Minimální SBC

Re:Minimální SBC
« Odpověď #15 kdy: 30. 06. 2021, 21:05:20 »
Pokud už není požadovaná podpora pro linux, tak ESP32 je pro začátek opravdu fajn, dobrý výkon i výbava za pár peněz.
Dělal jsem na něm do práce už dva projekty, nonstop provoz, v každém připojeno více než 7 různých senzorů, odesílání dat přes Wifi nebo LTE modul a na větší problém jsem nenarazil (snad jen aktivní Wifi koliduje s využitím některých GPIO pinů, občas se nepovedlo napoprvé naflešovat aplikaci, na I2C se mi pohádaly dva konkrétní moduly s různými adresami a podobné drobnosti).
Sleep režimy jsem nezkoušel, neměl jsem nic s dlouhodobým provozem mimo napájení.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Minimální SBC
« Odpověď #16 kdy: 30. 06. 2021, 21:08:19 »
Uznávám dva extrémy, buď Bare-metal, což dělám vždy na 8-mi bitech, nebo plný konfort jako linux, ten ale asi bez velké spotřeby možný nebude a externí paměť k Arduino (stavebnice), zrovna tak jako STM32, znamená si přilinkovat cizí, nespolehlivý bordel. Tak že mi RPi Pico připadá asi jako nejnadějnější cesta k cíli a asi jí zkusím.
Je ti doufám jasné, že RPi Pico je 32bit bare metal, stejný jako to STM32? (navíc v QFN pouzdře a s externí flashkou)

91314

Re:Minimální SBC
« Odpověď #17 kdy: 30. 06. 2021, 22:57:24 »
Myslím, že toho mám hodně co zkoumat,
dík za všem za všechny náměty.


Re:Minimální SBC
« Odpověď #18 kdy: 02. 07. 2021, 14:40:39 »