Jaký je nejlepší operátor?

Jaký je nejlepší operátor?
« kdy: 08. 07. 2021, 08:47:23 »
Poradíte jakého operátora na pevný internet? Podle CETINu a jejich mapy pokrytí máme doma "až 250 Mb/s", tak hledáme nejlepší co se týče ceny, zákaznické podpory i lidskosti. Díky všem!


Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2021, 09:07:56 »
Hmmm.... Je to úplně jedno - podmínky konkrétního dodavatele se mohou změnit kdykoli a ve skutečnosti se pravidelně mění. Takže pokud to není operace na 3-6 měsíců je to úplně jedno. Dráty jsou stejně od CETINu bez ohledu na dodavatele spojení a pokud je to náhodou kabel někoho jiného (moc jich není), tak tam výběr není.
« Poslední změna: 08. 07. 2021, 09:09:55 od MichalKovacic »

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2021, 09:11:01 »
mam dodavatele PODA uz hafo let a pohoda.

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #3 kdy: 08. 07. 2021, 09:14:31 »
Neni to jedno. Zalezi, co poptavate za sluzby.
Osobne mam dobre zkusenosti s UVTnetem, Metronetem a T-Mobilem.

(Metronet a T-Mobile maji verejne IPv4 adresy zdarma a v cene; Metronet ma zajimave ceny; UVTnet ma perfektni podporu a velmi kvalitni konektivitu; Metronet zvladne zaridit i slozitejsi operace typu "drat konci pres ulici, O2 nam reklo, ze to nejde, a najednou tu je parta kopacu od CETINu a po par hodinach mame Internet"; vsichni tri poskytuji skutecny Internet, tj. IPv4 i IPv6; T-Mobile neuctuje nic za zrizeni sluzby).

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #4 kdy: 08. 07. 2021, 10:21:38 »
Doporučil bych nějakého velkého, T-Mobile, O2, Vodafone.

U těch velkých je dobré, že mají budget i IT oddělení, a přestože zákaznická podpora kolikrát smrdí atd., tak ve výsledku je s nimi nejméně problémů, často také mají různé cenové akce atd.

Prostě velký operátor si může dovolit non-stop dohledové centrum a né jednoho chudáka na telefonu co se nevyspí.

Navíc hodně z těch větších nabízí kombinaci balíčků s tarify, viz. Vodafone který nabídne levněji neomezený internet do mobilu, nebo O2 zase levněji internet na chatu.

Rád bych se přidal k hatu na velké operátory, ale bohužel je fakt, že jsou často kvalitnější a levnější než místní wifi operátor, toď moje zkušenost. Oni totiž ty fixní náklady na techniky jsou skoro stejné všude, ale u velkého operátora se to rozpočítává na víc přípojek.


Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #5 kdy: 08. 07. 2021, 11:30:12 »
Metronet dava modem ZYXEL-MG4005-B60A - Terminator a pevnou IP-adresu zdarma. Pri rychlostech do 100MBit/s udelaji bez problemu bonding. Pri zaplaceni rok napred, (byla)asi nejnizsi cena.

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #6 kdy: 08. 07. 2021, 13:45:20 »
Doporučil bych vyzkoušet TMobile... má pořád akční cenu při zřízení nové smlouvy 299Kč/měsíčně na prvních 6 měsíců... a kdybys náhodou nebyl spokojen, tak jak ti skončí akční cena, tak můžeš zkusit jiného operátora :-D

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #7 kdy: 08. 07. 2021, 14:28:14 »
K smyslu dotazu: Chápete rozdíl mezi slovy „jaký“ a „KTERÝ“?

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #8 kdy: 08. 07. 2021, 14:40:52 »
Jasně. Jaký. Pokud se tazatel skutečně ptá "jaký" a ne "který", tak odpověď za mě je, že nejlepší operátor je takový, který:
- neúčtuje poplatky za zřízení
- nabízí veřejnou IPv4 adresu za rozumnou cenu (ideálně nula Kč)
- nabízí IPv6 o velikosti alespoň /56
- umí poskytnout službu v kompletní řadě cetiních tarifů (optika, ethernet, bonding)
- umí poskytnout CETIN Terminátor (ZyXEL VMG4005B) ke každé službě
- má redundantní propoj mezi vlastní sítí a sítí CETINu (https://www.lupa.cz/aktuality/sit-cetin-ma-patrne-plosny-vypadek-hlasi-nekteri-operatori/)
- má nízké ceny
- má kvalitní, správně naškálovanou a redundantní peeringovou a tranzitní konektivitu (NIX.cz, Tier 1 ISP)
- má kvalitní technickou a obchodní podporu
- umožňuje platit faktury kartou, převodem i inkasem

No a teď ten problém, přichází otázka "který to je?" a odpověď: "takový operátor u nás neexistuje." ;D
Nejblíž tomu mají ti tři, které jsem zmínil ve svém předchozím příspěvku. Každý z nich ale některé z bodů nesplňuje.

