Prosím radu ohledně MD poměr agentura/osvč

Re:Prosím radu ohledně MD poměr agentura/osvč
« Odpověď #15 kdy: 03. 07. 2021, 19:55:54 »
Mam dost problem verit, ze by firma platila takove penize testerum (i kdyz senior) a jeste vic takovym, kteri pokladaji dotazy tak, jak je pokladas ty. Muj nazor je, ze jsi z tech reportu spatne vycetl naklady pouze na 4 lidi.


Re:Prosím radu ohledně MD poměr agentura/osvč
« Odpověď #16 kdy: 03. 07. 2021, 20:08:57 »
v oboru dělám docela dlouho, ale už se nějakou dobu nepohybuji ve firmách jen jako OSVČ, ale lezu tam přes firmu. Ale 10k pro testera na OSVČ je, slušně řečeno (alespoň v ČR), hodně přehnané. Podle mě je pro testera reálné tak 5-6k MD a to jsem měl možnost spolupracovat s hodně nadnárodními korporáty, pro které nejsou peníze zase takový problém. Hodně firem uvažuje nad testery jako nad cvičenými opicemi - nechci nikoho urazit. Na druhou stranu moc testerů není, co opravdu umí napsat své use case a atd. Hodně věcí se řeší na straně kódu, ať už jde o unit testy či e2e.

Samozřejmě neznám všechny firmy, je možné že někde mají testeři 10k

Re:Prosím radu ohledně MD poměr agentura/osvč
« Odpověď #17 kdy: 03. 07. 2021, 20:19:01 »
no jak jsem pochopil, tak senior cvic... err... tester ma ambici dostat 14000 (60% z 23 )

Si fakt nejsem jisty, jestli by nekdo v projektu chtel mit nesvepravnou osobu. Nebo provokatera.
I kdyz podrzel on teda podrzel firmu v COVIDU....

P.S. jsem slysel i o 7k za testera, ale jako prikladu zazraku.
« Poslední změna: 03. 07. 2021, 20:20:49 od pruzkumbojem »

anonacct

Re:Prosím radu ohledně MD poměr agentura/osvč
« Odpověď #18 kdy: 04. 07. 2021, 15:22:55 »
Jo ten tester mi nějak unikl, tak to nevim jestli je v Praze možné. 8k / MD za testera v Praze jsem viděl, 10k / MD zatím ne - tester ale není pozice, o kterou bych se nějak zajímal.

none_

Re:Prosím radu ohledně MD poměr agentura/osvč
« Odpověď #19 kdy: 07. 07. 2021, 10:17:51 »
Prijde mi, ze autor hlavne nepochopil, jak funguje firma. To, ze za neco dostane 2M, neznamena, ze se ty 2M rozdeli mezi ty 4 lidi, co na tom delaji. Firma ma celou strukturu, kterou je potreba zaplatit. Treba obchodaky, kteri tenhle kseft dohodili, nejaky reditele, managery, HR, recepcni (a nesmime zapomenout na to BMW)...

Pokud chce te smetanky sliznou vic, tak musi delat na primo jako opravdovy OSVC. Samozrejme by si mel uvedomit, ze v takovem pripade: 1. nemusi tuhle praci vubec dostat, protoze zakaznik chce cely tym a ne jednoho cloveka. 2. musi si zakaznika sam najit, protoze tam nebude zadny obchodak, ktery by to dohodil. 3. muze na to byt ve vysledku hur nez ted.

Samozrejme se vubec nebavim o tom, jestli dostava zaplaceno dost nebo ne. To je ciste o jeho pozadavcich a o tom, co je agentura ochotna za nej zaplatit.