Softwarové inženýrství na MUNI

Softwarové inženýrství na MUNI
« kdy: 10. 06. 2021, 22:49:20 »
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s navazujícím magistrem Softwarové inženýrství na MUNI?

Dělám Bc. na jiné škole, zaměření informační systémy (takže informatika, ekonomie, právo, matiku jsme tu moc neměli), a chtěl bych vědět, jestli je pro pilného studenta realizovatelné přejít na FI MUNI SWI, aniž by mě vyhodili kvůli nedostatku vědomostí z bakaláře.

Spoustu věcí, které se tam vyučují (oborově volitelné předměty) již ovládám, C# .NET, Javu, swift, sítě, atd.

Co by mi chybělo, bych ještě doplnil, spíš jestli to tam není třeba "brutálně náročné tak, že bych bez bakaláře na MUNI neměl šanci."

Díky!


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Softwarové inženýrství na MUNI
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2021, 00:11:11 »
spíš jestli to tam není třeba "brutálně náročné tak, že bych bez bakaláře na MUNI neměl šanci."
Toho bych se nebál, přednášející budou jistě v případě potřeby vstřícní a vhodně poradí. Bude-li nutné něco zásadního dohnat, doporučí vhodná skripta.

Re:Softwarové inženýrství na MUNI
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2021, 22:02:40 »
Napiš školu, kde jsi studoval. Alespoň ať máme nějakou možnost posoudit návaznost a náročnost, např. ze studijních plánů a sylabů. Co bakalářka? Profiluješ se v ní na softwarové inženýrství?

Re:Softwarové inženýrství na MUNI
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2021, 13:01:54 »
Jojo, tady je seznam vystudovaných předmětů:

Odborné psaní, Databáze, Objektově-relační databáze
Analýza dat, Podnikové informační systémy
Matematické základy informatiky, Informační a komunikační technologie
Kvantitativní management, Zpracování informací a znalostí
Programování v Javě, IT Governance
Softwarové inženýrství, Bezpečnost informačních systémů
Analýza a návrh informačních systémů, Bakalářský seminář
Management, Strategická analýza
Základy marketingu , Finanční teorie, Finance podniku
Matematika 1, Matematika 2, Statistika
Ekonomie, Účetnictví, Právo
Angličtina 1,2,3,4
Webové technologie, Webové aplikace
Klient/server aplikace v javě, základy testování SW aplikací

Jako bakalářku mám vyloženě vývoj aplikace (Kotlin). Škola, na kterou chodím, je lokálního rázu. Na oboru SWI MUNI se mi právě líbilo, že je prakticky zaměřený (jedná se o profesní program, ne akademický), a leccos bych se tam mohl naučit :)