Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku

Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« kdy: 09. 05. 2021, 19:49:52 »
Aku koncovku (tld) by ste odporučili pre osobnú webstránku ak .com je už obsadená? Koncovkám .cz/.sk by som sa chcel vyhnúť.
Volili by ste skôr doménu priezvisko.tld alebo menopriezvisko.tld?


M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2021, 20:01:03 »
Co TLD .name? Byla i za pár šupů. Mám prezdivka.name. :-)

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #2 kdy: 09. 05. 2021, 21:40:08 »
Podle mě je nejlepší přijmeni.tld. Základní pořadí domén bych viděl na com, eu, cz.
Projdi si co nabízej registrátoři (např.Forpsi-domény) a za jaké ceny a třeba tě něco zaujme. Záleží co chceš provozovat => výběr tld.
Já jsem pro sebe nesehnal com, cz, name ani eu :( => takže sem nakonec vzal email. Na maily dobrý jen ta cena ;).
Doménu com co bych chtěl nabízej ke koupi ale dost draze což se mi zatím dát nechce.
Doménu cz/sk pokud máš volnou tak proč ji nevzít je to za pár korun? Co ti na ní vadí?

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #3 kdy: 09. 05. 2021, 23:20:09 »
drobek1: a co v pripade, ak prijmeni bez hacku a carek je VIP slovo a sumy zacinaju od par stovak eur :)

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2021, 09:18:11 »
mám registrovane jprijmeni.cz i eu, na tom doménový koš a nejčastěji používám adresu ve tvaru mail@jprijmeni.cz



Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #6 kdy: 10. 05. 2021, 11:20:05 »
drobek1: a co v pripade, ak prijmeni bez hacku a carek je VIP slovo a sumy zacinaju od par stovak eur :)
To je jednoduchý, buď ji chceš tak ji kup nebo nechceš pak nekupuj. Mám obdobný problém, tj. doména s mým přijmením s koncovkou com se dá koupit, ale má ji nějaký spekulant a když sem se před lety zajímal o cenu tak byla v přepočtu přes 100 000 Kč. Pak je zásadní otázka a to jakou má pro tebe ta doména cenu.

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #7 kdy: 10. 05. 2021, 12:19:43 »
domény .info nejsou drahé a dají se použít vlastně na cokoliv (informovat se dá o čemkoliv  :))

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #8 kdy: 10. 05. 2021, 14:43:48 »
Osobně si myslím, že nejvyšší doménu je třeba vybírat dle stability správce, jestli to plánujete na dlouho. Sk mají nějací šmelináři(?), naopak cz má Cz.nic, což považuju za stabilní záležitost. Taky si můžete koupit ve slevě eu (https://www.wedos.cz/eu-10let), akorát musíte počítat s tím, že když se za 5 let Unie rozpadne, tak se to prodraží a budete muset hledat znovu, ale i tak se to dá. A na rozdíl od cz zvládá IDN.

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #9 kdy: 10. 05. 2021, 15:06:11 »
... A na rozdíl od cz zvládá IDN.
Dík za typ, tak už mám svou EU doménu, jen je tam písmenko s diakritikou ;). Ale na WEB, Blog atd. je to v pohodě.

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #10 kdy: 10. 05. 2021, 19:15:13 »
idn mě děsí.  :)
Třeba doména ʙʀɴο.eu je volná.

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #11 kdy: 11. 05. 2021, 20:34:00 »
Čo tak .io, .xyz, .me, .name...? Pri .io je ale cena vyššia.

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #12 kdy: 12. 05. 2021, 12:25:58 »
Na TLD XYZ pozor, sice to není chyba přímo TLD, ale jedné firmy, vedené idioty, ale například na centrum.cz, volny.cz a atlas.cz, neodešlete email z IP adresy, která má reverz nastavený na TLD XYZ..

Atlas.cz, volny.cz a centrum.cz, používá prej "garantovanej" antispam od Virusfree, který naprosto na všechna připojení z IP adres co mají reverz na TLD XYZ, vrací "connection refused".

A to i přes to, že máte vše okolo v pořádku(SPF, DKIM, DMARC, HELO), jenže to oni nemají ani šanci vidět, když další data odmítnou.

Pokud tohle budete řešit, naprosto se vykašlete na komunikaci s Virusfree, dostane se to jen k nějakému Leošovi, co nehne ani prstem. Pište rovnou do Economie. :-)


motyq

Re:Domenová koncovka (tld) pre osobnú stránku
« Odpověď #13 kdy: 13. 05. 2021, 15:44:55 »
Ještě je zajímavá .online, případně .email (na mx servery).

Viděl jsem i domény ve tvaru prezdiv.ka - tedy .tld je součástí vaší přezdívky/jména - pokud máte vhodnou přezdívku/jméno, tak dobře pro vás a většinou bude volná (protože "prezdiv" treba nic neznamená). Jelikož je .tld uplně megamoc, tak je šance veliká - každopádně třeba registrace .am nebo .ps nebo .ax je docela sranda a občas narazíte u registrátorů těchto exotických tld třeba i na non-https rozhraní.