Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?

Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« kdy: 25. 06. 2021, 16:33:04 »
Ahoj, pred pár mesiacmi som nastúpil do prvej práce, avšak pomaly zisťujem že to nie je úplne to čo som chcel. Som v korporáte kde robím bugfixing na veľkom projekte ktorý je technologicky starý (a kde sa využíva vlastný jazyk + Java, SQL), a kde sa k reálnemu programovaniu veľmi nedostanem. Ovládam Javu/Spring v ktorom mám aj nejaké vlastné jednoduché projekty s frontendom, plus sa vždy rád naučím niečo nové, avšak pomaly sa to nadšenie vytráca. Výhodou je naopak full remote, a nie až tak veľa práce. Ako nevýhodu vnímam to, že svoje skills v programovaní reálne nikam neposúvam a moja hodnota nerastie. Ak by ste mi mali z vlastnej skúsenosti poradiť, bolo by lepšie vydržať pár mesiacov aby som si to mohol dať do životopisu ako plnohodnotnú skúsenosť, alebo mám hľadať niečo iné ? Som bez VŠ, s angličtinou som ok, plat 33k.   


Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #1 kdy: 25. 06. 2021, 17:30:20 »
Moje zkusenost mi rika, vzadnym pripade neodchazet, dokud nemas alternativu jistou. (jistou neznamena "recruiter mi rekl ze..")

Prace se  hleda pred odchodem, ne  az po.

Jinak se mi to moc nechce komentovat, nedokazu si predstavit takovou praci, je to divny. Asi jsem uz dlouho jinde..

anonacct

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #2 kdy: 25. 06. 2021, 17:43:06 »
Platově si na dně, takže nemáš co ztratit

tralala5

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #3 kdy: 25. 06. 2021, 18:10:09 »
kamo ... 33k?

co tam este robis? zamakaj a pridaj k tomu jednu nulu, true story

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #4 kdy: 25. 06. 2021, 18:34:12 »
Od toho jsi byl na pohovoru, aby se dohodlo co budes delat a jestli do toho pujdes. Nebo jsi to proste vzal a vubec si neuvazoval? Ted je to problem pro tebe i pro zamestavatele. No nic, zbal kufry a ven, ale priste si to laskave vice rozmysli a osefuj. Mimochodem, necekej, ze v dalsim zamestani to bude o moc jine..


Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #5 kdy: 25. 06. 2021, 18:41:53 »
Od toho jsi byl na pohovoru, aby se dohodlo co budes delat a jestli do toho pujdes. Nebo jsi to proste vzal a vubec si neuvazoval? Ted je to problem pro tebe i pro zamestavatele. No nic, zbal kufry a ven, ale priste si to laskave vice rozmysli a osefuj. Mimochodem, necekej, ze v dalsim zamestani to bude o moc jine..

Je to moja prvá práca takže som nevedel na čo si dať pozor + veľa vecí vysvetlili inak ako je v skutočnosti.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #6 kdy: 25. 06. 2021, 18:49:53 »
Já bych ho vůbec tak neodsuzoval, je to o zkušenostech které kromě doby zaměstnání částečně člověk sbírá i s věkem. U své první práce jsem sice formálně věděl, do čeho jdu a vypadalo to slibně do budoucna, ale co to konkrétně v praxi znamená se ukázalo až když jsem si to začal osahávat. A až po nějaké době jsem zjisil, že to není zrovna to pravé ořechové a tak jsem si našel jinou práci co mi víc sedla jak náplní tak finančně.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #7 kdy: 25. 06. 2021, 21:26:14 »
Já bych se nejdřív neformálně pobavil se šéfem. Jak to vypadá, jak sem si to představoval, jakou mám perspektivu, možnost změny, nezmiňoval bych odchod.
Pořád je možnost být nejlepší v tom co dělám, přesvědčit výsledky vedoucího že mám na víc, dostat se tak k lepší práci, ke větším penězům.
Až pokud to nezabere najít si místo jinde a pak jít jinam.
Můj názor.
Gréta je nejlepší.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #8 kdy: 25. 06. 2021, 21:37:43 »
Od toho jsi byl na pohovoru, aby se dohodlo co budes delat a jestli do toho pujdes. Nebo jsi to proste vzal a vubec si neuvazoval? Ted je to problem pro tebe i pro zamestavatele. No nic, zbal kufry a ven, ale priste si to laskave vice rozmysli a osefuj. Mimochodem, necekej, ze v dalsim zamestani to bude o moc jine..

Je to moja prvá práca takže som nevedel na čo si dať pozor + veľa vecí vysvetlili inak ako je v skutočnosti.

