Senior administrátor - hodinová sazba

Senior administrátor - hodinová sazba
« kdy: 08. 06. 2021, 07:33:49 »
Rád bych se zeptal zkušených OSVČ, kolik si říkáte hodinovku? Celý život jsem Hpp a teď řeším přechod na OSVČ.

Praxe 9let v outsourcingu, servery, aktivní prvky, stanice , Office 365, zálohování atd.

Díky moc :)


Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2021, 08:54:10 »
Kolem sebe vidím běžně hodinovku u linuxových adminů v rozmezí 800 až 2000 Kč.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2021, 09:36:38 »
500+

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2021, 10:20:53 »
pri jake utilizaci, 8 hodin denne?


Kolem sebe vidím běžně hodinovku u linuxových adminů v rozmezí 800 až 2000 Kč.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2021, 10:52:57 »
U MD 4000+ CZK, nárazová hodinová práce 1000+ CZK.


Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2021, 16:14:59 »
Jde o zkušenosti a rozsah a rozložení práce.

Dobrý administrátor má široké znalosti a jeho cena je daná zkušeností a tím, že neudělá jen to, co je po něm v prvním plánu požadováno, ale uvidí i rizika v budoucnosti. Takový si říká i 2000 Kč / hod.

Cena jde dolů, pokud zná jen jeden systém (třeba jen linux), nezná celé síťování (od L2 až po L7 prvky), neumí se orientovat v instrumentaci (scripty apod.), neumí dokumentovat a inventarizovat, neumí dodržovat industry standardy, neumí vyčíslit náklady (zřízení, provoz, zálohování, obnova HW, obnova SW). Pak cena klesá třeba i pod 500 Kč / hod.

Na některých pracech nerozeznáte rozdíl ve výsledku mezi adminem za 400 Kč a za 2000 Kč. Na některých je rozdíl takový, že může násobně převýšit rozdíl v ceně práce.

Cena klesá s garancí množství práce, s pravidelným a smysluplným rozložením práce, se zajištěnou zastupitelností ze strany zadavatele (jeden admin v týmu), ...

Faktorů je opravdu hodně a rozpětí velké na to, aby se dalo na otázku smysluplně odpovědět.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2021, 17:17:41 »
predpokladam, ze se tu nenajde "admin v cechach" ktery ma 20x8x2000=320000

Jde o zkušenosti a rozsah a rozložení práce.

Dobrý administrátor má široké znalosti a jeho cena je daná zkušeností a tím, že neudělá jen to, co je po něm v prvním plánu požadováno, ale uvidí i rizika v budoucnosti. Takový si říká i 2000 Kč / hod.

Cena jde dolů, pokud zná jen jeden systém (třeba jen linux), nezná celé síťování (od L2 až po L7 prvky), neumí se orientovat v instrumentaci (scripty apod.), neumí dokumentovat a inventarizovat, neumí dodržovat industry standardy, neumí vyčíslit náklady (zřízení, provoz, zálohování, obnova HW, obnova SW). Pak cena klesá třeba i pod 500 Kč / hod.

Na některých pracech nerozeznáte rozdíl ve výsledku mezi adminem za 400 Kč a za 2000 Kč. Na některých je rozdíl takový, že může násobně převýšit rozdíl v ceně práce.

Cena klesá s garancí množství práce, s pravidelným a smysluplným rozložením práce, se zajištěnou zastupitelností ze strany zadavatele (jeden admin v týmu), ...

Faktorů je opravdu hodně a rozpětí velké na to, aby se dalo na otázku smysluplně odpovědět.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2021, 17:20:22 »
predpokladam, ze se tu nenajde "admin v cechach" ktery ma 20x8x2000=320000

Ocituju sám sebe z Vaší citace :)

Cena klesá s garancí množství práce, s pravidelným a smysluplným rozložením práce, se zajištěnou zastupitelností ze strany zadavatele (jeden admin v týmu), ...

...asi bych tedy ještě dodal, že cena klesá s nižší schopností číst, či porozumět textu.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #8 kdy: 11. 06. 2021, 18:03:50 »
Zkusím to říci velmi jemně, jen nevím jestli se mi to podaří, ale v oboru jsem 10 let dělal, nikdo vás za dobrých podmínek na IČO nevezme, když je jednoduché najmout lidi na HPP.

Pokud vás někdo vezme, tak na švarc, a ne za moc dobrých podmínek, to je 4.500 Kč / MD, lidi si o vás stejně jako v IT Crowd budou stavět na vaše záda kafe, tak to prostě je.

