cURL error 7

cURL error 7
« kdy: 03. 05. 2021, 08:49:52 »
Dobrý den, rád bych otevřel téma nefunkční instalace aplikace, která při instalaci hlásí chybu „cURL error 7…..“, na zákaznické podpoře Wedosu evidentně neví co s tím. Zkusil jsem i 2x nainstalovat na localhost (pomocí MAMPu) s následujícím výsledkem:

Localhost s přístupem k internetu, aplikace se nainstaluje.
Localhost bez přístupu k internetu, aplikace hlásí „cURL error 7…“

Vyzkoušeno i přechod na https, nepomohlo. Prvotně jsem oslovil dodavatele aplikace, který mě odkázal na poskytovatele webhostingu.

Chyba:
cURL error 7: Failed connect to marketplace.gainhq.com:443;Connection timed out (see https://curl.haxx.se/libcurl/c/libcurl-errors.html)

Tuší někdo jak vyřešit?


Re:cURL error 7
« Odpověď #1 kdy: 03. 05. 2021, 09:15:42 »
Není na tom nic záhadného, aplikace se snaží něco pomocí cURL stáhnout z té domény a nepodaří se jí to, protože se cURL nemůže spojit. Bez internetu a přístupu k té doméně to fungovat zřejmě nebude.

Lepší odpověď vám nikdo nedá, protože je tu málo informací. Je třeba zkusit, jestli se z toho serveru u Wedosu správně resolvuje doménové jméno (pomocí utilit jako dig, host nebo nslookup) a jestli jsou IP adresa a port dostupné a je možné s nimi komunikovat a třeba z toho HTTPS portu něco stáhnout. Někde v tomhle řetězci bude zakopaný pes.