nikoliv daného používaného programu (jako fungovalo ve Win7 (Alt+F4). Fotku dávám do přílohy.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2021, 16:55:05 »
ani ve Win7 Alt+F4 jiste nezavrelo "cely program", zaviralo to aktualni okno, pokud mel program otevrene jen 1, vypl se zaroven program (pokud nemel nastavene ze zustava bezet v "liste")...

nicmene v W10, kdyz tuknes na levou horni ikonu okna, urcite tam nevidis "Zavrit Alt+F4" ? ;-)

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2021, 17:54:41 »
Ve win7, pokud jsem cokoliv napsal např. ve Wordu a kliknul jsem na Alt+F4, tak se následně zeptalo, zda-li chci uložit změny, kde jsem zvolil, zda ano, či ne, to se následně provedlo a uzavřel se i program word. Klávesa Alt+F4 byla použitelná pro aktuální aktivní ("nejvyšší okno") i třeba pro obyčejný průzkumník.
Ano souhlasím, že tam pro zavření nevidím Alt+F4, ale je tam nabídka Ctrl+W, ale ta zavře aktuální rozepsaný soubor, nikoliv celý program se souborem.
Nebo tato funkce ve win10 již není??


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #5 kdy: 17. 07. 2021, 18:23:35 »
to bylo 1 okno 1 programy, takze pak samozrejme okno zavrene zavre program, pokud se nepletu na "spravce okne" ve windows neresi vypnuti programu, ale pokud zaviras okno program sam to detekuje a proto nabidne ulozeni neulozeneho souboru...

ale vem si prilkad internetovej prohlizec, mas otevrene 2 okna, pri pouziti Alt+F4 to zavre aktualni okno, nikoliv vypne program...

Citace
"Ano souhlasím, že tam pro zavření nevidím Alt+F4,"
ja prave naopak tim chtel rict, ze to tam (Win10, pruzkumnik, kalkulacka) vidim ;-)

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #6 kdy: 17. 07. 2021, 18:39:59 »
Alt+F4 není zkratka systému, ale konkrétní aplikace. Takže Windows 7 nebo Windows 10 na tom nic nemění. Konkrétně Alt+F4 je ve Windows aplikacích tradiční zkratka pro ukončení aplikace. Takže Alt+F4 funguje ve Wordu stále stejně, bez ohledu na verzi Windows.

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #7 kdy: 17. 07. 2021, 19:32:53 »
Neviem co to mate za word alebo za windows, ale mne to normalne funguje. Mam win10 a office 365.

Ked v subore urobim zmenu, pri zatvoreni sa ma to opyta ci chcem ulozit zmeny. Kliknem na neulozit a zavrie sa jednak subor tak aj word.

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #8 kdy: 17. 07. 2021, 19:58:40 »
Ano rozumím, špatně jsem to podal, souhlasím s konverzací od Filip Jirsák.
Jen chci vědět co namísto Alt+F4 z Win7 platí ve Win10 pro ten samý úkon.

Jakmile mám otevřený soubor a jdu do nabídky, tak mohu Zavřít (aktivní okno). == obr 1
Stisknu Ctrl+W a soubor se zavře, ale nikoliv program a již není aktivní nabídka "Zavřít". == obr 2+3.

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #9 kdy: 17. 07. 2021, 21:33:49 »
Ako som uz pisal, mne to normalne funguje - mam otvoreny word, stlacim alt+f4 word sa zavrie. Iny pripad mam otvoreny word, urobim zmenu, stlacim alt+f4, word sa ma opyta ci chcem zmenu ulozit, kliknem neulozit, vsetko zatvorene. Predpokladam ze aj ostatnym to tak normalne funguje.

Ak ste sa hrali s klavesovymi skratkami v office, alebo pouzivate nejaky program ktory nejak rozsiruje klavesove skratky windowsu, tak ho vypnite/vyresetujte nastavenia officu.
« Poslední změna: 17. 07. 2021, 21:36:12 od kanoe22 »

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #10 kdy: 17. 07. 2021, 21:38:20 »
A nepouzivajte klavesovu skratku ctrl+w na zatvorenie programu, to je iba na zatvorenie aktualne otvoreneho dokumentu. Potom sa nedivte ze veci funguju inak ako predpokladate

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #11 kdy: 18. 07. 2021, 09:01:01 »
Mluvím o Wi10, proto jsem napsal zkratku Ctrl+W, to mi funguje při zavření aktivního okna složky, při zavření aktivního souboru ve wordu a všude jinde, ale ne k zavření Officových programů jako takových == nezavře Word, Excel.... takže musím hledat nejspíše chybu někde v nastavení Officů, aby tato klávesová zkratka fungovala "naplno", tak jako fungovala zkratka Alt+F4 ve win7.

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #12 kdy: 18. 07. 2021, 11:43:22 »
Ono to nema ale nic spolocne s win7. Ta klavesova skratka funguje aj v linuxe, funguje dokonca aj na mac os ak to ma program naprogramovane. Tak to prosim neustale nespajajte s win 7. To je len nejaka vasa chybna domnienka.

Ta klavesova skratka je plne nezavisla od OS. Ked upravim nejaky program ze ked prijme signal alt+f4 tak mi ma prehrat hymnu namiesto zatvorenia sa, tak to proste tak urobi. A tomu programu bude jedno ci bezi na win7, win10, akejkolvek linux distribucii, androide, raspberry pi, alebo na palubnom pocitaci auta. Vsetko je to o nastaveniach, tie nastavenia vy mate dovrzane, tak si ich opravte. Potom to bude fungovat.

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #13 kdy: 18. 07. 2021, 12:31:50 »
Ano, jak píšete, zbytečně to srovnávám s Win7, to že jsem jakožto uživatel klasických win přešel na win10, proto jsem to k tomu přirovnával.
Teď jen musím dohledat, kde se to na OS dá změnit.
Díky za rady.

Re:Zkratky Win 10
« Odpověď #14 kdy: 18. 07. 2021, 13:13:37 »
Jen chci vědět co namísto Alt+F4 z Win7 platí ve Win10 pro ten samý úkon.
Jak jsem psal, není to věc Windows, ale aplikace. Takže mám spuštění MS Word, zmáčknu Alt+F4, Word se ukončí. Řeší to přímo MS Word, takže je úplně jedno, zda je spuštěný ve Windows 7 nebo Windows 10, funguje to všude stejně.