Pokud opravdu chcete posunout svojí kariéru, naučte se programovat a lidi vám budou trhat ruce, zejména díky tomu, že adminů schopných dobře programovat je na trhu ohromný nedostatek. Programátoři nerozumí sítím, admini neumí programovat, ale v dnešní době automatizace je potřeba dost oboje.

Klasický admin, co někde kliká v AD nové heslo je dnes mrtvý obor, byl už před 10 lety. Nikdy nikdo to neocení, a věřte mi to, protože jsem si tím prošel, a už bych to zpátky nikdy nedělal. Dneska mi chodí běžně nabídky na 10k / MD, protože umím cloud, programovat a jsem borec a ne h*vno u silnice, kterým jsem býval, když jsem se živil administrací a nikdy si mě nikdo nevážil.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #9 kdy: 13. 06. 2021, 03:05:56 »
Jde o zkušenosti a rozsah a rozložení práce.

Dobrý administrátor má široké znalosti a jeho cena je daná zkušeností a tím, že neudělá jen to, co je po něm v prvním plánu požadováno...

To je pěkně napsaný názor.

Význam "IT bezpečnosti" v portfoliu znalostí adminů bych pro tyto a budoucí časy ještě víc podtrhnul.

Adminuji téměř 30 let, programování se věnuji ještě déle. Spoustu věcí kolem IT dělám zdarma, nebo za zlomek těch platů, o kterých zde píšete.

Ty finance vám přeji. Já své zkušenosti neumím správně "prodat", ale až na pár podpásovek osudu, žiji šťastný, naplněný život s prací, která mě baví a sdílením zkušeností s těmi, kteří mají zájem.

Ať se nám daří.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #10 kdy: 13. 06. 2021, 13:12:28 »
V první řadě hodně úspěchu v profesnimu posunu přeji. K dotazu bych řekl nelichotivě a za to se omlouvám. Nedovedu si představit ze bych zaměstnal na pozici senior admin kohokoliv kdo nezná svoji cenu. Jen vy, musíte vědět co nabizite a jakou mate cenu. Upřímně si nedovedu představit ze by vás například oslovil kdokoliv, po přečtení vašeho dotazu. Dle mého nejste ještě zralý. Určitě ale mate potenciál když o tom již uvažujete.

PanVP

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #11 kdy: 13. 06. 2021, 14:47:08 »
adminů schopných dobře programovat je na trhu ohromný nedostatek
Pod to bych se podepsal.

Jen tak mimochodem, pro zajímavost, v čem programujete, že dostáváte 10k MD?
To je totiž spíš sazba na Javu a vlastně i lepší.
Německo?

Ostatně, na něco podobného se mě ptal kamarád, zakládal jsem na to vlákno.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #12 kdy: 14. 06. 2021, 10:31:03 »
Nedovedu si představit ze bych zaměstnal na pozici senior admin kohokoliv kdo nezná svoji cenu.

A to já znám docela dost lidí, kteří si nedovedou říci o "svou cenu". Některým to ani moc nevadí. Nebo by se dalo říc, že "to je jejich cena". Přitom znalostně a zkušenostně strčí mnohé lépe placené do kapsy.

Zkušenost ze života. Krátce po VŠ spolužák začal pracovat pro většího zahraničního poskytovatele IT služeb. Pronajímali ho firmám za 2500$ na den a mě volával na výpomoc s konfigurací Cisco zařízení. Tou dobou jsem měl cca 1200Kč/den, což byly pěkné peníze. Na brigádách to bylo třeba jen 300Kč/den.

Zkrátka to, že si někdo neumí najít takové místo, kde mu mohou a chtějí královsky zaplatit, vůbec nemusí vypovídat o jeho IT odbornosti.
Vůbec tím však nerozporuji váš přístup, že chcete zaměstnávat jen ty, kteří podle vás svou cenu znají.

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #13 kdy: 14. 06. 2021, 10:55:59 »
Cena jde dolů, pokud zná jen jeden systém (třeba jen linux), nezná celé síťování (od L2 až po L7 prvky), neumí se orientovat v instrumentaci (scripty apod.), neumí dokumentovat a inventarizovat, neumí dodržovat industry standardy, neumí vyčíslit náklady (zřízení, provoz, zálohování, obnova HW, obnova SW). Pak cena klesá třeba i pod 500 Kč / hod.

Pochybuji, ze tohle obsahne jeden clovek. Pocitat TCO apod, znat vyssi sitarinu na urovni cistokrevneho sitare, atd...
A jeste vyzadovat bezpecnost...

Re:Senior administrátor - hodinová sazba
« Odpověď #14 kdy: 14. 06. 2021, 11:28:28 »
Znám chlápka, kterej postaví celej barák sám od základů po střechu včetně rozvodů, takže já tomu věřím  :D