Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« kdy: 14. 06. 2021, 21:39:22 »
Otázka, ako človek čo som vyštudoval vysokú školu a som Ing. (obor Informatika) a človek ktorý je samoučený a komunitne učený a aktívne sa venuje JS 4 roky, full-stack, a o JS vie celkom dosť (aj mongoose, graphql, websocket, auth,... ako front-end framework Svelte), keby chcel pracovať na skrátenú pracovnú dobu (6h/d) a možno na diaľku, koľko si myslíte že bych si mal zapýtať ako svoj prvý plat v prvej práci? Je tých cca ~1300€ [~33 tisíc KČ] v hrubom rozumná požiadavka? Čo som počul tak je lepšie si vypýtať viac, lebo že viacerí zamestnávatelia budú tlačiť na nižší plat, takže prv požiadať viac a postupne povoliť a trocha znížiť €.


Pixe

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2021, 22:11:49 »
Není, řekni si víc. 33k u nás teď dostal junior admin. Bavíš se o částce, která je pod průměrnou mzdou v ČR. V podstatě to odpovídá nástupnímu platu učitelů.
« Poslední změna: 14. 06. 2021, 22:16:33 od Pixe »

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2021, 22:20:08 »
Neviem či si prehliadol ale bavím sa o platu na skrátenú pracovnú dobu (6h/d)...
to mi v prepočte na plnú dobu vychádza okolo 1700€ teda 43 tisíc KČ. Ale ak si neprehliadol, mám teda žiadať 1400€ na skrátenú pracovnú dobu?

Pixe

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2021, 22:38:48 »
Na prvním pohovoru si řekni těch 43 tisíc a na každém dalším přidej :) Se Svelte to můžeš zkusit třeba v Avastu

« Poslední změna: 14. 06. 2021, 22:41:17 od Pixe »

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #4 kdy: 14. 06. 2021, 22:53:11 »
tých 43 tisíc myslíš ako na plný úväzok, že? Takže tých 1300€ [~33 tisíc KČ] na skrátenom (6h/d) je ok? Ďakujem za odpoveď...

Ja som mal pocit že toto je tak cca koľko by som mal žiadať... možno ešte trochu pridať?


Pixe

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #5 kdy: 14. 06. 2021, 23:03:15 »
Těch myslím na ten zkrácený. Zkus si to říct na pohovoru a uvidíš - v nejhorším ti řeknou že ne a zkusíš jinde...

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #6 kdy: 14. 06. 2021, 23:10:36 »
Fuh, ok... ja som pozeral na https://platy.sk kde spodok je 1400€ [35k] ale ak si môžem 1700€ [43k] vypýtať na skrátenom, neviem či sa mi to nezdá priveľa,...  ale ako ok, peniazom sa nebránim..

anonacct

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2021, 10:16:30 »
Řekni si o 600 CZK/h - rádi ti to dají a pak mi poděkuj :) 40k / měsíc to je i na absolutního juniora co nic neumí málo.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2021, 11:14:32 »
ok, no ja som sa orientoval podla https://www.platy.cz/platy/informacni-technologie/programator-javascript kde je vraj spodok 36 tisíc... a ako úplne prvý plat si vypýtať ešte na skrátenom 600KČ za hodinu čo je 72 tisíc na skrátenom resp 96 tisíc na plnom mi príde nejak príliš veľa, v podstate skoro trojnásobok voči tomu čo tvrdí web platy.cz hmm,...

anonacct

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #9 kdy: 15. 06. 2021, 11:40:09 »
Já jen abys toho pak nelitoval - potkáš tam lidi co neumí ani tolik co ty a budou brát ten trojnásobek :)

Yetel

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #10 kdy: 15. 06. 2021, 11:52:40 »
Jdi na pohovor tam, kam bys stejně nechtěl jít a zkus si říct nějakou částku, která ti přijde nadhodnocená. Uvidíš jaká bude reakce. Podle toho se zařiď tam, kde bys chtěl pracovat.
A dej nám vědět jak jsi dopadl :)

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #11 kdy: 15. 06. 2021, 11:59:32 »
záleží veľmi od typu firmy, konkrétnej pozície a lokality..., "programátor JavaScript" môže znamenať človeka so stredoškolským vzdelaním, ktorý v 10000-ovom meste robí jQuery skripty pre weby lokálnych reštaurácií apod, v tom prípade bude plat nižší...

ak sa JS aktívne venuješ popri škole, si full stack a máš základné informatické vzdelanie (tj. informatika, nie IT systémy apod.), poznáš veci ako GraphQL, OAuth, Mongo, atď. tak nie si úplný junior a máš na to zamestnať sa v top firmách..., V Bratislave pred 2 rokmi bolo relatívne bežné že totálny junior čo popri škole nič nerobil dostal okolo 2000€ v hrubom..., 20€/h ak už s dačím preukázateľne vieš robiť by nemal byť žiadny problém...

inak ako študent VŠ by si mal mať výhodu známostí, tie je celkom dobré využiť, jednak na nájdenie použiteľného jobu, druhak na zistenie, koľko tvoji spolužiaci, príp. o rok starší dostávajú vo firmách podobných tej, kam sa hlásiš.

iwtu

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #12 kdy: 15. 06. 2021, 15:04:27 »
Ahoj.