Od toho je zkusebni doba. Tri mesice jsou dost casu. Muzes odejit z jakehokoli duvodu.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #9 kdy: 25. 06. 2021, 21:49:18 »
Ahoj, šéfa nepřesvědčíš, ztráta času. Pokud máš “závazky”, tak si napřed něco najdi a než to bude sichr, tak o tom v práci mlč. Loajalitu  a upřímnost nikdo z vedení neocení, kór v korpotrátu.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #10 kdy: 25. 06. 2021, 21:52:40 »
OH, no jestli si jeste ve zkusebni dobe, tak posledni den den vypoved. Nepocitej s tim, ze ti potom pruzne dovoli odejt pred koncem vypovedni lhuty. Takhle ja se domluvil s americkym managerem na urychlenym odchode a Amik potom byl sam prekvapeny, kdyz na mne skocilo cesky HR a zkouselo mi to nechat vyzrat (tj. nepustit mne uz z principu).


Od toho jsi byl na pohovoru, aby se dohodlo co budes delat a jestli do toho pujdes. Nebo jsi to proste vzal a vubec si neuvazoval? Ted je to problem pro tebe i pro zamestavatele. No nic, zbal kufry a ven, ale priste si to laskave vice rozmysli a osefuj. Mimochodem, necekej, ze v dalsim zamestani to bude o moc jine..

Je to moja prvá práca takže som nevedel na čo si dať pozor + veľa vecí vysvetlili inak ako je v skutočnosti.

Od toho je zkusebni doba. Tri mesice jsou dost casu. Muzes odejit z jakehokoli duvodu.

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #11 kdy: 26. 06. 2021, 00:18:35 »
Ako pise FKoudelka, pytat sa sefa ze ci je moznost byt presunuty inam je strata casu, dostanes nic neurcujuce/nepodstatne kecy ako sa to casom zmeni/ ako sa na to pozriete znovu o par mesiacov (nech tomu das cas ci sa ti to zapaci) a milion dalsich lacnych kecov (mam s tym osobnu skusenost).

V robote to funguje tak, ze firma (resp projekt) s tebou rata na urcitej pozicii. Proste pre manazment to je nieco na styl, tuto mame X roboty, na ktoru potrebujeme cloveka C. Toho tam mame (teba), cize tej X roboty je urobenej tym clovekom C za Y casu. Hotovo. Ked to funguje (tj robota je urobena), firma (projekt) nic menit nebude, pretoze by to pre nu znamenalo ze musia najst niekoho ineho namiesto teba, co sa im nechce, pretoze znovu ho zaucat na dany projekt, a 300 dalsich veci s tym spojenymi.

Ak ta robota fakt nebavi, nevidis tam ziadny progres, slubovali nieco ine ako to nakoniec je, tak si najdi robotu inde. Nic ine nepomoze (v 99% pripadov). Moze to byt kludne aj na inom oddeleni/projekte vo firme, hlavne je ze sa o to budes ty osobne zaujmat, nie cez svojho sefa, pretoze jeho ulohou je mat na projekte pozadovany pocet ludi s pozadovanymi zrucnostami aby udrzal projekt v chode. Cize urcite nie je v jeho zaujme hladat ti robotu na inom odeleni.

Moja osobna skusenost, pracoval som na velkom projekte (100+ vyvojarov v asi 12tich timoch), pracoval som v time kde sme robili proste spinavu robotu. Chcel som byt presunuty do ineho timu, ja debil som si zopar krat vypocul vety: teraz na to nie je spravny cas, pozrieme sa na to o par mesiacov, a dalsie vety: ono sa to onedlho zmeni, pride restrukturalizacia prace medzi timami. Hovno. Nic take nebolo.

Tak som sa nakoniec nasr.al a zacal som hladat robotu inde (v inych firmach, ale aj na inych oddeleniach vo firme). Ked to zistil moj sef, do 24hod som mal 3 ponuky kam mozem byt presunuty aby som neodisiel do inej firmy. Pouc sa z mojej chyby, ked ta to nebavi, ked si zaseknuty a nikdy sa nikam neposunies, je treba sa odhodlat najst si robotu v inej firme. Nikto iny okrem teba ti ju nezariadi (pretoze ako som uz spominal, pre niektorych ludi je to dokonca kontraproduktivne vzhladom na ich poziciu).

