Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #15 kdy: 26. 06. 2021, 14:37:34 »
Co mi dohromady dluzi nekolik ceskych "spolecnost s omezenou
pravdepodobnosti zaplaceni", mi doted mnohalety prumer mesicniho prijmu snizuji o 11 000.

To je druhy fakt, ze fakturace jsou nejen 2-3x mensi proti evropskemu prumeru, ale jeste se ktem penezum nemusite probojovat.
Pokud nezvladl prvni zamestnani, tak asi neni jeste pripraveny na praci na ICO v Ceske republice.

33k je trochu vic nez dostane pani u pokladny nebo ma vedouci obchodu. Skladnik operator 28-35k .

Tak nizky nebyl muj nastupak juniora v praze pred 20ti lety.  Na druhou stranu pokud nemas moc prace je to realny benefit.  Muzes se treba vzdelavat nebo rozjet projekt s prijmem bokem.

Ja jenom aby jsi mel prehled. Jinymi slovy s tebou pekne v......i abych to prelozil. Ale nejak se zacit musi. Ja to chapu. Clovek nema prehled a jinak nez prochazenin trhu ho neziska. Prvni prace obvykle nebyva nic moc.

Ja byl treba v Praze vdecny za to ze mi narozdil od KV nebo Usti vubec byli ochotni platit firmy v radnem terminu.


Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #16 kdy: 26. 06. 2021, 16:24:25 »
33k je trochu vic nez dostane pani u pokladny nebo ma vedouci obchodu. Skladnik operator 28-35k.

Jsem jediný, kdo to pochopil tak, že OP má roční ohodnocení 33k€ (tj. cca 70kKč měsíčně)? Terno to sice není, normální firmy dají tak dvojnásobek, ale na to, že je bez školy, (předpokládám) na Slovensku a první práce, mi to přijde celkem OK?

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #17 kdy: 26. 06. 2021, 16:53:49 »
Jsem jediný, kdo to pochopil tak, že OP má roční ohodnocení 33k€ (tj. cca 70kKč měsíčně)? Terno to sice není, normální firmy dají tak dvojnásobek, ale na to, že je bez školy, (předpokládám) na Slovensku a první práce, mi to přijde celkem OK?

Moja chyba, myslel som 33000 kč/mesiac.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #18 kdy: 26. 06. 2021, 20:11:40 »
Jsem jediný, kdo to pochopil tak, že OP má roční ohodnocení 33k€ (tj. cca 70kKč měsíčně)? Terno to sice není, normální firmy dají tak dvojnásobek, ale na to, že je bez školy, (předpokládám) na Slovensku a první práce, mi to přijde celkem OK?

Moja chyba, myslel som 33000 kč/mesiac.
Môžeš prosím nejak konkrétne popísať čo vieš, aké máš skúsenosti, či máš školu (akú) a pod.? Tieto peniaze mi prídu málo aj na človeka ktorý povedzme vie Javascript podľa nejakej knížky, ale nemá znalosti ani jedného frameworku, ale vie už si nastaviť napríklad GIT a pracovať s ním a aj laicky spravovať svoj systém (bonus ak je to Linux/Unix). Už takýto človek keďže má určitý potencial a to čo vie (aj keď je toho strašne málo a bude sa musieť vééééľa ešte učiť) ho stálo nejaké úsilie si zaslúži aspoň 45k v hrubom. Nemôžeš predsa pracovať za mzdu ktorú má predavačka v Lídli po započitaní bonusov, to sa porovnávaš s prácou na ktorú ti stačí základná škola a schopnost prísť do práce a markovať tovar?

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #19 kdy: 26. 06. 2021, 21:43:42 »
Môžeš prosím nejak konkrétne popísať čo vieš, aké máš skúsenosti, či máš školu (akú) a pod.? Tieto peniaze mi prídu málo aj na človeka ktorý povedzme vie Javascript podľa nejakej knížky, ale nemá znalosti ani jedného frameworku, ale vie už si nastaviť napríklad GIT a pracovať s ním a aj laicky spravovať svoj systém (bonus ak je to Linux/Unix). Už takýto človek keďže má určitý potencial a to čo vie (aj keď je toho strašne málo a bude sa musieť vééééľa ešte učiť) ho stálo nejaké úsilie si zaslúži aspoň 45k v hrubom. Nemôžeš predsa pracovať za mzdu ktorú má predavačka v Lídli po započitaní bonusov, to sa porovnávaš s prácou na ktorú ti stačí základná škola a schopnost prísť do práce a markovať tovar?

