Televize s funkčním Miracastem pro Linux?

Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« kdy: 02. 06. 2021, 16:22:11 »
Zdravím,
chtěl bych do kanclu koupit na promítání pro kolegy a klienty televizi - přijde mi to jako lepší cesta než promítačka, když televize 55" už jsou kolem 10k. Za promítačku bych musel zaplatit minimálně 20k, aby byla k něčemu.
Každopádně sám mám doma televizi od Hisense, kde nějakým způsobem Miracast funguje, ale jen na Windows a když promítám, tak rychlost přenosu dat na WiFi je hodně slabá, takže můžu víceméně promítat jen offline content.
Nevíte, jaká značka by mohla fungovat dobře i s MacOS a s Linuxem? Popřípadě jestli do toho koupit nějakou Android TV nebo třeba Steam Link, abych nemusel řešit tyto problémy?

Díky všem za rady!


Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2021, 16:31:19 »
Tak mě napadá, že by bylo super, kdyby se z televize šla dělat videokonference, ale to už asi chci moc.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2021, 17:02:12 »
a) do televize chromecast a promitat konferenci na televizi. Vuhoda je, ze lze promitat z libovolneho PC z Chromu, nebo z libovolneho Android telefonu. Netreba nic instalovat

b) k televizi externi krabicku android/linux/windows a konferenci poustet na ni.

Jako reprak/mikrofon pro konference se mi osvedcila jabra USB Jabra Speak 410.

Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2021, 12:39:36 »
No tady se to dělá přes Intel Unite. Ale to je primárně kvůli nějaké formě zabezpečení. Výhoda je, že mohou sdílet obrazovku lidé v místnosti nebo kdekoliv na síti . vícero lidí najednou - mohou mít mac, windows, linux, ios i android . Nevýhoda je, že je potřeba server i když stačí i virtuální, ti co chtějí promítat musí mít přístup k síti na které server běží (logicky, ale u klientů to může být menší problém pokud je na síti aktivní NAC ) a ještě je potřeba aby u každého takového displeje / projektoru byl hub = zařízení s intel vPro procesorem. To asi nebude to co chcete, když tu řešíte úsporu peněz, ale pokud by vám o alespoň nějakou základní úroveň zabezpečení šlo .. tak tohle je cesta - určitě ne ta nejlevnější .. ani netvrdím, že nejlíp zabezpečená .. ale je to korporátní způsob.

Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2021, 14:42:19 »
Díky oběma za info.
Nakonec k té televizi píchnu nějaké raspberry a všechny potřebné technologie můžu nainstalovat na něj.


ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2021, 15:05:23 »
GNOME Network Displays nefunguje? Na aktualnej Fedore by mal.

Macy maju smolu, tam to nikdy nefungovalo. Apple tlacil svoj AirPlay.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2021, 20:10:56 »
Souhlas zaměstnavatele máš ? Musí platit za každou TV zvlášť.

Re:Televize s funkčním Miracastem pro Linux?
« Odpověď #7 kdy: 04. 06. 2021, 11:43:25 »
No já mám osobně wayland a tam jsem nic nerozjel.

Ohledně zaměstnavatele - vím, že se musí platit za televizi 135 Kč měsíčně, byť není ani připojená k anténě.
Jinak já jsem zaměstnavatel. :)