Dell precision M4600 vada obrazu

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Dell precision M4600 vada obrazu
« kdy: 05. 05. 2021, 14:38:44 »
Dobre odpoledne,

mám Dell Precision M4600 s grafickou kartou AMD a na obrazovce se projevuji artefakty. Většinou je obraz OK, ale občas je například posunutý o čtvrt displeje doprava a na levé části je chybějící pravý kus obrazu. Někdy to vypadá jako 3D obraz, kdy jsou lichá řádky posunuté oproti sudým. Někdy se na tom projeví pulzující rušení, jako kdyby tam pronikalo rušení ze sítě.
Zkoušel jsem i externí monitor, projevuje se tam také rušení, ale není to synchronizované s displejem.
Přeinstaloval jsem ovladače, ale nepomohlo to. Bez adaptéru nemůžu zkusit, protože je mrtvá baterka. Zkoušel jsem dva různé adaptery, najdu ještě někde další.

Máte nějaký nápad?
Díky


k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2021, 20:48:04 »
Máte nějaký nápad?
Vymenit grafickou kartu ;-)

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2021, 21:32:51 »
Ono to ma vymenitelnou grafiku. Ty moduly s radeonem stoji zhruba kolem dvou tisic. Jen se mi to nechce objednavat, dokud si nejsem jisty. Jde to nejak otestovat?
Procesor vevnitr ma taky grafiku, ale zrejme to na tu integrovanou nejde prepnout.

k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2021, 22:08:09 »
vim ze to ma vymenitelnou, jinak bych to nepsal :-) ale nevim zda se to da overit, ciste teoreticky/logicky bych si tipnul ze kdyz tu kartu vyndas, tak by to mohlo jen na tu interni, bejt to Nvidia tak by v BIOSu asi bylo moznost Optimus(Intel primar, Nvidia na pozadani) nebo Discrete(vyhradne Nvidia), u AMD myslim ze toto nebejva, ale nez bys zkousel GPU vypojit, zkoukni BIOS asi sekci Video, pripadne projed vsechno, muze to byt treba i Videou Outpu = neco/neco i kdyz to bude spis jen na jakej video port ma jit primarne obraz...

k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #4 kdy: 05. 05. 2021, 22:14:35 »
tady nekdo pise ze s M6600 (coz by melo byt snad totozne s M4600 coz je stejna rada), ma overene ze po vyndani AMD GPU to jede na interni Intelacke ;-)


Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #5 kdy: 05. 05. 2021, 22:44:18 »
Mám obdobný Dell jen trošku novější M6600 taky s AMD GK (už vyřezený), mě to hází občas při delším plném zatížení grafické karty řadu asi 10 jakoby čínských znaků v horní čtvrtině obrazovky ;).
Ve firmě sme měli dva stejné notebooky a pokud si dobře pamatuju, tak když vyndal kolega u jednoho tu dedikovanou grafickou kartu tak mu to běželo na tu integrovanou v CPUčku. Takže určitě se dá takto otestovat.

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #6 kdy: 05. 05. 2021, 22:49:34 »
Zkusim, diky za napad. Je to kancelarsky stroj, integrovana by uplne stacila.

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Dell precision M4600 vada obrazu
« Odpověď #7 kdy: 07. 05. 2021, 09:18:18 »
Tak paráda. Dvouhodinová amputace grafické karty proběhla a notebook teď krásně běží na integrovanou intel grafiku. V BIOSu to bohužel přepnout nešlo.
Vzhledem k tomu, že je používán výhradně na email a ms office, tak to tím pro mě končí.

Diky @drobek1 a @k3dAR !