Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #60 kdy: 29. 07. 2021, 18:49:44 »
kanoe22: ak sa nemýlim, tak pracuješ na Slovensku, ja žijem v ČR, takže sa určite nestane, že by si tu nastúpil, firma nepôsobí na SR.

Ak ale mate otvorene fleky aj na "full remote", tak by som rad vedel kde sa z toho postupom casu stane zasa kancelaria + 1 den tyzdenne homeoffice


Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #61 kdy: 29. 07. 2021, 19:20:11 »

To vypada jako nejaky citat.

No pokud tohle rekne politik, tak predpokladam, ze se zrovna snazi nakupovat o sto  sest.

Kdyz politicka rekla, ze ceska stredni skola je dost dobra pro vsechny, mela v te dobe dcery na francouzskym Lyceu.



A potom si nějaký politik posteskne, že Češi jsou posedlí vlastnictvím. No jsou, protože je to výhodnější.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #62 kdy: 29. 07. 2021, 20:09:25 »
Mě by spíš zajímalo, co mají všichni s tím nájmem. Kdykoliv jsem hledal byt, buď pro sebe nebo pro někoho, tak měsíční nájem a měsíční splátka hypo vyšla na stejné peníze. V domě na stejné lokalitě i stejné kvality. Náklady na bydlení jsou často v nájemním bytě vyšší, protože jednak platíte hypotéku tomu vlastníkovi a on na tom taky něco chce vydělat. (Člověk v nájemním bytě o patro výš platí cca 2x tolik v nájmu, co já na hypo.)

Hele nájem často zahrnuje vybavení, fond oprav, atd., a vzhledem k tomu, že byt musí projít jednou za 10 let nějakou rekonstrukcí, fond oprav taky ne všude je malý, tak zejména v Praze se nájmy vyplatí.

Osobně mám problém spíše s kulturou pronajímání v čechách, kdy si to spousta majitelů představuje jako jednoduché placení jejich hypo, a neuvědomuje si, že je to služba, tudíž když mi odejde pračka, jsi to ty, majitel, koho to trápí a běží koupit novou.

Taky mám problém s ročními nájemními smlouvami, provizi realitkám atd., i když vím o lidech co bydlí ve stejném pronajatém 10 let a funguje to.

Mě nájem docela vyhovoval, starosti měl majitel, já jsem platil a bydlel. Teď mám barák, a můžu ti říct, že údržba a vybavení baráku je pro mě identický náklad jako hypo. Na druhou stranu uznávám, teď na růstu nemovitostí jsem docela dost vydělal a stálo to za to, nicméně ceny nemovitostí můžou dalších 5 let klidně stagnovat.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #63 kdy: 29. 07. 2021, 20:18:20 »
Ak ale mate otvorene fleky aj na "full remote", tak by som rad vedel kde sa z toho postupom casu stane zasa kancelaria + 1 den tyzdenne homeoffice
U nás třeba full remote vcelku není problém, pokud to práce umožňuje.
Jeden kolega dělá z Budějovic, druhý z Mnichova Hradiště, já to mám do kanceláře 20 km, ale také se tam teď objevím tak jednou za měsíc - obvykle na kole.
Kdyby se někdo zajímal o práci v menší české firmě, pozice pro Java vývojáře jsou u nás volné - jen nevím, za jaké peníze.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #64 kdy: 29. 07. 2021, 20:24:41 »
Osobně mám problém spíše s kulturou pronajímání v čechách, kdy si to spousta majitelů představuje jako jednoduché placení jejich hypo, a neuvědomuje si, že je to služba, tudíž když mi odejde pračka, jsi to ty, majitel, koho to trápí a běží koupit novou.
Taky mám problém s ročními nájemními smlouvami, provizi realitkám atd., i když vím o lidech co bydlí ve stejném pronajatém 10 let a funguje to.
Tohle ale předpokládá že se stěhuješ do zařízeného bytu a pračka je součástí vybavení (platíš nájem i za ní).
To já jsem zažil spíš opačné případy, kdy přišli budoucí nájemníci s tím, že mají vlastní vybavení a chtějí byt prázdný a jestli bych si mohl ten nábytek, pračku a lednici odvézt, pokud se nastěhují.


L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #65 kdy: 29. 07. 2021, 21:30:39 »
Já mám tedy opačný problém. Když jsem nastupoval, firma měla kvůli COVIDu 100% HO, ale slibovali, že v létě až se situace uklidní, tak se zase vrátíme do kanceláří. No a prd. Doma mám pracovnu, o to tu nejde, to je v pohodě. Ale lidi, se kterými pracuji prakticky neznám, člověk nemá s kým pokecat o novinkách a tak. Výkonnost je taky nic moc, domluvit nebo vyřešit něco vzdáleně trvá násobně dlouho, videocall se dá jako nouzovka,  ale napřímo je prostě napřímo. A to nemluvím o zdrženích, kdy člověka uháním půl dne, protože tu je zrovna na nákupu, tu jde ven s dětma, tu vaří nebo co...