Základná otázka.
Riešiš peniaze alebo prácu, možnosť účenia sa a rozvoja?

Axióm.
Peniaze prídu. Keď nie teraz, tak časom. A prídu veľmi slušné peniaze, ak sa sústrediš na prácu, kde vieš, že maš možnosť rozvoja a kde je niekto, od koho sa môžeš učiť a ten niekto bude mať na Teba aj čas.

Ak riešiš peniaze, neviem, ako dopadneš. Ja som vždy riešil rozvoj, učenie sa. Dnes to mám tak, že si vyberám hlavne za základe toho, či ma to baví a aký pozitívny dopad to na svet má. Peniaze a veľké peniaze mi dá veľmi veľa zaujimavých firiem. Tipol by som, že dnes zarábam výrazne viac, ako ľudia, ktorí riešili peniaze od začiatku. Odložený benefit. Rovnako ako vzdelanie. Nemusel si isť na VŠ, mohol si ísť rovno pracovať a mal by si viac penazí, ako tvoji kamaráti, ktorí išli na VŠ.

Pri COVIDE som zistil, ako fungujú vyhadzovy. Nevyhadzuje sa podľa toho, kto koľko zarába. Ja som bol najdrajší a aj tak si ma nechali, hoci 3/4 tímu vyhodili. Nechali si ma preto, lebo sa dívali na funkčnosť celku a v tom som bol presne kľúčová osoba. Vyhodili asistentky, juniorov a ľudí, s ktorými bolo veľmi tažké po ľudskej stránke vychádzať.

Teda moja rada, rieš samotnú prácu a nie to, či ti dajú 1300 alebo 1600 eur.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #13 kdy: 15. 06. 2021, 16:32:25 »
Ahoj.

Základná otázka.
Riešiš peniaze alebo prácu, možnosť účenia sa a rozvoja?

Axióm.
Peniaze prídu. Keď nie teraz, tak časom. A prídu veľmi slušné peniaze, ak sa sústrediš na prácu, kde vieš, že maš možnosť rozvoja a kde je niekto, od koho sa môžeš učiť a ten niekto bude mať na Teba aj čas.

Ak riešiš peniaze, neviem, ako dopadneš. Ja som vždy riešil rozvoj, učenie sa. Dnes to mám tak, že si vyberám hlavne za základe toho, či ma to baví a aký pozitívny dopad to na svet má. Peniaze a veľké peniaze mi dá veľmi veľa zaujimavých firiem. Tipol by som, že dnes zarábam výrazne viac, ako ľudia, ktorí riešili peniaze od začiatku. Odložený benefit. Rovnako ako vzdelanie. Nemusel si isť na VŠ, mohol si ísť rovno pracovať a mal by si viac penazí, ako tvoji kamaráti, ktorí išli na VŠ.

Pri COVIDE som zistil, ako fungujú vyhadzovy. Nevyhadzuje sa podľa toho, kto koľko zarába. Ja som bol najdrajší a aj tak si ma nechali, hoci 3/4 tímu vyhodili. Nechali si ma preto, lebo sa dívali na funkčnosť celku a v tom som bol presne kľúčová osoba. Vyhodili asistentky, juniorov a ľudí, s ktorými bolo veľmi tažké po ľudskej stránke vychádzať.

Teda moja rada, rieš samotnú prácu a nie to, či ti dajú 1300 alebo 1600 eur.

Ďakujem za takýto kec, ako tiež robím čo ma baví a pozerám sa primárne na iné veci nie na €, ale o tom toto vlákno nebolo,... Nikde som nepovedal že toto riešim ako primárne, a určite to nerobím len pre peniaze (to by som neprispieval ani do OpenSource projektov ani by som nebol na VŠ)

Re:Plat JuniorJS full-stack prog... prvá práca
« Odpověď #14 kdy: 15. 06. 2021, 18:07:39 »
...
To ktora firma prepustala v IT kvoli korone? Ja mam dojem, ze na tomto trhu sa nic nezmenilo a ludi je nedostatok ako pred koronou, ale ano, je to len moj dojem, netusim som ze niekto realne prepustal. Juniori isli inde a co bude firma kde robis robit, ked zistia, ze potrebuju ludi, ale nemaju koho nabrat? Ako pride mi to divne vyhadzat juniorov, asistentky, skram mastrov atd. pochopim. Btw, hladal som si pracu uprostred lockdownu a normalne som mal x-ponuk a hned niekolko klaplo, ze som si musel ja vyberat ku komu nakoniec pojdem pracovat.