Školní tablet s Androidem a jeho zabezpečení (oprávnění)

Vážení přátelé,
máme ve škole tablety s Androidem 11 a potřebuji poradit s jejich zabezpečením (oprávněním). Cílem by mělo být, aby žák měl neměnnou skladbu aplikací (nelze přidávat ani odebírat). A také by bylo vhodné, aby byly zamčené některé funkce nastavení (klidně celé).

Zkoušel jsem:
1) Máme Google Workspace for Education Fundamentals. Založil jsem tabletu firemní účet. Tabletu lze omezit výběr aplikací v Obchodu play. Naše licence Google neumožňuje mít pro různé skupiny uživatelů různé aplikace, takže je to dost těžko použitelné.
2) Vytvoření omezeného uživatele - po restartu tabletu je nutné přihlásit se účtem správce a pak přepnout na omezený účet, který stejně má přístup do nastavení.

Prosím o radu, finančně únosnou. Nevadí mi nastavovat každý tablet jednotlivě.


Re:Školní tablet s Androidem a jeho zabezpečení (oprávnění)
« Odpověď #1 kdy: 27. 05. 2021, 14:54:29 »
Tomu, co hledáte, se říká MDM. Mám zkušenosti s AirWatchem, ale nevím jestli to bude "vaše cenovka". Co jsem tak zběžně pogooglil, asi jsou k dispozici i free řešení, zkuste se porozhlédnout: https://www.google.com/search?q=free+android+mdm

Snažit se vycraftit něco kloudného s Google toolama... Poslední co bylo (je?) použitelné, byla ReCaptcha :D