Práci mám cca 20 minut na kole a jezdím stejně, tedy doprava do práce by mi vlastně žádný čas navíc nezabrala.
« Poslední změna: 29. 07. 2021, 21:35:36 od L.. »

e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #67 kdy: 29. 07. 2021, 22:19:56 »
ono je spis lepsi rict, kde se temhle managerum da vyhnout, bude to kratsi seznam.

Tenhle rok to fakt najednou bylo hrozne videt, ta krecovita snaha o "soft return" and hard return to office". A potom vzdycky cancel, kdyz se "pohled" vlady nebo situace v USA zmenila.

Komedie jako u pracovniho stolu se rouska nemusi, v kuchynce o 5 m dal jo.

Po 3. kole uz fakt nikdo nemuze brat ceskou vladu ani tyhle firmicky vazne.

A kazdy dva tydny mail " warning danger will Robinson!!", nasel se nejaky nakazeny, ale nebojte, "zitra se cely den desinfikuji nebezpecne prostory jako kuchynka"


... manager, kteryho developer vzivote osobne nevidel a online s nim mluvil 3x, a ten manager najednou osobne pres Teams donese prikaz ohledne  Hard returnu. Ten developer vubec nikoho z prahy v tymu nema, reporting manager je taky z USA.
A manazer: " odpoledne muzes odejit driv a potom se vecer vratit k tvym nekolika meetingum v pacific time zone".

Sorry, ale je dementni, nebo jen opity moci rozhodovat o ostatnich?

Vsichni tihle manageri pravdepodobne pracuji nejvic za posledni leta diky sve krecovite snaze dostat ty lidi nazpet, aby jim mohli koukat na zatylek. Jedinej smysl jejich zivota. Naprosto neuveritelny.


tohle by byla komedie, kdyby to nebylo smutny a netykalo se to osobniho zivota.
Je to tak, presne ako píšeš, ja neviem čo mám robiť. Tí ľudia sú psychopati, výsledky ich nezaujímajú, ide im len o ego trpi. Aspoň ma povzbuďte a povedzte, či sa vám podarilo nájsť normálnu firmu na full remote alebo je to celé zle. Btw to píšeš o svojej firme? Zostal si tam, či si sa im na to vykašľal? Ľudia by si nemali nechať takto skákať po hlave, práce je dosť. Ja to riešiem tak, že som si vybavil živnosť a dúfam, že ešte niekoho zaujíma odvedená práca a nie či sedím na zadku v kancli 8 hodín a povinne musím nechať psychopata pozerať mi cez rameno.

To mate z toho ze hledate pochybne prace pres agentury co nikdo nechce delat aneb kdo chce kam pomozme mu tam  ;D ikdyz jsou mozna hezky placene. Stoji vam to zato bejt z toho takto nastvany? Ja vubec nic takove v praci pozoruju. Osobne vidim management parkrat do roka a to je vetsinou spojeny s nejakou akci.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #68 kdy: 29. 07. 2021, 22:21:50 »
Já mám tedy opačný problém. Když jsem nastupoval, firma měla kvůli COVIDu 100% HO, ale slibovali, že v létě až se situace uklidní, tak se zase vrátíme do kanceláří. No a prd. Doma mám pracovnu, o to tu nejde, to je v pohodě. Ale lidi, se kterými pracuji prakticky neznám, člověk nemá s kým pokecat o novinkách a tak. Výkonnost je taky nic moc, domluvit nebo vyřešit něco vzdáleně trvá násobně dlouho, videocall se dá jako nouzovka,  ale napřímo je prostě napřímo. A to nemluvím o zdrženích, kdy člověka uháním půl dne, protože tu je zrovna na nákupu, tu jde ven s dětma, tu vaří nebo co...

Práci mám cca 20 minut na kole a jezdím stejně, tedy doprava do práce by mi vlastně žádný čas navíc nezabrala.

To zalezi od cloveka. Mam kolegov ktori akonahle to bolo mozne isli naspat do kanclu, lebo presne, spominali ze doma toho moc neurobia lebo su rozptylovani + dalsia kategoria, maju doma male deti, takze taki su radi ze mozu do kanclu.

A mam zas kolegov (kam patrim aj ja), ktori sme si zvykli na homeoffice. Vykonnost rovnaka, tak naco kazdy den cestovat do prace? Pripadne byvat v prenajme aby som nemusel denne cestovat hodinu a pol do roboty a ten isty cas naspat domov.