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #9 kdy: 08. 07. 2021, 18:34:24 »
Metronet dava modem ZYXEL-MG4005-B60A - Terminator a pevnou IP-adresu zdarma.
V ceníku mají IP adresu za 100 Kč/měsíc :thinking:
A jak je to s tím Terminátorem? To řeknu, že mám zájem třeba o xDSL 50/5 (tj. rychlost, kterou v místě zvládne jeden pár) a že bych k tomu rád Terminátor, a oni odpoví: „tak jo“?

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #10 kdy: 08. 07. 2021, 19:21:32 »
Jen bych upozornil na dvě věci:
  • jediný operátor co dělá bonding je O2
  • ověřit skutečnou rychlost na místě, technickým dotazem

Proč to píši, protože sem se takto spálil u Vodafone. Aktuálně mám VDSL2 na 100/10, teoretická rychlost je 250/20 ovšem při mém technickém dotazu (chapej jako změnu tarifu) byla moje max. rychlost 147/15

Čili změna naprosto zbytečná. Takže sem si Zyxel který umí bonding koupil naprosto zbytečně.

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #11 kdy: 08. 07. 2021, 20:01:07 »
> jediný operátor co dělá bonding je O2
Bonding dnes dělají všichni partneři CETINu kromě Vodafonu. O2 taky, ale bylo (kromě Vodafonu) až poslední operátor, který bonding nabídl.

> V ceníku mají IP adresu za 100 Kč/měsíc :thinking:
Je to tak, ale při objednávce DSL si můžete říct o veřejnou IPv4 adresu za nula Kč. Spíš tedy nesedí ten ceník.

> A jak je to s tím Terminátorem? To řeknu, že mám zájem třeba o xDSL 50/5 (tj. rychlost, kterou v místě zvládne jeden pár) a že bych k tomu rád Terminátor, a oni odpoví: „tak jo“?
Přesně tak.  :D

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #12 kdy: 09. 07. 2021, 16:24:54 »
Jasně. Jaký. Pokud se tazatel skutečně ptá "jaký" a ne "který", tak odpověď za mě je, že nejlepší operátor je takový, který: ...

No právě. Tazatel si na otázku „jaký“ i sám odpověděl („hledáme nejlepší co se týče ceny, zákaznické podpory i lidskosti.“), takže se nejspíš chtěl zeptat na „který“, čímž z Vašeho seznamu požaduje pouze 2 položky (teda ani já bych je nechtěl všechny). Tudíž asi nebude patřit mezi místní odborníky, kteří vědí, že do budoucna to bez IPv6 nepůjde, to vypadá na fejsbukového zákazníka.

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #13 kdy: 31. 07. 2021, 14:20:10 »
Metronet dava modem ZYXEL-MG4005-B60A - Terminator a pevnou IP-adresu zdarma. Pri rychlostech do 100MBit/s udelaji bez problemu bonding. Pri zaplaceni rok napred, (byla)asi nejnizsi cena.
Bonding do 100Mb/s? Skutecne? Mam problem ze mi to jede 75Mb/s down a rekli me u 365internet ze to bohuzel nepujde. Cetin ze to proste nedovoli, bonduje jen profil s 50Mb/s kde to lidem nejde. Takze jako ze by mi dle tebe udelali toto a ja mel treba 140Mb/s?
Zatim mi 365 staci, jede to, slape to ale kdyby ne tak treba o metronetu bych uvazoval.

pozn. do bytu vede pouze jeden par, takze to by musel prijet technik a casto Cetinu co by dalsi par do bytu natahl

Re:Jaký je nejlepší operátor?
« Odpověď #14 kdy: 31. 07. 2021, 14:22:52 »
Jasně. Jaký. Pokud se tazatel skutečně ptá "jaký" a ne "který", tak odpověď za mě je, že nejlepší operátor je takový, který: ...

No právě. Tazatel si na otázku „jaký“ i sám odpověděl („hledáme nejlepší co se týče ceny, zákaznické podpory i lidskosti.“), takže se nejspíš chtěl zeptat na „který“, čímž z Vašeho seznamu požaduje pouze 2 položky (teda ani já bych je nechtěl všechny). Tudíž asi nebude patřit mezi místní odborníky, kteří vědí, že do budoucna to bez IPv6 nepůjde, to vypadá na fejsbukového zákazníka.
Proc by to neslo? Mam ipv4 za natem a jede to ok net. Takze pokud pojede tak neni duvod resit. 365 treba dava jen ipv4 a jinou ne.