Mizející SMS z Androidu

Mizející SMS z Androidu
« kdy: 04. 06. 2021, 10:04:43 »
Ahoj,
jsem zase potreboval navazat na nejakou starsi SMS a je zase fuc.

Jak to chapu, tak prestoze mam petabajt RAM a petabajt SSD v nejnovejsim mobilu, tak Google si mysli, ze proste 10-20 SMS je vic nez dost a osobuje si pravo na mazani uzivatelskych dat.
Pamatuju si, ze to delal vzdy ,takze to neni bug ale feature.

Nejake reseni? Automaticky backup neni reseni. Nejaka aplikace, co transparetne vytlaci Google z SMSkovani?
Lineage OS mi nikdy na nove generaci telefonu nebezel, tam se clovek musi vzdycky strefit do "stredne stare generace popularniho modelu"
« Poslední změna: 04. 06. 2021, 10:43:02 od Petr Krčmář »


none_

Re:Mizejici SMS
« Odpověď #1 kdy: 04. 06. 2021, 10:23:27 »
Vy musite mit vzdycky neco extra.

Vsechny sms na mem telefonu stale existujou jiz od prvniho zapnuti v cervnu 2019. Nemate je nahodou archivovane?

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mizejici SMS
« Odpověď #2 kdy: 04. 06. 2021, 10:40:28 »
Já osobně staré zprávy čistím, protože nemám rád bordel. Nicméně moje manželka si archivuje SMS i roky nazpět a všechny je tam má. Používáme nyní aplikaci Google Zprávy na telefonu Xiaomi. Předtím interní aplikaci od Huaweie. Převod do nových telefonů zálohou.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #3 kdy: 04. 06. 2021, 10:44:02 »
Mně se normálně migrují SMS mezi telefony, teď jsem našel nejstarší z roku 2018. Mám tam všechny, chtěl bych naopak v menu tlačítko „vymazat všechny“, ale není tam, tak to neřeším.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #4 kdy: 04. 06. 2021, 11:02:31 »
Používám https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.smsmessenger od T. Kaputy. Oproti jeho ostatním aplikacím to chce ještě vychytat (občas se poslední zpráva opětovně označí jako nepřečtená), ale někdo si v recenzi stěžujě, že aplikace převedla i smazané zprávy ze staré, tak to možná pomůže :-)


Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #5 kdy: 04. 06. 2021, 11:19:48 »
Migruji = predpokladam Google backupuje SMS, Wifi passwords atd. To nepouzivam, ja jdu bohuzel vzdy tou mene pohodlnou cestou, jak vyse naznacoval kolega.

Mně se normálně migrují SMS mezi telefony, teď jsem našel nejstarší z roku 2018. Mám tam všechny, chtěl bych naopak v menu tlačítko „vymazat všechny“, ale není tam, tak to neřeším.

Re:Mizejici SMS
« Odpověď #6 kdy: 04. 06. 2021, 11:27:03 »
Jo, diky za obdiv, Ja nikdy nejdu tou nejednodussi cestou, pokud ji povazuju za ***

tak asi neco delam spatne, proto se ptam. Archived je prazdny. Backupovani nemam zapnuty, co vidim.

Vy musite mit vzdycky neco extra.

Vsechny sms na mem telefonu stale existujou jiz od prvniho zapnuti v cervnu 2019. Nemate je nahodou archivovane?

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #7 kdy: 04. 06. 2021, 11:35:41 »
Google si mysli, ze proste 10-20 SMS je vic nez dost
...
Nejake reseni?
Já mám v nastaveních SMS volbu: "Při dosažení limitu smazat staré zprávy"

chtěl bych naopak v menu tlačítko „vymazat všechny“, ale není tam, tak to neřeším.
Já mám v menu volbu "Vymazat všechny konverzace".

Já osobně staré zprávy čistím, protože nemám rád bordel.
Já mažu zprávy typu "Ok", "Přijdu za chvíli", "Jak se máš" a podobně. Nechávám si zprávy, ve kterých je nějaká informace, třeba "Zásilka číslo xxx je k vyzvednutí" (tu mažu až po vyzvednutí) nebo třeba "bydlím teď na adrese ....". Někteří lidé používají SMS jako chat a to pak množství neužitečných zpráv narůstá rychle.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #8 kdy: 04. 06. 2021, 12:00:02 »
To bych ocekaval, ze za tim bude neco takoveho, si na ni matne pamatuji z prehistorickeho telefonu, ktery cpal SMS na SIM.

ale nic takovy nemuzu najit, at delam co delam.