Nemám VŠ ale mám za sebou beginner kurzy z Udemy - Spring, JPA/Hibernate, Web development, + som prečítal Spring Microservices in Action - tu som si skúsil rozbehať microservices, Grokking Algorithms - základy algoritmizácie, Design Patterns, neskôr som si uvedomil že sa potrebujem naučiť novú Javu, tak som prečítal/študoval Modern Java in Action, tesne pred nástupom som sa učil z Effective Java + som si nakódil v Springu vlastný projekt s frontendom - (zbúchal som to v Reacte, nie však na profi úrovni). Ten projekt bol v skratke employee management systém kde sa dala kontrolovať dochádzka zamestnanca, navrhovať mu zmeny, počítať odpracované hodiny, napísať nadriadenému a pod. + nakódená nejaká jednoduchá security okolo toho (prihlasovanie/generovanie tokenov/autorizácia atd.). S GITom som v pohode, základnú prácu zvládam. Prioritou pre mňa bolo získať skúsenosť na nejakom reálnom projekte, takže som veľmi na peniaze nepozeral, čo sa teraz zmenilo. Pracujem na Slovensku. Ak by mi poradil niekto skúsenejší aká je cca moja reálna hodnota, bol by som rád.
   
« Poslední změna: 26. 06. 2021, 21:45:39 od chlebashorcicou »


luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #20 kdy: 27. 06. 2021, 00:10:50 »
Co sa tyka realnej hodnoty, to je vysoko relativne. Za mna by som ta kludne porovnal s kolegom, co som mal pred cca 4 rokmi. Vystudoval vysoku, ale mimo odbor (cinsky jazyk). Mal algoritmicke myslenie a asi rocnu az dvojrocnu prax ako operator/administrator v korporate. Ovladal linux a vpodstate skriptovanie v zsh/bash, python-e a na moj vkus bol dost dobry v jave a springu. U nas mal nastupny plat 2600€ v hrubom. Za mna bol skilovanejsi ako polka ludi, co dokoncila vysoku skolu s IT zameranim. Predtym, nez zacal robit/rozhodovat, sa zamyslel. Imho uz len toto bolo extra cenne. Mal za mna dost velky rozhlad, ktory netusim, kde ziskal.

Co sa snazim povedat, ono cena na trhu prace zalezi jednak od skilu a jednak o tom, ako clovek vie pristupovat k problemom a riesit ich (pozriet man-pagu, polhodka, napisat riadok kodu, 5 minut. Problem vyrieseny, napr.).

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #21 kdy: 27. 06. 2021, 01:06:31 »
u me kazda zmena vedla k lepsi financni pozici, takze bych kazdemu zmenu doporucil.
ovsem nevede to automaticky k lepsi pozici co se tyka zajimavosti prace.
po zkusenostech si myslim, ze zajimavejsi prace ceka za bukem, az clovek prekona zacatecnicke problemy
a ovladne rutinu.

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #22 kdy: 27. 06. 2021, 08:03:09 »
Neni to ale automaticke. Ja jednou menil praci a dali mne o 20 tisic min nez v minule praci.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #23 kdy: 27. 06. 2021, 08:44:26 »
Neni to ale automaticke. Ja jednou menil praci a dali mne o 20 tisic min nez v minule praci.

to by ale muselo byt vyvazeno jinymi velkymi vyhodami, napriklad velmi zajimava prace, odstehovani se do levnejsiho kraje z prahy kde je vetsi pohodicka apod.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #24 kdy: 27. 06. 2021, 09:33:06 »
Hele já vždy práci hodnotím několika hledisky

- pohoda (remote, atd.)
- navyšování vlastního kapitálu (vzdělávání, zajímavé technologie)
- samotný plat

Kdybych byl v tvé pozici, tak protože je splněna jedna podmínka ze tří (pohoda), tak bych usiloval i o další podmínku, tj. buďto mi umožní se lépe vzdělávat (pokud ti to teď neumožňují) nebo značně přidají.