Sak pri telefonate ide zdielat plochu, takze tu problem nevidim. Jedine co my ako tak chyba je zast si s kolegami na kavu a pokecat o vselicom. To teraz nemam. Ako, ked na niecom robim s niekym a telefonujeme pritom, tak aj pokecame, ale je to vzdy iba 1v1, nie je to skupinove ako ked sa stretnete na kave 5+.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #69 kdy: 30. 07. 2021, 00:02:35 »
ja jsem vzivote pres nejakou agenturu nic nehledal. ja jen zvedam prichozi hovory, a to to jeste musi byt zahranicni cislo.



ono je spis lepsi rict, kde se temhle managerum da vyhnout, bude to kratsi seznam.

Tenhle rok to fakt najednou bylo hrozne videt, ta krecovita snaha o "soft return" and hard return to office". A potom vzdycky cancel, kdyz se "pohled" vlady nebo situace v USA zmenila.

Komedie jako u pracovniho stolu se rouska nemusi, v kuchynce o 5 m dal jo.

Po 3. kole uz fakt nikdo nemuze brat ceskou vladu ani tyhle firmicky vazne.

A kazdy dva tydny mail " warning danger will Robinson!!", nasel se nejaky nakazeny, ale nebojte, "zitra se cely den desinfikuji nebezpecne prostory jako kuchynka"


... manager, kteryho developer vzivote osobne nevidel a online s nim mluvil 3x, a ten manager najednou osobne pres Teams donese prikaz ohledne  Hard returnu. Ten developer vubec nikoho z prahy v tymu nema, reporting manager je taky z USA.
A manazer: " odpoledne muzes odejit driv a potom se vecer vratit k tvym nekolika meetingum v pacific time zone".

Sorry, ale je dementni, nebo jen opity moci rozhodovat o ostatnich?

Vsichni tihle manageri pravdepodobne pracuji nejvic za posledni leta diky sve krecovite snaze dostat ty lidi nazpet, aby jim mohli koukat na zatylek. Jedinej smysl jejich zivota. Naprosto neuveritelny.


tohle by byla komedie, kdyby to nebylo smutny a netykalo se to osobniho zivota.
Je to tak, presne ako píšeš, ja neviem čo mám robiť. Tí ľudia sú psychopati, výsledky ich nezaujímajú, ide im len o ego trpi. Aspoň ma povzbuďte a povedzte, či sa vám podarilo nájsť normálnu firmu na full remote alebo je to celé zle. Btw to píšeš o svojej firme? Zostal si tam, či si sa im na to vykašľal? Ľudia by si nemali nechať takto skákať po hlave, práce je dosť. Ja to riešiem tak, že som si vybavil živnosť a dúfam, že ešte niekoho zaujíma odvedená práca a nie či sedím na zadku v kancli 8 hodín a povinne musím nechať psychopata pozerať mi cez rameno.

To mate z toho ze hledate pochybne prace pres agentury co nikdo nechce delat aneb kdo chce kam pomozme mu tam  ;D ikdyz jsou mozna hezky placene. Stoji vam to zato bejt z toho takto nastvany? Ja vubec nic takove v praci pozoruju. Osobne vidim management parkrat do roka a to je vetsinou spojeny s nejakou akci.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #70 kdy: 30. 07. 2021, 00:12:48 »
No,koneckoncu  tohle tema je o tom nebyt do neceho nucen.

Dulezity je, aby takovyhle happy lidi do toho jejich stylu nenutili i ostatni. Nebudu dojizdet denne 140 minut jenom kvuli tomu, ze to nekdo ma kousek a fakt si rad pokeca v openspace.

Protoze bych to fakt lip nenapsal, radeji citat:
https://apple.slashdot.org/comments.pl?sid=19428955&cid=61633717



Já mám tedy opačný problém. Když jsem nastupoval, firma měla kvůli COVIDu 100% HO, ale slibovali, že v létě až se situace uklidní, tak se zase vrátíme do kanceláří. No a prd. Doma mám pracovnu, o to tu nejde, to je v pohodě. Ale lidi, se kterými pracuji prakticky neznám, člověk nemá s kým pokecat o novinkách a tak. Výkonnost je taky nic moc, domluvit nebo vyřešit něco vzdáleně trvá násobně dlouho, videocall se dá jako nouzovka,  ale napřímo je prostě napřímo. A to nemluvím o zdrženích, kdy člověka uháním půl dne, protože tu je zrovna na nákupu, tu jde ven s dětma, tu vaří nebo co...

Práci mám cca 20 minut na kole a jezdím stejně, tedy doprava do práce by mi vlastně žádný čas navíc nezabrala.