VDSL2+ WiFi router/AP s možností blokace všech webů, kromě vybraných?

Nemám šanci zkoumat vše, co se prodává, tak se zkouším zeptat.

Existuje na českém trhu dostupný router u kterého by bylo možné uživatelsky nakonfigurovat např. proxy tak, aby povoloval uživatelům ve vnitřní síti přístup pouze na vybrané weby? Něco od TP-Linku, Netgearu atd... v cenové relaci 2 - 3000Kč, možná ne o moc dražší?

Vím, že by to mělo být možné pomocí OpenWRT a Proxy Squid, jenomže to nejspíš nelze instalovat na cokoli... resp. vím, že TP-Link to někdy kolem roku 2016 kvůli FCC začal blokovat. Mám router s doby předtím, ale ethernet ne ADSL a tam se mi už Squid nevejde, abych to otestoval. Na normálním Linuxu jsem už Squid používal k blokaci Facebooku a spol., takže vím, že to jde (ale blacklist, ne whitelist, nyní potřebuji whitelist).

Proxy je asi jediná možnost, nechci blokovat pomocí IPv4/IPv6 to není udržitelné. Nechci blokovat pomocí DNS, protože se to dá obejít. Potřebuju opravdu jen přístup pro několik vybraných webů zadaných pomocí doménového jména.

Existuje VDSL2+ router s Proxy a možností nastavit whitelist webů?

Existuje VDSL2+ router, který má dost velkou Flash i RAM a funguje na něm poslední verze OpenWRT, kde bych si mohl nainstalovat co se mi zlíbí?

Turris Omnia kvůli ceně spíš není volba, krom toho jsem se dočetl, že nemá VDSL port, jen ethernet.


Reálně asi pět routerů na světě, jejichž podpora v české DSL síti není zaručena.
https://openwrt.org/toh/views/toh_modem_supported?datasrt=availability

Asi to nechcete slyšet, ale lepší variantou je najít normální VDSL modem s podporou režimu bridge a za něj připojit libovolný router s OpenWRT nebo jinou Linuxovou distribucí.

Jasně, to jsem tušil, že routerů s podporou OpenWRT bude žalostně málo + další problém je, aby se tam Proxy vešla. Pokusil jsem se o to s postarším TL-WR1043ND, kde poslední verze OpenWRT 19.07 funguje velmi dobře, ale jednak není ADSL/VDSL a druhak se tam Squid už nevejde na Flashku (o HTTP cache ani nemluvě, na to můžu zapomenout předem).

Kombinovat dvě zařízení mě taky napadlo, ale je to těžkopádné, víc náchylné na poruchu, zbytečně drahé pro daný účel (řekněme, že 5000Kč za hardware je nepřekročitelný horní limit).

Spíš jsem tak nějak doufal, že si někdo vzpomene, že i originální firmware na některém prodávaném routeru něco takového umí. Třeba v rámci "rodičovské kontroly"?

Technicolor DGA 4132

Nechat si dát Terminátora (ten je bridge) a použít jakýkoliv libovolný router? Pokud to samozřejmě u Vás lze.


t2000

Umí to např. Fritz 7390 a pravděpodobně i ostatní verze těchto routerů. Konkrétně u tohoto modelu můžu ke každému zařízení v sítí přiřadit profil a v něm je možnost nastavit jak časové omezení přístupu tak i whitelist nebo blacklist webů pro přístup. Více info https://service.avm.de/help/en/FRITZ-Box-7390-avme/016/hilfe_zugangsprofil_standard.
Tyto modemy jsou velmi spolehlivé, ale bohužel v ČR silně předražené s omezenou dostupností. Doporučuji kupovat zánovní na ebay.de

Umí to např. Fritz 7390

7390 je uz zastarala, nema podporu a WIFI take uz nic moc, daji se koupit novejsi na eBay za par €.
Bezna je
7490 do 100MBit/s
7581 do 300MBit/s umi supervectoring35b, 1300 MBit/s WIFI,
(nema sice podporu, ale jinak ok,
koupil jsem ji od firmy kolem 70€-repas)
vlajkova lod
7590 do 300MBit/s
jeji mensi sestra
7530 do 300MBit/s

Ja jsem si poridil
7583 do 300MBit/s ta umi vse, supervectoring, bonding ........


Prehled fritzku:
https://www.router-faq.de/?id=fbinfo


« Poslední změna: 07. 05. 2021, 21:27:40 od dastin dastin »