Lidský kapitál, to je stejné jako s nájmem vs hypotékou. Ty jsi v nájmu, neroste tvůj kapitál, a to není ideální.

Vyhradil bych si 2 hodiny denně na vzdělávání v pracovní době a zabýval se Javou, a po roce si našel něco lepšího nebo se posunul v rámci firmy. Pokud by to nebylo možné a prachy by nebyly nadstandardní, změnil bych to hned.

anonacct

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #25 kdy: 27. 06. 2021, 09:57:32 »
Jedno vím jistě - ta VŠ bude chybět.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #26 kdy: 27. 06. 2021, 11:23:53 »
Jedno vím jistě - ta VŠ bude chybět.
O'rly? A zvlast u pozice typu koder. Ale klidne mu navrhni i PhD.

Neni to tak davno kdy pro skladani PC bylo treba prumyslovku, idealne VS.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #27 kdy: 27. 06. 2021, 20:01:54 »
A to byla porad ta sama firma? protoze potom to bylo tim sefem, jinak naprosta vyjimka.
Jo, firma stále stejná, ale šéf jiný i práce jiná, vývojařinu jako hlavní náplň práce dělám až posledních cca 5-6 let.
Jsme spíš menší IT firma, 4 pobočky, dohromady necelých 80 lidí, tak 2/3 vývojářů jsou ve firmě víc jak 10 let, několik současných kolegů znám už od momentu nástupu v roce 98.
Neděláme jen čistě vývoj, spíš se to dá nazvat systémová integrace - návrhy řešení, kde je vlastní vývoj je jen částí byznysu - hodí se mít širší znalosti - nemám problém v případě potřeby vzít do ruky pájku a udělat nějakou IoT krabičku včetně FW, něco vymodelovat v CADu, udělat HW návrh konfigurace serveru, nebo nainstalovat a zkonfigurovat AD nebo některý MS serverový produkt.
Jako firma máme 2 hlavní směry práce - pár velkých dlouhodobých projektů, na kterých fulltime dělá 15-20 lidí a vedle toho spousta drobnějších projektů a servisních smluv pro velké stálé zákazníky, kteří jsou s námi spokojení.
Na mě padá část z druhé skupiny - spíš individuální než týmová práce.

Přiznám se, i když jsou věci co mě trochu prudí (jako všude),že zatím nemám důvod odcházet za lepším - klidně si dovedu přestavit, že tam dalších 14 let (do důchodu) vydržím, třeba i déle.  ;D

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #28 kdy: 28. 06. 2021, 10:52:24 »
Sorry za off-topic, ale zaujimalo by ma, ci niekomu z vas nariadili po COVID-19 lockdownoch navrat spatky do prace povinne a komplet zakazali HO. A ak ano, neuvazujete o hromadnej vypovedi?

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #29 kdy: 28. 06. 2021, 13:13:29 »
Sorry za off-topic, ale zaujimalo by ma, ci niekomu z vas nariadili po COVID-19 lockdownoch navrat spatky do prace povinne a komplet zakazali HO. A ak ano, neuvazujete o hromadnej vypovedi?

Nenariadili, ale museli sme vyplnit dotaznik akou formou chceme dalej pracovat:
5/5 dni v tyzdni kancli,
1-2 dni home office tyzdenne, 3-4 dni v kancli
3-4 dni home office tyzdenne, 1-2 dni v kancli
5/5 dni homeoffice.

Posledna menovana ma nevyhodu ze ked chces nasleddne prist do kanclu, musis vypisovat cestak (hell yeah, idem v ramci toho isteho kraja 50km z domu do kanclu a musim pri tom vypisat zopar A4-riek o tom kam idem a na co).
Posledne dve menovame maju nevyhodu v "poolovom" pracovnom mieste. Tj nemas v kancli svoj stol kde ti nikto iny nesedi, ale rano prides a najdes si miesto pri niektorom z poolovych miest.

Hadam to takto aj zostane, lebo chcem full homeoffice. Ak by nas zrazu tlacili naspat, hold zostava mi jedine, najst si robotu niekde kde mi umoznia full homeoffice.