Google si mysli, ze proste 10-20 SMS je vic nez dost
...
Nejake reseni?
Já mám v nastaveních SMS volbu: "Při dosažení limitu smazat staré zprávy"

chtěl bych naopak v menu tlačítko „vymazat všechny“, ale není tam, tak to neřeším.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #9 kdy: 04. 06. 2021, 13:00:15 »
ale nic takovy nemuzu najit, at delam co delam.
Ve výchozí aplikaci "SMS a MMS", takové tři tečky pod sebou vpravo nahoře, pak "Nastavení" a v nastaveních oddíl "Ukládání". Tam si můžu nastavit max. počet zpráv anebo to vůbec neuplatňovat. Na jiných androidech to může být úplně jinak, já se v těch variantách nevyznám :)

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #10 kdy: 04. 06. 2021, 13:04:15 »
kdyby to pomohlo: Já jsem Android na telefonu (Samsung Galaxy S7) přehrál na /e/. Občas mi tam zprávy mizely. Vyzkoušel jsem různé aplikace a pořád mizely. Pak jsem v nastavení nativní sms aplikace /e/ objevil nastavení "opětovná synchronizace zpráv s nativní Android SMS databází" a problém ustal. Od pana Kaputy používám řadu aplikací, má je super, nechce žádné permissions, které aplikace nepotřebuje k práci. Ovšem kontakty, zprávy a dialer jsem musel zrušit,  opakovaně vytvářely zmatek a neukazovaly správné údaje. Ale to bylo před rokem, teď už to může být jinak.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #11 kdy: 04. 06. 2021, 15:14:52 »
nope, zadna takova moznost.

ale teda v tomhle Androidu "SMS a MMS" aplikace vubec neni. je tam "Messages" a ta to nema.


ale nic takovy nemuzu najit, at delam co delam.
Ve výchozí aplikaci "SMS a MMS", takové tři tečky pod sebou vpravo nahoře, pak "Nastavení" a v nastaveních oddíl "Ukládání". Tam si můžu nastavit max. počet zpráv anebo to vůbec neuplatňovat. Na jiných androidech to může být úplně jinak, já se v těch variantách nevyznám :)

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #12 kdy: 05. 06. 2021, 00:40:33 »
V telefonu mám zprávy od roku 2014 a když jsem zkusil hledat něco, o čem vím, že v nich kdysi bylo a vše jsem našel. Možná by to chtělo přestat používat pochybné romky a nesvádět to na google. U hovorů vím, že si jich systém pamatuje posledních 500, ale s limitem na sms jsem se nesetkal.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #13 kdy: 05. 06. 2021, 08:12:35 »
Si se holt s mnoha vecmi nesetkal. To je ovsem tvuj limit. Tady mas z roku 2016, jak se to chovalo v OOB Androidu. (Chtel jsem vtipne najit printscreen z 2014, ale to by stalo moc casu).
https://youtu.be/hLuybLTBHe4?t=47

Nikdo tu o ROM nic nerekl.

A je to trochu odvaha tady chranit image Google kdyz jedinou ambici jeho developeru je  kazde 3 mesice totalne zmenit chovani aplikaci.

Jediny cim se provinuji a proc patrim k problematickemu  procentu uzivatelu je, ze chci, aby Google moje pracovni navyky a data nechal na pokoji a veci jako Backup a automigraci vypinam. Zminuji to, protoze to asi nejak souvisi, proc to skoro nikdo nepozoruje. Ale porad je tu moznost, ze nejakou uplnou hloupost prehlizim.
 
Ja na kazdem aby si nastavil miru paranoi po svem.


jen tak pro zajimavost a z tematu jen vzdalene pribuzneho. zajimava novinka
https://yro.slashdot.org/story/21/06/04/0250205/tiktok-gives-itself-permission-to-collect-biometric-data-on-us-users-including-faceprints-and-voiceprints

V telefonu mám zprávy od roku 2014 a když jsem zkusil hledat něco, o čem vím, že v nich kdysi bylo a vše jsem našel. Možná by to chtělo přestat používat pochybné romky a nesvádět to na google. U hovorů vím, že si jich systém pamatuje posledních 500, ale s limitem na sms jsem se nesetkal.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #14 kdy: 05. 06. 2021, 10:33:24 »
souhlasim s pruzkumnbojem, Android nema co komu by default mazat data. To jsou takove ty veci ktere jako uzivatel iPhone nemusim resit, protoze vetsinou funguji dobre. SMSky mam rovnez automaticky aniz bych to nejak nastavoval zalohovane v iCloud. A taky si je muzu prohlizet na Macbooku a na tabletu.