Je to totální nesmysl, ne že by to snad nešlo, ale ekonomicky to nedává smysl. Jestli chcete pracovat víc, tak těch 20 hodin týdně navíc věnujte vzdělávání v nějaké top technologii, změňte pak práci a značně navyšte vaše příjmy, třeba i na 10k/MD. Případně věnujte čas investování apod...
Čistě dřinou je asi nejhorší způsob, jak řešit svoje finanční potíže či touhu po penězích, je to krátkodobé, tj. jakmile vám dojde energie, tak o příjmy přijdete a huntuje to zdraví.
Pokud opravdu potřebujete peníze teď, tak si raději půjčte v bance na 4% úrok a investujte svojí energii do dlouhodobého navýšení vaší hodnoty na pracovním trhu, a pak to ze zvýšených příjmů v pohodě splatíte.
Nemám rád to krátkodobé myšlení.
A přitom ta jiná práce ho může někam posunout, může se tam naučit něco nového, co by se jinak sám učil komplikovaně, na co by si jinak těžko sáhnul.
V první řadě. Jsou lidi, co jedou měsíčně 160 hodin a říkají tomu jeden úvazek a pak jsou lidi, co dělají třeba 250 hodin měsíčně a říkají tomu také jeden úvazek.
Takže pokud by někdo dělal těch 160 hodin a k tomu si přibral dalších 80, tak to krátkodobě není absolutně problém (pokud se na to ten člověk cítí). Naopak - naučí se tak rozhodně více, než kdyby dělal těch 240 - 250 hodin v té jedné firmě.
Je ale potřeba si hlídat, že zaměstnavatelé, kteří po vás nechtějí více než těch 160 hodin měsíčně (např. stát nebo banky) budou mít dost problém vám ten druhý úvazek povolit.
Jak se teďka hodně rozjel 100% homeoffice, tak jde mít i dva úvazky a dělat zhruba jeden, takže se člověk nepředře, ale přeci jen ten context switching je náročný a chce to určitou dávku drzosti.
Jinak pokud děláš na IČO jako freelancer (ne jako švarcsystém), tak to, že děláš hodně hodin měsíčně pro různé zaměstnavatele je pak běžné, takže ten context switching se dá zvládat. Já se přiznám, že s tím mám občas problém.
Když se potřebuješ naplno soustředit na projekt B a volají ti z projektu A, že tam urgentně potřebují zásah, tak je to pro mě vždy nepříjemný stres.