Lacná symetrická jednoduchá myš

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Lacná symetrická jednoduchá myš
« kdy: 07. 06. 2021, 13:39:36 »
Zdravím,

Mohli by ste mi prosím poradiť nejakú lacnú symetrickú jednoduchú myš čo prežije viac než záruku... skorej som mal Microsoft Optical Mouse USB 1.1A (presné označenie modelu neviem) ktorá mi hodne vyhovovala a aj prežila dosť slušnú dobu, tú ale už nevyrábajú, následne som kúpil Microsoft Basic Optical Mouse (P58-00059), ale tá tesne po záruke začala hodne vynechávať, vypadáva laser, prestáva reagovať... A neviem akú myš kúpiť... samozrejme nechcem tie drobné bazmeky čo není možné ani normálne chytiť do ruky a len Vás z toho bolia prsty (moja dĺžka dlane ku koncu prstom je cca 17cm, takže by mi hodne vyhovovala myš s dĺžkou aspoň 12cm). Btw. potrebujem aby mala kvalitné kolečko (kolečkom klikám veľmi často) a nechcem žiadne tlačítka navyše.

Ďakujem za rady.
« Poslední změna: 07. 06. 2021, 14:00:25 od Petr Krčmář »



Re:Lacná symetrická jednoduchá myš čo prežije viac než záruku.
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2021, 13:59:47 »
Mám dobré zkušenosti s myšmi Logitech - původní MX518 vydržela roky (~10, přestala svítit dioda na kolečku), v práci mám Optical Gaming Mouse G400, někdy od roku 2010/11 a pořád drží. Doma si hraju s myší Razer Death Adder - mám ji taky někdy od roku 2012 plus mínus, ale používám ji intenzivně poslední 3 roky.
Akorát ani jedna není symetrická...
Gréta je nejlepší.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2021, 15:41:20 »
Určite potrebujem symetrickú, keďže na myš používam občas ľavú a občas pravú ruku.

aaa158

  • ***
  • 239
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #4 kdy: 07. 06. 2021, 16:38:01 »
Mam tuto a funguje zatial velmi dobre (3 roky+).
Jedno co mi vadilo bolo ze kolieskom sa da posuvat vlavo/vpravo ale nastastie sa to da vypnut v Linuxe aj Win.

https://www.amazon.com/Lenovo-ThinkPad-Precision-USB-Mouse/dp/B00CMB5O5Q


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #5 kdy: 07. 06. 2021, 18:19:52 »
Obecně mám dobrou zkušenost s Logitechem. A z obouručních mají docela slušnou nabídku:

https://www.czc.cz/mysi/produkty?q-c-1-f_2027128=suniverz%C3%A1ln%C3%AD&q-c-0-producer=sb5mbtae2tkfhrb1c8omttmlfcc

Doma aktuálně máme G203 (manželka) a G502 (ty jsou ale pravoruké), jednu 2,5 roku, druhou 3,5 roku. Zatím 100% spolehlivé, a to hraju často střílečky a RPG, takže tlačítka dostávají zabrat.

V práci používáme extra levné M90 a B100, půjčovací k notebookům a po výrobě k terminálům - přežívají roky i při špatném zacházení a špinavém prostředí.

Jen pozor, raději mrknout na recenze, některé modely občas mají problémovou sérii - odcházejí tlačítka. Logitech reklamace uznává a mění normálně za nové, ale proč si komplikovat život.

Pixe

Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #6 kdy: 07. 06. 2021, 18:57:35 »
Asi dává smysl koukat se na značky, které se běžně fasují ve firmách - Dell, Lenovo, HP,... Ty už z principu budou většinou symetrické a +- odolné (v rámci možností) => běžný korporát nebude nakupovat jiné myšky pro leváky a praváky (na řadových pozicích).

Na Logitech myších je fajn, že kolečko má většinou freespin

Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #7 kdy: 09. 06. 2021, 11:09:01 »
Pouzivam uz delsi dobu mysi od A4tech. Takze: 1, a nebal bych se ani tehle: 2.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #8 kdy: 09. 06. 2021, 11:49:29 »
Na Logitech myších je fajn, že kolečko má většinou freespin

Aká je presnosť u scrollovania s freespin? Dá sa skrolovať presne o určitú "vzdialenosť"? Dosť scrollujem cez prvky, kde potrebujem nascrollovať presne (dokonca scroll používam aj na prepínanie tabov v prehliadači či scrollovanie cez zoznam aplikácií, workspacov a pod.), kde sa obávam že by freespin nebol zrovna dobrý.

Pixe

Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #9 kdy: 09. 06. 2021, 19:54:09 »
Na zmiňované use-casy je asi lepší klasika - určitě se lze pohybovat přesně, po chvilce si ruka zvykne, ale ta odezva by někomu mohla chybět. Je to jen otázka preferencí, někdo má třeba rád klávesnice s nízkým zdvihem, někdo chce vysoký... Já kolečko používám pro rychlý přesun nahoru-dolů v dlouhých dokumentech, takové to projití mrknutím oka. A na to je to stavěné. Přepínání tabů, workspaců,... bývá většinou hezky sladěné na různé variace Ctrl+Tab, Alt+Tab, Win+Tab,... takže používám ty.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacná symetrická jednoduchá myš
« Odpověď #10 kdy: 12. 06. 2021, 11:30:04 »
Tak nakoniec som sa rozhodol pre Logitech B100 Optical USB Mouse čierna