V dnesnej dobe by uz nemal byt taky problem najst si full home office robotu ako pred koronou. Hlavne si najdi robotu predtym ako das vypoved. Ak firma niekoho zhana, ona rata s tym ze aj ked ho najde dnes, realne pre nu bude robit az o dva mesiace (proste vypovedna lehota). Takze nerob ziadne zbrklosti typu (ak si stale v skusobnej dobe) ze povies sefovi zajtra uz nepridem a este nemas nic ine inde (niektorych horkokrvnych ludi tu proste treba brat s urcitou rezervou)

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #12 kdy: 26. 06. 2021, 00:43:41 »
Ahoj, šéfa nepřesvědčíš, ztráta času. Pokud máš “závazky”, tak si napřed něco najdi a než to bude sichr, tak o tom v práci mlč. Loajalitu  a upřímnost nikdo z vedení neocení, kór v korpotrátu.
Asi jak kde.
Já jsem takhle poprvé z vlastní iniciativy za šéfem přišel, že mi jinde nabídli více (bylo to tak) a 20% bylo hned - jelikož bych stejně odcházel nerad, bylo to pro mě zcela dostačující.
Podruhé asi před 3 lety, jsem se zmínil, že už jsem nějak dlouho nedostal přidáno a co tedy s tím - nabídnuto navýšení o 40%, víc než jsem čekal.
Ale tohle nejde udělat kdykoliv, musí být vhodná konstelace - firma v zisku, pro mě dostatek práce, šéf má mít pocit, že jsem opravdu užitečný a že o mě nechce přijít.

Jinak pro zasmání jsem v roce 98 nastupoval za 12 tisíc hrubého  ;D (po zkušebce 15, do roka 18...)

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #13 kdy: 26. 06. 2021, 12:19:17 »
A to byla porad ta sama firma? protoze potom to bylo tim sefem, jinak naprosta vyjimka.

HR to maji takhle nastaveny, chces vyrazne vic za stejnou praci? Musis za tu cilovou castku nastoupit do jine prace. Jinak by to byl precedence a chteli by to vsichni.To je jedno, ze ten clovek je schopnej, navyseni platu vice lidem by pravdepodobne celkove anulovalo financni prinos toho cloveka.

 A dalsi, co jsem ja a moje okoli zazilo (statisticky vyznamne), samozrejme HR tam neni pro zamestnance. Ale oni jsou i motivovani ti snizit odmeny a bonusy i za cenu vicemene "mylneho informovani".

A v korporaci, co chce nejaky maly sef, nehraje proti moci HR zadnou roli.
predesim to plati o Evrope, cim vice kilometru nebo oceanu od ceskyho HR, tim to funguje trochu lip.

Ja bych mu neblbl hlavu, ze muze dostat o 20% vic. Pri tehle startovaci castce muze dostat jinde o 250% vic, pokud s nim neni neco spatne.

Ahoj, šéfa nepřesvědčíš, ztráta času. Pokud máš “závazky”, tak si napřed něco najdi a než to bude sichr, tak o tom v práci mlč. Loajalitu  a upřímnost nikdo z vedení neocení, kór v korpotrátu.
Asi jak kde.
Já jsem takhle poprvé z vlastní iniciativy za šéfem přišel, že mi jinde nabídli více (bylo to tak) a 20% bylo hned - jelikož bych stejně odcházel nerad, bylo to pro mě zcela dostačující.
Podruhé asi před 3 lety, jsem se zmínil, že už jsem nějak dlouho nedostal přidáno a co tedy s tím - nabídnuto navýšení o 40%, víc než jsem čekal.
Ale tohle nejde udělat kdykoliv, musí být vhodná konstelace - firma v zisku, pro mě dostatek práce, šéf má mít pocit, že jsem opravdu užitečný a že o mě nechce přijít.

Jinak pro zasmání jsem v roce 98 nastupoval za 12 tisíc hrubého  ;D (po zkušebce 15, do roka 18...)

Re:Neuspokojivá práca - zostať alebo odísť ?
« Odpověď #14 kdy: 26. 06. 2021, 13:04:11 »
33k je trochu vic nez dostane pani u pokladny nebo ma vedouci obchodu. Skladnik operator 28-35k .

Tak nizky nebyl muj nastupak juniora v praze pred 20ti lety.  Na druhou stranu pokud nemas moc prace je to realny benefit.  Muzes se treba vzdelavat nebo rozjet projekt s prijmem bokem.

Ja jenom aby jsi mel prehled. Jinymi slovy s tebou pekne v......i abych to prelozil. Ale nejak se zacit musi. Ja to chapu. Clovek nema prehled a jinak nez prochazenin trhu ho neziska. Prvni prace obvykle nebyva nic moc.

Ja byl treba v Praze vdecny za to ze mi narozdil od KV nebo Usti vubec byli ochotni platit firmy v radnem terminu.