komereční použití

Ivan

komereční použití
« kdy: 22. 06. 2011, 12:07:43 »
Dobrý den,

 chtel bych si neco upresnit cistim PC na firme kde jsem se dostal a mam trosku problem s nekterymi programy napr. irfanview . Co ale presne znamena  fraze pouze pro nekomerecni ucely. Nesim ji mit ve firme vubec naistalovanou nebo na ni nesmim vydelavat - to same by mne zajimalo u NT pro obchodaky, kteri maji admin prava a muzou si naistalovat prakticky cokoliv. (je to jejich pracovni nastroj, jak se pak rozlisi co si uzivatel naistaloval pro osobni potrebu a pro prac ? )

dekuji za odpovedi



radek

Re: komereční použití
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2011, 12:19:35 »
jakmile se jedna o firemni pc, tak tam musi byt sw po kmercni ucely. je uplne jedno ze to pouzivas k soukromym ucelum.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: komereční použití
« Odpověď #2 kdy: 22. 06. 2011, 12:23:07 »
Asi by si to chtelo precist poradne ty licencni podminky. To ale asi dela malo kdo :)

František

Re: komereční použití
« Odpověď #3 kdy: 22. 06. 2011, 12:30:43 »
Dobrý den,

český právní řád termíny nekomerční a komerční účely nezná (používá termíny jako hospodářský prospěch). Licence by tento termín měla vysvětlovat. Podle mého názoru by se soud přiklonil k názoru, že "použití pro komerční účely" znamená získání hospodářského prospěchu".

Co je to NT?

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: komereční použití
« Odpověď #4 kdy: 22. 06. 2011, 13:02:01 »
Předpokládám, že NT = NoTebook, což je ovšem naprosto nesmyslná zkratka.


Ivan

Re: komereční použití
« Odpověď #5 kdy: 22. 06. 2011, 13:26:29 »
smoofy: takove steky si nech od cesty mas je tady na vetsine for, diky

licencni podminky ctu (zvlast pekne jsou ty winxp)

ale kazdy nekdy zacina licence jsou to nejhorsi co jsem zatim zazil, a nejsem si proste jisty, to je vse

diky

jo nt je nesmysl :) samozrejmne ma byt NB